Аналіз фінансових результатів виробничого підприємства



Об’єктами аналізу фінансових результатів є обсяг реалізованої продукції, прибуток і рентабельність. Ефективність діяльності підприємства оцінюється загальним показником прибутку. Прибуток – це частина доходу, яка залишається на підприємстві після відшкодування витрат пов’язаних з виробництвом, реалізацією продукції.

Розрізняють та дають оцінку таким видам прибутку: 1. Вал. Приб. –= Чистий дохід від реалізації – с/в реалізованої продукції. 2. Фінансові результати від опер. Д-сті = вал.приб. + інші операц. доходи – адмін.витр – витр. на збут та інші опер. витр. 3. Фін. резуль. від звич. Діяльн. до оподаткування = Фін. Рез. від операц.д-сті + дохід від участі в капіталі + інші фін. доходи + % та інші доходи одержані від фін. Опер. + інші доходи - фінансові витрати – витрати від участі в капіталі – інші витрати 4. Фін. Результ. від звич. Д-сті = Фін. Рез. від звич. д-сті до оподаткування – податок на прибуток від звич. 5. ЧП = фінансові результати від звичайної діяльності + надзв. доходи – надзв.витрати та податки з надзвичайного прибутку.

В процесі аналізу досліджують динаміку обсягу реалізації продукції та величини прибутку, визначают вплив факторів на зміну обсягу реалізації та прибутку, дають оцінку динаміки інших доходів та витрат, доцільності та причин їх виникнення.

26.Вертикальний та горизонтальний аналіз балансу.

Баланс – звіт про фін. стан п-тва, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання і власний капітал. Метою складання балансу є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої інформації про фін. стан п-тва на звітну дату. Підсумок активів балансу повинен дорівнювати сумі зобов’язань та власного капіталу. При аналізі балансу п-тва рекомендується використовувати горизонтальний і вертикальний аналіз фін. звітності. Горизонт.аналіз полягає у співставленні фінансових даних підприємства за 2 періоди у відносному та абсолютному вимірюваннях. Вертик. аналіз балансу дозволяє зробити висновок про структуру балансу в поточному стані, а також проаналізувати динаміку цієї структури. Технологія вертик. аналізу полягає у тому, що загальну суму балансу приймають за 100% і кожну статтю фін. звітності представляють у вигляді процентної частки від прийнятого базового значення. Вертик. аналіз – коли розрах-ся структура активів або пасивів, тобто яку частку складають ті чи інші статті балансу. Розрахунок відбувається за наступним правилом: Сума будь-якого активу або пасиву поділяється на Підсумок балансу і множиться на 100. Виходить частка у відсотках (%) цього активу або пасиву до суми валюти балансу. Горизонт.аналіз показує зміну показників по роках, тобто як з року в рік змінювалися значення статей балансу (збільшувалися, зменшувалися, наскільки). Знаходиться це за доп. простої дії віднімання значень більш раннього року з більш пізнього.

Види ЕА та їх хар-ка

Вирізняють такі види аналізу: наступний (ретроспективний), оперативний і попередній.

Ретроспективний аналіз здійснюється після завершення кварталу або року на підставі відповідного звіту підприємства. Головний наголос в цьому аналізі робиться на вивченні і оцінці ключових результативних та фінансових показників роботи підприємства. Насамперед це стосується показників прибутку й рентабельності, а також продажу продукції.

Оперативний (поточний) аналіз здійснюють на підприємствах і в його підрозділах безпосередньо в процесі господарської діяльності або відразу після закінчення окремих виробничих чи інших робіт. При цьому основну інформацію для цього аналізу постачає оперативний облік, що виключає пасивне очікування звітних даних.

Попередній аналіз (стратегічний) почав застосовуватися як техніко-економічне обґрунтування майбутніх підприємств, зразків нової техніки і новітніх технологій. Цей аналіз передує виробничим подіям, передбачає їх наслідки, оцінює їхню ефективність. Результати прогнозного аналізу можуть бути представлені як планові калькуляції для нових видів продукції, як комплекс рекомендацій для розробки різних програм або формування політики.

Експрес аналіз балансу п-ва

Аналіз балансу починається з експрес-аналізу, метою якого є поточна, нескладна і нетривала за часом виконання оцінка фін. стану та динаміки розвитку п-ва. Експрес-аналіз балансу передбачає кілька етапів: І-підготовчий; ІІ-попередній огляд бухг. звітності; ІІІ-читання балансу. На Іет. слід перевірити правильність заповнення граф, наявність усіх необхідних форм і додатків, перевірити валюту балансу і всі проміжні підсумки, а також відповідність складеного балансу всім вимогам П(С)БО. На ІІет. потрібно ознайомитися з примітками до звіту, оцінити тенденції зміни осн. показників д-сті, якісну модифікацію в майб. фін. стані п-ва. ІІІ ет — читання балансу, передбачає попереднє заг. ознайомлення з рез-ми роботи п-ва і його фін. станом за бух. балансом, а також розрахунок коефіцієнтів, що хар-ть фін. стан п-ва. Для того,щоб зробити заг. оцінку фін. стану п-ва викор. такі коеф.

Коеф. (Кб) приросту майна : 100,де  — сер. величина майна за зв. і попер. періоди.

Коеф. (Кv) приросту виручки від реалізації продукції : 100, де  — виручка від реал-ї прод-ї за зв. і попер. періоди.

Аналогічно розрах-ся коефіцієнти приросту прибутку від реалізації і приросту прибутку від ін. видів д-сті. Насамкінець необхідно проаналізувати хар-р зміни окремих статей балансу, тобто провести горизонтальний(це порівняння абсол. та відносних показників з даними самого п-ва за декілька періодів) та вертикальний(це визначення питом.ваги окремих статей балансу, розділів у валюті балансу, а також визначення струк-ри фін.рез-в та показників ін..форм звіт-і) аналізи балансу.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 674; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!