Аналіз показників платоспроможності і фін.стійкості п-ва



Платоспроможність (П)– це здатність п-ва до швидкого погашення своїх поточних зобов’язань за платежами. Для оцінки П викор-ть такі коеф-ти: 1) коеф.абсолютної ліквідності= (грош.кошти та їх еквіваленти+поточ.фін.інвестиції)/ поточ.зобов’язання +доходи майб.періодів. Цей коеф. показує, яку частину пот.зобов. п-во може погасити в найближчий час. Оптимальне значення:0,2-0,7. 2) проміжний коеф.покриття= (грош.кошти та їх еквіваленти + фін.інв-ції+деб.заборг.+в-ти майб.періодів)/(пот.зобов.+доходи майб. періодів). Цей коеф. відоб-є прогнозні платіжні можливості п-ва за умови своєчасного проведення розрах-в з дебіторами. Оптим.значення:0,8-1,0. 3) заг.коеф покриття=(обор.активи+в-ти майб.періодів)/(пот.зобов.+доходи майб.періодів). Цей коеф. відоб-є платіжня можливості п-ва, які оц.-ся за умов не тільки своєчасних розрах-в з дебіторами, але й продажу на випадок необхідності ін..елементів матер.обор.активів. Норм.значення:2,0-2,5. Ан-чи ці коеф-ти, за даними фін.звітності склад-ть аналіт.табл., де вказуються ці коеф. на поч.зв.періоду і на кін.зв.періоду; вказують зміни, які відбулися і розрах-ть відхилення від оптимального значення.

Фін.стійкість п-ва – це такий стан фін.ресурсів, який забезпечує д-сть п-ва на основі збільшення прибутку, платоспроможність та кредитоспроможність. Розрах-ть такі показники: 1) коеф.забогрованості= II,III,IV,Vр П балансу/ валюту балансу. Він хар-є частку позикових коштів у валюті балансу.Нормальне значення в рамках 0,5. 2) коеф.автономії= IрП балансу/валюту балансу.Він хар-є питому вагу власних і прирівнених до них коштів у заг.величині коштів, вкладених у майно п-ва. Цей коеф. не повинен перевищувати 0,5. 3) коеф. співвідношення між власними і позиковими коштами= I+IIр П балансу/III+IV+Vр П балансу. Норм.значення:≥1. 4) коеф. маневреності=власні кошти в обороті/ заг.величина власних і прирівнених до них коштів.Норм.значення:0,5. Ан-чи ці поазники склад-ть аналіт.табл. на поч.зв.періоду,на кін.зв.періоду, відхилення і відхилення від оптим.значеннята визначають причини змін по кожному коефіцієнту.

Аналіз показників рентабельності торгівлі

Рентабельність (Р)– це відносний показник, який хар-є рівень ефективності д-сті п-ва. Аналіз показників Р передбачає:оц.показників та їх динаміки,визначення впливу факторів на зміну Р, виявлення резервів підвищення рівня Р. Р товарообороту=По/РТО*100, де По- прибуток від операц.д-сті; Р основних засобів (Роз)= ЧП/сер. Величина ОЗ*100; Р обор.активів(Роа)= ЧП/сер.сума обор.активів*100; Р труд.ресурсів: а) в-т на опл.праці = ЧП/ФОП, б) викор-ня труд.ресурсів=ЧП/СОЧ; Р витрат(РВО)=По/Во*100; Р виробничих фондів (Рвф)= ЧП/(ОФ+ОА)*100, де ЧП-чистий прибуток, ОФ- сер.річна в-сть ОЗ за перв.в-стю, ОА- сер.річна в-сть оборотних матер. активів.

Всі ці показники розрах-ть за відповідні періоди, досліджується їх динаміка і проводиться факторний аналіз.Напр., Р0=ЧП/ОФ0+ОА0, Рск1=ЧП1/ ОФ0+ ОА0; Рск2=ЧП2/ ОФ1+ ОА0, Р1= ЧП1/ ОФ1+ ОА1; ЧП®Р= Рск1- Р0; ОФ® Рск2- Рск1; ОА®Р= Р1- Рск2.

Аналіз реалізації продукції промислового під-ва

Аналіз реалізації продукції проводиться за допомогою моделі: Р=Σ(q*p). Умовні обсяги реалізації (скориговані) визнач: СК1=Σ(Poi*d1i); Ск2= Σ(q1i*p0i) де Poi – плановий обсяг реалізації і-того виду продукції (у минулому чи базисному періодах); d1i – питома вага реалізації і-того виду продукції в загальному обсязі. Вплив факторів способом ланц підстановок:*вплив структурних змін Δd→ΔP=СК1-Р0; *вплив зміни кількості реалізованої продукції Δq→ΔP=СК2-СК1; *вплив зміни цін реалізації Δp→ΔP=P1-СК2

Аналіз рентабельності оборотних активів (ОА)

Активи п-ва скл із оборотних та необоротних. Іх співвідношення залежить ві галузі, в якій працює п-во. Завданнями ЕА ОА є: - оцінка стану, с-ри та динаміки ОА, - розрах та оцінка факторів на зміну ефект викор ОА, - дослідж впливу ефект викор ОА на обсяги реалізації, прибуток, платоспроможність та фінансовий стан, - виявлення резервів підвищ ефект викор ОА, - обґрунтування подальшої стратегії управління ОА. Показником ефект викор ОА є показник їх рентабельності (РОА). РОА=ЧП/ОА*100, де ЧП- чистий прибуток, ОА- середня величина ОА. Цей показник показує яка величина прибутку міститься у 1 грн ОА. Рентабельність ОА ще можна визначити за ф-лою РОА=РР*Коб, де РР-рентабельність реалізації, Коб-коеф. Оборотності ОА (Коб=РТО/ОА). За допомогою цих 2-х моделей способом ланцюгових підстановок можна розрахувати вплив факторів на рентабельність.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 521; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!