Порушення психічних процесів у дітей-логопатів та корекція їх засобами логопедичної ритміки.



Логопедична ритміка є засобом впливу комплексу методик, що здійснюють розвиток і корекцію рухової та сенсорної сфери дитини, усувають мовне порушення, сприяють соціальній адаптації. Корекційна направленість занять обумовлена врахуванням механізму та структури мовного порушення.

Основним принципом логоритмічних занять є тісний зв'язок мовлення і ритмічних рухів у поєднанні з музичним супроводом. Саме музика, здійснюючи багатством виразних засобів великий емоційний вплив, дозволяє урізноманітнювати прийоми рухів і характер вправ. Засоби логопедичної ритміки включають в себе різні види музичної діяльності – ігри зі словом, ігри зі співами, музично-дидактичні ігри. Але основу становлять вправи різного спрямування – від загально-розвиваючих до вправ на розвиток різних груп м'язів. Перш за все це вправи для: розвитку дрібної моторики, уваги та пам'яті; регуляції м'язового тонусу. Слово на таких заняттях може виступати в різних формах – тексти пісень, віршики, чистомовки тощо.

Логоритмічне заняття будується з врахуванням вікових особливостей дітей, стану рухової системи, характеру та ступеня порушень мовних і немовних процесів. Велика увага звертається на формування просторового праксису, гнозису, слухового і зорового сприйняття, психічних функцій, адже їх формування відбувається за участю мовлення та опосередковано ним. Підпорядкування занять певній темі носить не лише навчально-корекційний характер, а й приносить емоційне задоволення дітям.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!