Які бізнес-моделі можна виділити/підходять для бізнесу, описаного в кейсі?



На мою думку, виходячи з кейсу, можна виділити модель монетизації та freemium-модель,на якій побудувані такі акули ігор, як Angry Birds, Cut the Rope, Angry Birds Space HD, Fruit Ninja, користувачі кожної з яких скачують більше 1 мільярда разів, а самі ігри отримують звання найбільш дохідних в AppStore.

 

Як на основі бізнес-моделей сучасних стартапів побудувати систему та організацію дієвого бізнесу, здатного до масштабування? Наведіть приклади з досвіду успішних стартапів-компаній.

 

Для того, щоб побудувати систему та організацію дієвого бізнесу, здатного до масштабування потрібно використовувати приклади ведення бізнесу стартапів. Сьогодні недостатньо просто поставити ціну за додатки і чекати, коли аудиторія почне приносити гроші. Тому, розробникам потрібно стимулювати користувачів до оплати за додатки під час користування.

Приклад з досвіду Petcube - робот для розваги домашніх тварин. Ідея стартапу зародилася тоді, коли киянину Олександру Нескіну (CTO проекту) ні з ким було залишити вдома свою собаку Роккі. Без сумніву, зараз команда Petcube - один з найвідоміших у світі українських стартапів.

Приклад Roamer - сервіс для економії на зарубіжних дзвінках. Саме промо-кампанія і допомогла проекту домогтися успіху. Це був розпал відпускного сезону і туристи почали повально завантажувати додаток, щоб дешево розмовляти за кордоном. Головна ідея Roamer полягала в тому, щоб зробити зручний і прозорий сервіс для міжнародних дзвінків без непотрібних наворотів. Через півроку сервіс почав самооплачуватися, а до весни показав невеликий плюс. У 2014 році Roamer отримав $ 1,3 млн інвестицій від ряду англійських IT-бізнесменів, а основним інвестором виступив засновник великого телеком-рітейлера Dial-a-PhoneРічард Франк. У минулому році оборот проекту склав 500 000 євро.

 

 

 

Тема 12. ІНВЕСТИЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ

Кейс 12.1.

Який на Вашу думку тип бізнес-інкубатора найбільше підходить українським реаліям? Чому?

На мою думку, найбільш підходить українським реаліям третій тип бізнес-інкубатора- симбіотичний. Тому що такі організації в бізнесі мають різні цілі, але всі знаходять для себе користь від проекту. Саме таку форму застосували при створенні першого у Львові та Західному регіоні бізнес-інкубатора Startup Depot, залучаючи до проекту Львівську міську раду, проект «Місцевий економічний розвиток міст України», який фінансується урядом Канади, Інститут міста та ІТ-компанію Eleks.

 

Чи може бізнес-інкубатор надати всі необхідні елементи, якщо у розробника є лише «гола ідея»?

 

Я вважаю, що самої «голої ідеї» буде не достатньо. Адже для стартапів цікавими є підприємці з досвідом, який максимально перетинається з потребами команди. Власне, бізнес-інкубатор намагається зв'язати стартап і бізнесмена, співпраця яких буде найбільш ефективною.

Чи є стартапери достатньо незалежними від своїх інвесторів? Як залишити права на стартап у руках розробника?

На мою думку. стартапери залежить від інвесторів тільки на початку свого зросту. Далі вони вже самостійно працюють. Для того, щоб залишити права на стартап у ркках розробника потрібно підписувати згоду про конфіденційність з розробником; замовник і виконавець мають знаходитись в різних правових полях, і якщо, скажімо, розробник-іноземець не збирається їхати в країну проживання замовника, то йому толком нічого боятися. Тому потрібно завжди намагатися працювати з професіоналами зі своєї країни.\

 

Чому так важливо віднайти цільову аудиторію для свого проекту та відповідати сучасній кон’юктурі ринку?

Віднайти цільову аудиторію для свого проекту дуже важливо, адже рівень стартапів зростає залежно від того, якою мірою вони усвідомлюють попит на ринку.

Багато команд вважає, що достатньо лише зробити продукт, «вкинути» його у світ і чекати на мільйонні прибутки. Зате реалізовувати проект потрібно крок за кроком, відразу відстежуючи зворотний зв'язок. Саме такий підхід сприятиме успіху на ринку. Треба розуміти процес валідації ідеї та прислухатися до свого потенційного клієнта.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 2605; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!