Вплив логопедичної ритміки на розвиток дикції у дітей-логопатів.



Одним з найважливіших форм музичної діяльності для дітей з мовленнєвими порушеннями є співи. Воно допомагає розвитку психічних процесів та властивостей особистості (увага, пам'ять, мислення, уява, тощо), розширенню світогляду,розвитку мови за рахунок розширення словника, поліпшення вимови за рахунок тренування ритміко-мелодійної сторони (темп, ритм, тембр, динаміка).

У роботі над співами велику увагу треба приділяти вправам по формуванню пісенних навичок: вірному інтонуванню, диханню, дикції, вірному звукоутворенню. При цьому треба слідкувати щоб діти робили подих на початку фрази та утримували його до кінця, не «розривали» слово під час виконання, активно працювали губами. Музичному керівникові треба звертати особливу увагу на рухливість нижньої щелепи при відкриванні дітьми рота, на вимову твердих закінчень слів.

Працюючи над дикцією корисно промовляти текст одними губами, у різних темпах, починаючи з дуже повільного. Це дозволяє дітям слідкувати за вірними положенням губ, та більш точно запам’ятовувати мелодію.

59. Музично-ритмічні рухи на заняттях з логопедичної ритміки з дітьми 4-5 років(старша група)

Завдання музично-ритмічної діяльності дітей старшої групи:

1. Ритмічно рухатись згідно з різноманітним характером музики, згідно динаміки(форте, піано, меццо-піано), регістрів (високий, середній, низький), темпу.

2. Вміти в рухах перезавати метр (метричну пульсацію, сильну долю), передавати ритмічний рисунок оплесками; змінювати рухи згідно з формою музики.

3. Узгоджувати з музикою такі рухи:

а) види бігу:бігати швидко, високо піднімаючи ноги

б) види хотьби і побудов: ходити легко, ритмічно, самостійно утворювати коло, відходити спиною, в парах дотримуватись дистанції, розходитись в різні сторонни і знову ставати в коло, в пари

в) танцювальні елементи: крок з підскоком, почергове викидання ніг вперед на підскоку, ступання на всю ступню на місці і на поворотах на 4 і на 6, боковий пристаний крок з напівприсіданням, плавно піднімати руки вперед і в сторонни

г) музичні ігри і танці: вчити дітей діяти самостійно, шукати виразні рухи, не копіюючи один одного, у вільних танцях творчо використовувати знайомі танцювальні елементи.

Перед виконанням рухів під музику привчати дітей ставати у вихідне положення; в процесі рухів слідкувати за поставою і координацією рухів рук та ніг. Рухи повинні бути вільні, природні, виразні. Цього можна досягти, враховуючи принципи: комплексне вирішення основних завдань музичного виховання, систематичність, поступовість, послідовність і повторність.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 58; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!