Аналіз оборотності товар запасів торгов п-ва.



Оборотність товарів характеризує інтенсивність роботи п-ва Кількісною х-кою інтенсивності торгов д-ті є показники оборотності товарних запасів. В а-зі вивчають і дослідж такі показники оборотності: -коеф оборотності ТЗ в разах (Коб) – оборотність товарів в днях (Одн). Коб – це швидкість обороту ТЗ в разах або к-ть оборотних коштів, вкладених уТЗ, у аналітичному пріоді: Коб = РТО / ТЗ. Високе значення коеф оборотності та його зростання свідчать ро ефективну роботу п-ва. Подальший а-з передбачає порівняння визначеного коеф оборотності п-ва з середнім значенням коеф оборотності галузі. Швидкість обороту тов. в разах є одночасно п-ком віддачі ТЗ, тобто показує розмір ТО, що приходиться на 1 грн ТЗ. П-к обернений до коеф оборотності – це коеф. завантаження товарообороту ТЗ - Кз = ТЗ / РТО. Він показує суму оборотних активів у вигляді ТЗ, авансованих на 1 грн реалізації.

П-к оборотність товарів в днях Щдн – відображає тривалість обороту в днях, тобто час перебування тов. у вигляді з-ів. Він показує за який період реалізується і поповнюється середня величина ТЗ. Одн = ТЗ / РТОдн. Зв'язок між коеф оборотності ТЗ в разах і оборотність товарів в днях можна показати: Коб = Д/Одн. (Д число днів у періоді). Факторний а-з п-ків оборотності тов. в днях дозволяє визначити чинники, що обумовили його позит чи негат зміни. (спосіб ланцюг підстановки): 1. Загальний вплив - DОдн= Одн факт – Одн пл. 2. Перший скоригований п-к оборотності в днях СК1=сума (d фак * Одн пл.), де Одн пз –план оборотнісь в днях за і-тою товарною групою, факт – питома вага реаліз окремих тов. груп у загал сумі ТО. Вплив зміни структури ТО - Dd®DОдн=СК1 – Опл.

3. Ск2 = ТЗпл/РТОодн факт, Рто одн факт –однод факт РТО. Вплив зміни обсягу реаліз =DРТО®DОдн=СК2-СК1. 4. Вплив зміни розміру ТЗ на зміну оборотності DТЗ=DТЗ®DОдн = Одн факт – СК2. 5. Вплив зміни ф-ів на зміну оборотності = зміні оборотності DОдн=Dd+DРТО+DТЗ. Прискорення оборотності ТЗ дозволяє зменшити потребу в оборотних коштах, що знах в ТЗ, зменшити в-ти на їх зберігання.Показником ефективності використання ТЗ є їх рентабельність Р ТЗ=Поп/ТЗ

11.Аналіз операц. в-т промисл. п-ва.Операц. в-ти - прогнозовані в-ти власника, пов'язані з отриманням валового доходу. До складу операц. в-т входять: с/в реалізованої прод-ї; адмін. в-ти; в-ти на збут; ін.. операц. в-ти. Кожен вид операц. в-т розкладається на екон. елементи: матер. в-ти, опл. праці, нарах-ня на опл. праці, амортизація, ін. операц. в-ти. С/в реалізованої прод-ї включає прямі матер. в-ти, прямі в-ти на оплату праці, ін. прямі в-ти та виробничі накладні в-ти. Прямі витрати змін-ся пропорційно або майже пропорційно до обсягів в-ва. Накладні виробничі в-ти включають в-ти допоміжних матеріалів, на оплату праці управлінського та обслуговуючого виробничого персоналу, на виконання робіт, пов'язаних із ремонтом обладнання тощо. Метою цього аналізу є розрах-к місткості окремих статей в-т на в-во в обсязі в-сті товарної прод-ї, виявлення закономірностей її динаміки та визначення впливу певних факторів на зміст цієї динаміки. Аналіз проводиться в такій послідовності:

1. Визначається абсолютне відхилення витрат за статтею за формулою: Абсолютне відхилення=Фактична с/в звітного періоду (сума витрат за статтею)-Фактична с/в базового періоду (сума витрат за статтею)

2. Визнач-ся питома вага статті у стр-рі в-сті прод-ї за формулою: Питома вага=(Фактична сума витрат за статтею) *100 % /(Повна факт. с/в товарної продукції)

3. Визначається значення скоригованого показника за формулою:Скоригований показник= (Загальна сума витрат звітного періоду)* (Питома вага статті базового періоду)/100.4. Абсолютна економія (-) або перевитрати (+) за статтею витрат визнач-ся за формулою:Економія (-)Перевитрати(+)=(Фактична сума в-т за статтею звітного періоду )-Скоригований показник

Аналіз показників ефективності праці в торгівлі

В аналізі труд. ресурсів важливо оцінити викор-ня робочого часу за період дослідження –відповідності кількості відпрацьованих днів, відпрацьованих годин календарному плану; виявити причини простоїв і за результатами аналізу розробити шляхи усунення негативних факторів. Мета аналізу труд. ресурсів полягає у підвищенні ефективності їхнього викор-ня. Співвідношення рез-тів праці з чисельністю працівників п-ва хар-ся такими показниками:ПП(свідчить про обсяг реалізації товарів одним працівником за певний період часу): ПП=РТО/СОЧ;Прибуток на одного працівника- визначається відношенням величини прибутку до СОЧ. Узагальнюючим показником є інтегральний показник ефективності викор-ня труд. ресурсів=під коренем квадратним добуток ПП*прибуток на 1-го працівника. Оцінка наведених показників проводиться за їх динамікою. Аналіз взаємозв’язку ТО та ПП можна здійснити за такою залежністю: РТО=СОЧ*ПП. Способом різниць вплив кожного фактора на зміну фактичного РТО можна визначити таким чином: DСОЧ®РТ=DСОЧ*ППпл; DПП®РТО=СОЧф*DПП. Важливість показника ефективності викор-ня труд рес-в –продуктивності праці-вимагає проведення його факторного аналізу:ПП=РТО/СОЧ=РТО/ОЗсер * ОЗсер/СОЧ=ФВ*Фозбр. Розрахунок впливу факторів:DФозбр®(+,-)ПП=DФВ*Фозбр; DФозбр®(+,-)ПП=ФВ1* (+,-)DФозбр.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 529; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!