Іформаційне забезпечення економічного аналізу.
Інформаційне забезпечення економічного аналізу– це система даних і способи їх обробки, що дають змогу виявити реальну діяльність керівного об’єкта, дію факторів, що його визначають, а також можливості здійснення необхідних керівних дій. Процес забезпечення інформацією складається з таких операцій: 1. Збирання даних. Надходження інформації до місць оброблення виконується за допомогою спеціальних засобів передавання даних — модемів, факсів, телефонів 2. Передавання на обробку 3. Процес обробки інформації. Основними вимогами які ставляться до інформації є її достовірність, необхідність і достатність її обсягу, своєчасність передачі і подання.
Інформаційне забезпечення включає в себе методичні та інструктивні матеріали, системи класифікації та кодування інформації та інформаційну базу. Методичні та інструктивні матеріали— це сукупність державних стандартів, галузевих керівних методичних матеріалів і розроблених проектних рішень щодо створення й супроводження інформаційного забезпечення.Системи класифікації і кодування — це перелік описів і систем супроводження класифікаторів техніко-економічної інформації на економічному об’єкті. Ефективність інформаційних систем багато в чому залежить від організації її інформаційної бази, яка поділяється на позамашинну і машинну. Позамашинна інформаційна база — це частина аналізу, яка складається із сукупності повідомлень, сигналів і документів, виконаних у формі, яка сприймається людиною без застосування засобів обчислювальної техніки.
|
|
Метод ЕА.
Метод ЕА – сукупність прийомів і способів дослідження госп діял-ті будь-якого екон об’єкта шляхом виявлення і визначення взаємозв і зміни його параметрів, кількісного і якісного вимірювання впливу окремих факторів та їхньої сукупності на цю зміну.
Складовими м-ду ЕА є способи та прийоми: 1. Спостереження – це систематичне, цілеспрямоване сприйняття об’єкта; 2. Вимірювання – процес визначення числового значення певної величини за допомогою одиниці виміру.; 3. Експеремент – це свідома зміна природних процесів шляхом створення штучних умов, необхідних для виявлення відповідних властивостей; 4. Аналіз – сукупність прийомів та закономірностей розчленування предмета дослідж на його складові частини; 5.Синтез –сукупність прийомів та закономірностей поєднання окремих частин предмета в єдине ціле ; 6. Індукція – сукупність пізнавальних оп-й, в рез-ті яких зд-ся рух думки від окремих положень до загальних; 7. Дедукція - викор-ня заг наукових положень про явище при дослідженні його конкретних проявів; 8. Формалізація – Вивч об’єктів та процесів шляхом відоб-ня їх змісту та структури з викор-ням спец символіки; 9. Абстрагування – уявне відволікання від несуттєвих властивостей, зв’язків, відносин предметів ті одночасне виділення, фіксування однієї або декількох сторін цих предметів; 10. Моделювання – процес пізнання з викор-ням моделей, тобто таких об’єктів, які змінюють оригінал та є джерелом інф.-ції про нього; 11. Порівняння - виявлення подібності і відмінностей предметів і явищ дійсності.
|
|
Операт аналіз РТО і тов запасів
РТО є кінцевою стадією руху товарів від виробника до споживача. Аналіз РТО проводять у вигляді оперативного, стратегічного та ретроспективного аналізу та визначають такі основні коефіцієнти: *Коеф ритмічності = Число періодів викон плану /заг число періодів; *Коеф ритмічності = 1-Коеф варіації, *Темп зміни ТО, *Темп приросту, *Абсолютне та відносне відхилення, *Коеф сезонності = Середні ТО/ Середній ТО за період дослідження.
Аналіз ТЗ передбачає їх кількісну (розмір торг п-ва, віддаленість від споживачів тощо) та якісну х-ку: *Коеф оборотності тов в разах (фондовіддача)= РТО/ТЗ, показує розмір ТО, що припадає на 1 грн ТЗ; *Коеф завантаження (фондомісткість) = ТЗ/РТО; *Оборотність товарів в днях (Одн) = ТЗ/ одноденний РТО, *Коеф оборотності = Дні/ Одн. На зміну ТО в днях впливають: *зміна структури ТО, *зміна обсягу реаліз тов, * зміна обсягу середніх ТЗ. Показниками ефективності використ ТЗ є рентабельність = Прибуток від операц діяльності /ТЗ
|
|
Основи орг-ції ЕА
Під орг-цією ЕА розуміють с-му заходів із забезпеченням ефективності, організованості, планомірності, обдуманого упорядкування дослідження об’єкта. Осн. завдання орг-ції ЕА: - плановість, - науковість, -економічність, - динамічність та гнучкість форм аналізу, - правильне розставлення виконавців аналізу, - забезпеченістьть кваліф.кадрами, - методичне та інформац. забезпечення, - орг-ція роб.місця аналітика.
Методолог. основою б.-я. орг-ції є діалект.метод. Стосовно орг-ції ЕА це означає, що розгляд його як с-ми, що перебуває в безперервному русі розвитку. При орг-ції ЕА викор-ся заг.-наукові методи: індукція. дедукція, класифікація, системний та комплексний підхід. Осн.завданнями орг-ції ЕА є: - раціоналізація аналітичних процесів, - підвищення якості аналіт.інф-ції, - автоматизація аналіт.робіт, - забезпечення ефект-ті викор-ня анал. інф-ції в управлінні, - раціон.орг-ція праці, - заб-ня ефект-ті аналізу. ЕА як комплексний і послідовний процес включає з послідовні організац.етапи: - підготовчий, - основний, - заключний.
Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 539; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!