Визначення цільового ринку готелю



 

 

У контексті аналізу ринкових можливостей фірми перебуває також питання визначення (вибору) цільових ринків.

Готельний ринок Миргороду є середньо розвиненим та, незважаючи на це має великий потенціал для розвитку порівняно із більшістю міст України. Кожен, хто відвідував Миргород і шукав добрих умов тимчасового проживання, засвідчить катастрофічний брак якісних готелів з акуратними, добротними та чистими номерами та сервісом належного рівня, іншими словами - існує незадоволений попит на якісні готельні послуги, а звідси очевидний висновок – Миргород надає прекрасні можливості для інвесторів із професійними знаннями готельної справи (власними чи залученими) для реалізації прибуткових готельних проектів [26].

Теперішній стан готельного ринку Миргорода свідчить про майже цілковиту відсутність готелів міжнародного класу. У готелях та санаторіях ціни на послуги проживання становлять від 70 грн/доба до 410 грн/доба. Низькі операційні показники четвертої частини готелів із середньорічною завантаженістю менше 50% є причиною відсутності у них прийнятних для гостей номерів. Такі показники повинні насторожувати власників готелів, а також пояснювати реальну глибину попиту.

Надзвичайно розвинена національна бюрократія всіляко перешкоджала розвитку готелів, незважаючи на постійні заклики уряду до розвитку індустрії гостинності. На ринку нерухомості спостерігався перехід до більш простих за спорудженням та організацією торгівельних та офісних центрів. Та все ж деякі проекти у Миргороді уже знаходяться на завершальній стадії. У 2008 році в центральній частині Миргорода знову відкрився уже реконструйований готель «Миргород».  Подібне збільшення номерного фонду на ринку спровокує зміни у цінах та підвищенні конкуренції. Будучи найбільшим курортним містом на Полтавщині Миргород приваблює  операторів та потенційних інвесторів у сфері гостинності. Тим більше, що останнім часом спостерігається ситуація, коли наявність готельної нерухомості у інвестиційному портфелі компаній є питанням доброго іміджу [26].

З критеріїв сигментації ринку послуг гостинності міста Миргород взято спосіб їх надання. Найбільшу частину ринку займають заклади курортно-санаторного типу ( нараховано близько 9 підприємств), готельно-ресторанні комплекси (7 підприємств), а також мають місце квартирні агенства які надають місця для тимчасового проживання (квартирне агенство «Вікторія»).

В місті та околицях нараховується близько 45 готелів (з номерним фондом від 10 номерів), у яких сумарно є приблизно 2779 готельних ліжок (залежно від методології підрахунку ліжкомісць).

Однією з найважливіших характеристик якості готельного господарства є рівень комфорту. Критеріями для віднесення готелів до окремих категорій є якість приміщень загального користування і номерів, кількість ванних та душових кімнат, стандарти умеблювання, види, кількість і якість технічного обладнання, рівень інтер’єрного оформлення приміщень, кваліфікація персоналу, рівень та асортимент послуг (харчування, конференц) тощо. В Україні на даний час, згідно з національним стандартом ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів» передбачається поділ готелів і мотелів на 5 категорій (від 1 до 5 «зірок»). Станом на 2008 р. згідно з даними регіонального державного центру стандартизації, метрології та сертифікації, у Миргороді біло сертифіковано 10 готелів, з яких 1 сертифіковано на відповідність 4* зіркам, 2 на відповідність 3* зіркам , 3 на 2* зірки та 4 на 1*. Незважаючи на відсутність готелів класу люкс та покращення методології вимог Держстандарту, все ж ці дані представляють часткове перебільшення якісного статусу готельного ринку України. Детальний огляд теперішнього ринку продемонстрував, що лише «Вілла «Діамант», «Миргород» та «Гоголь» (який теж має декілька недоліків) дотримуються чогось наближеного та подібного до міжнародних стандартів. Це швидше гість підлаштувався під очікувані стандарти миргородських готелів, ніж готелі запровадили практику міжнародного обслуговування. За умов низької якості готелів та високих цін природнім є факт відпливу частини клієнтів в такі альтернативні види проживання, як короткотермінова оренда апартаментів. Неможливо повною мірою зробити аудит цього виду тимчасового проживання, але не варто недооцінювати його значущість. На ринку існує безліч гравців, основними з яких є квартирне агенство «Вікторія». Вони пропонують гостям повний спектр основних та додаткових готельних послуг при значно нижчій, ніж готелі, ціні. Також основними перевагами є те, що вартість оренди не залежить від кількості проживаючих в апартаментах, квартири просторіші, ніж готельний номер, є кухні з обладнанням та посудом, побутова техніка. Ціни за добу оренди квартири чи будинку у Миргороді коливаються від 150грн до 600грн. Основним недоліком є відсутність безпеки гостя. На ринку оренди апартаментів практично відсутнє поняття сезонності, а середньорічна завантаженість складає 70%-80% тих, що здаються. На вимогу гостей їм видається квитанція і товарний чек, що значно розширює коло покупців у цьому сегменті [26].

Практично всіх готельних ринків торкається проблема сезонності. Протягом року щотижневе завантаження набирає обертів з вівторка по четвер з максимальним показником в 60%-80% в середу. В понеділок завантаження як правило на 10%-20% нижче. У п’ятницю цей показник повільно спадає, але все ж достатньо високий через частину гостей, що виїжджатимуть у суботу вранці. Протягом вихідних завантаження сягне нижньої точки в 20%-30%. Частина готелів застосовує гнучку цінову політику для оптимізації показника завантаженості [29].

Річні цикли готелів у більшості міст України є стандартними з високими операційними показниками протягом осені та весни в період високого сезону (high season), та низький сезон (low season), що припадає на другу половину грудня та першу половину січня на Різдвяні свята та Новий Рік, на першу половину травня (травневі свята) та протягом липня і серпня (сезон літніх відпусток). Поєднані та частково співпадаючі свята у Східній та Західній Європі в кінці грудня та на початку січня доводять готельний ринок до своєї найнижчої точки протягом року з тижневою завантаженістю в межах 15%-20%, а в деякі дні навіть менше ніж 10%. Взагалі, поєднання різних святкувань призводить до спаду загального річного завантаження з 1-2 тижневими травневими святами на 2%-4%, сезон літніх відпусток на 3%-5% та новорічні свята на 4%-6%. Негативні наслідки святкувань в поєднанні з ефектом вихідних (-18%-20%) та річного (-10%-12%) низького сезону є вагомою причиною пониження показника середньорічного завантаження [47].

Державна статистика з розподілу іноземців у готелях, які прибули в Україну для короткотермінового проживання, показує загалом 773,777 обслугованих приїжджих. З них 40% гостей з СНД, з яких 29% з Російської Федерації; 44% гостей із Центральної та Західної Європи, з яких гості з Польщі та Німеччини складають по 8%, Туреччини 4%, Франції, Італії та Сполученого Королівства 3%, Нідерландів та Угорщини по 2%; 7% гостей із США та 2% з Ізраїлю [47].

Останнім часом на ринку праці спостерігається скорочення пропозиції вишколеного персоналу, що є наслідком зростання плинності кадрів. Три основні фактори впливають на цей процес, серед яких: демографічні зміни, ріст рівня освіти та швидкий розвиток індустрії гостиності. Готельні оператори стурбовані скороченням трудових ресурсів на готельному ринку. Високий рівень освіти серед молодих працівників ускладнює пошук некваліфікованого низькооплачуваного персоналу. Швидкий розвиток індустрії гостинності призводить до плинності кадрів на ринку праці та переманювання висококваліфікованого персоналу готелями, особливо у середній керівній ланці. Нові готелі ведуть пошук та часто перекуповують у своїх конкурентів молодих спеціалістів, які покидають попередні місця роботи через пропозицію вищої платні [30].

Готельний ринок Миргорода не є винятком. Переважна більшість готельного персоналу отримує сталу місячну платню незважаючи на кількість відпрацьованих годин. Ріст рівня оплати праці в індустрії гостинності практично співпадає з ростом рівня споживчих цін.

Рівень оплати праці залежить не тільки від конкретного готелю, але й у більшості випадків від приналежності готелю до сегменту ринку. Тобто, чим вищий клас готелю, тим вищий рівень оплати праці. Маючи багаторічний досвід та знання готельного ринку Миргорода, існує приблизно 20% різниця в оплаті праці на готельному ринку Миргорода між готелями економ сегменту та середнього та вищого сегменту відповідно. Наведена нижче організаційна структура зображає приблизний рівень оплати праці у невеликому (близько 60 номерів) місцевому готелі вищого класу. Однак необхідно розуміти, що немає однакових готелів, тому організаційна структура у кожному окремому готелі підлаштована під його індивідуальні потреби [43].

Україна залишається одним з найбільш привабливих регіонів для девелопменту для міжнародних операторів, так як до сих пір вони практично відсутні на готельному ринку, окрім київських Radisson (2004) та Hyatt (2007). З 90-х років на ринку починають з’являтись такі міжнародні гравці, як Intercontinental, Hilton та Kempinski, які безпосередньо наближаються до розвитку проектів, але один за одним потерпають невдач.

Рис.1. Організаційна структура ЗГРГ

Очікується прихід на ринок України кількох нових операторів (Inter Continental, Hilton, Accor) у найближчих 3-4 років, і як правило відомі міжнародні оператори починають свою експансію у країну із столиці - Київ. Обоє Marriott та Starwood (Sheraton) схиляються до подальшої експансії своєї присутності на теренах СНД та виявили інтерес до ранніх девелоперських проектів. Директори з розвитку з Accor з Франції та Росії констатували, що Accor має конкретні інтереси до України, але вони прямо залежні від політичної та економічної ситуації в країні. Вони зацікавлені в розвитку 3* та 4* зіркових готелів у Києві в першу чергу та у Львові, Харкові, Дніпропетровську, Донецьку і Одесі – в другу чергу [47].

Таблиця 1.2


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 689; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!