Кейс 12.3. Успіх венчурних інвесторівЧому компанія Body Shop після 30-ти років діяльності втратила свої позиції?

 

Втрата позиції Body Shop можна пов’язати з недоліком попередніх досліджень ринку і сильними місцевими конкурентами, такими як Bath & Body Works. Взагалі, конкуренти з часом підірвали позиції компанії, коли продукція Body Shop з натуральних компонентів перестала бути дивиною. Навіть британські споживачі віддали перевагу більш екзотичним і сучасним продуктам під марками Botanics і Natural Collection від Boots the Chemist, ніж традиційним цінностям Body Shop.

 

Які характерні риси венчурних інвестицій? Назвіть приклади успішного венчурного інвестування.

Венчурні інвестиції (капітал) мають характерні риси. Таке фінансування надається існуючим і / або новим компаніям, що мають високий бізнес-потенціалом. Інвестуватися можуть також підприємства, що створюють на ринку нові ніші, але не мають історії, доходів і забезпечення для отримання класичного банківського кредиту на розвиток. Головним критерієм в оцінці імовірнісних перспектив венчурного інвестування, як правило, є досвід менеджерів компанії. При цьому підприємець передає інвестору частку власності.

Приклади успішних венчурних інвестицій PayPal, Google, Apple, Tesla Motors, WhatsApp, Facebook та інші.

 

Як розпізнати успішний стартап? Які ризики несе венчурний інвестор?

 

Творець стартапа повинен бачити перед собою чітку мету; повинен бути чіткий план повернення вкладень; повинен бути готовий ризикувати своїми кровними, а не тільки вашими грошима. Добре, якщо у творця стартапа вже є інші реалізовані успішні проекти.

Непогано, якщо у творця стартапу є досвід банкрутства, з якого він зробив відповідні висновки. Також творець стартапа повинен бути психологічно сумісний з інвестором.

При здійсненні інвестицій венчурний інвестор піддає себе двом основним видам ризиків: ризику втрати ділової репутації та фінансового ризику. Ризик втрати ділової репутації полягає в тому, що при багаторазовому інвестуванні в невдалі проекти у венчурного інвестора можуть виникнути складності при наступному зборі коштів в новий венчурний фонд. Він втратить довіру інших співінвесторів-партнерів, а також свою репутацію в венчурному співтоваристві. В свою чергу, фінансовий ризик венчурного інвестора доцільно розділити на дві групи: систематичні ризики, обумовлені некерованими зовнішніми факторами, такими як зміна політичної та економічної ситуації в країні і в світі, природні катастрофи і т.д., і несистематичні, викликані внутрішніми керованими чинниками


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 234; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ