Зв'язок мови з рухом і музичним ритмом».



Вправи з промовою, пов'язані з координацією руху,(кидають м'яч зі словами: «вгору - собі», «вгору - сусідові» і т.д.)

Вправи з рахунком і промовою, пов'язані з гальмуванням, наприклад марширують і вважають під ліву ногу. За сигналом зупиняються і вважають, потім відновлюють ходьбу і рахунок.

Вправи з рахунком і промовою, пов'язані з подоланням автоматизму, наприклад вважають під ліву ногу по порядку. За сигналом марширують спиною назад і вважають в зворотному порядку до наступного сигналу.

Вправи з промовою, пов'язані з реакцією вибору, наприклад перекидають м'яч один одному, вимовляючи будь-який іменник, який отримав м'яч приєднує до нього прикметник, потім навпаки.

У висновку цього розділу даються завдання на перевірку стійкості мовного темпу, координації мови з рухом.

3) «Зв'язок руху й мови з характером ритму». Показати forte і piano в русі й мовленні. Наприклад,поєднують вимову фрази голосно і пошепки.

Crescendo і diminuendo в рухах і мови у зв'язку з збільшенням або нескінченних музичним ритмом. Наприклад, поступовий підйом рук вгору з рахунком і посиленням звуку і поступове опускання з зворотним рахунком і зниженням звуку.

4)«Практика наступальності, рішучості, сміливості в рухово-мовних завданнях». Пропонуються два види завдань: 1) завдання, пов'язані з музикою, на вміння розподілити слова в часі, наприклад марширування вліво, вправо, поворот у зворотний бік, хлопки на місці. Заїкуватий сам керує групою, даючи сигнали словами для зміни руху і напрямку; 2) завдання, не пов'язані з музикою, що дають можливість проявити себе в мовному відношенні.

Своєрідність логоритмічних занять з дорослими заикающимися полягає в підвищенні рівня усвідомленості необхідності занять, у підвищенні самостійності виконання руху. Велике значення набувають самостійні заняття заїкуватих під музику вдома (запис на магнітофоні, використання програвача та ін.). Здійснюється постійний контроль за пластикою рухів, поставою, набором адекватних пантомимических рухів для вираження думки. Корисно виконувати рухи з промовою перед дзеркалом; рухи, пов'язані з уявної ситуацією, в яких дорослі заикающиеся розігрують сценічні етюди з музичним супроводом і без нього. Відпрацьовані будинку етюди показуються на колективних заняттях. Відбувається колективний обмін думкою з приводу побаченого чи показ і подальше обговорення відбувається попарно.

У роботі з заїкатися будь-якого віку рекомендується широко використовувати спів. Діти виразно передають зміст пісні: бадьорий, радісний настрій святкового маршу або задумливі, тихі звуки осінньої пісеньки, веселощі скачущего зайця чи розмірений ритм поїзда. Чим різноманітніше пісні за змістом, тим багатшим буде запас музичних сприйнять дитини. Важливу роль відіграє текст пісні. Якщо у заїкуватих є порушення звуковимови і на логопедичних заняттях ведеться робота з упровадження й автоматизації звуків, то тексти пісень не повинні включати звуків, що не засвоєних дітьми.

Виконання пісні залежить від етапу корекційної роботи. У періоди мовчання, шепітної мови діти лише слухають пісню, виконувану педагогом, або мелодію цієї пісні. У період сполученої і відображеного мовлення, завдяки спільному виконанню її з педагогом, діти засвоюють зміст, заучують текст. На початку і в кінці курсу після прослуховування музики заикающимся пропонують розповісти, що вони почули в музиці, які почуття вона у них пробудила.

Музичне сприйняття є складним поетичним процесом, наповненим глибокими внутрішніми переживаннями. У ньому переплітаються сенсорні відчуття музичних звуків і краса співзвуч, попередній досвід і живі асоціації з подіями в даний момент, проходження за розвитком музичних образів і яскраві відповідні реакції на них.

Під час співу у заїкуватих виробляється співучість.

У роботі над дикцією логопед привертає увагу дітей до виразних мовним інтонаціям у пісні і їх співвідношенню з музичними інтонаціями. Заикающиеся вчаться виділяти голосом звернення («Гей, з дороги, бережися!»), Питання («Де ж мої хлопці, сірі котятки?»), Характерні ознаки образу («Трусішка- зайчик сіренький...»).

 

51. Музико-ритмічні рухи та методи проведення з дітьми 5-6 років (старша група)

На шостому році життя дитина фізично міцніє, стає більш рухливою, успішно оволодіває основними рухами; у неї добра координація при ходьбі, бігу, стрибках. Вдосконалюються процеси вищої нервової системи: розвивається здатність аналізувати, узагальнювати; покращується память. Проявляються елементи творчості у всіх видах дитячої діяльності.

Музично-ритмічна діяльність приваблює дітей своєю емоційною забарвленістю, можливістю активно виразити ставлення до музики у рхах. Завдяки цій діяльності задовльняється природна потреба дітей у рухах.

Завдання музично-ритмічної діяльності дітей старшої групи:

1) Ритмічно рухатись згідно з різноманітним характером музики, згідно з різноманітним характером музики, згідно динаміки (форте, піано, меццо піано), регістрів (високий, середній, низький), темпу.

2) Вміти в рухах передати метр (метричну пульсацію, сильну долю), передати ритмічний рисунок оплесками; змінюввати рухи згідно з формою музики.

3) Узгоджувати з музикою такі рухи:

а) види бігу: бігати швидко, високо піднімаючи ноги

б) види ходьби і побудов: ходити легко, ритмічно, самостійно утворювати коло, відходити спиною, в парах дотримуватись дистанції, розходитись в різні сторони і знову ставати в коло в пари;

в) танцювальні елементи: крок з підскоком, почергове викидання ніг вперед на підскоку, ступання на всю ступні на місці і на поворотах на 4 і на 6, боковий приставний крок з напівприсіданням, плавна піднімати руки вперед і всторони.

г) музичні ігри і танці: вчити дітей діяти самостійно, шукати виразні рухи, не копіюючи один одногго, у вільних танцях творчо використовувати знайомі танцювальні елементи.

Перед виконанням рухів під музику привчати дітей ставати у вихідне положення;

В процесі рухів слідкувати за поставою і координацією рухів рук та ніг.

Рухи повиння біти вільні, природні, виразні. Цього можна досягти, враховуючи принциппи: комплексне вирішення основних завдань музичного виховання, системність, поступовість, послідовність і повторність.


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 69; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!