Визначте, особливості маркетингової політики комунікацій компаній.



 

Обидві компанії зверталися до прихильників і любителям спорту, які хотіли носити привабливий спортивний одяг. Для цих покупців ціна не була вирішальним фактором при виборі. Продукція цих компаній продавалася через спеціальні відділи магазинів або особливі товаророзподільчі канали.

 

На Вашу думку, яку роль грає реклама в маркетинговій політиці цих компаній?

Реклама також є важливим інструментом маркетингової стратегії по просуванню товарів Nike та Adidas. Реклама на сторінках глянцевих журнал, під час перегляду футболу чи інших спортивних подій. Обидві компанії робили великі інвестиції в дослідження і на

розвиток виробництва, витрачаючи близько 250 тисяч доларів для виведення нової моделі взуття на ринок. Але кілька значних поліпшень спортивного взуття, що завоювали повагу більшості спортсменів, належать фірмі NIKE. Боротьба між цими компаніями буде продовжуватися. Можливо NIKE ніколи не стане лідером, в той час як ADIDAS володіє часткою ринку більше ніж 50%.

Які маркетингові стратегії використовували ці компанії?

У компанії Adidas активно переглядають канали дистрибуції і збуту - для того, щоб товари до нового сезону швидше потрапляли на прилавки не тільки звичайних магазинів, але і фірмових, які до 2020 року повинні будуть принести компанії 60% щорічних продажів.

«Nike» (потворний американець) завжди культивувала імідж бунтаря - James Dean в кедах.

Обидві фірми приділяли величезну увагу поданню своєї взуття та іншої спортивної продукції учасниками Олімпійських ігор 1968 року. ADIDAS мав відмінні можливості, щоб використовувати цей новий спосіб просування товарів. Такі рекламні компанії були основою маркетингових програм фірм ADIDAS і NIKE.

 

Визначте, ключові конкурентні переваги компаній NIKE та ADIDAS.

 

По-перше, суперництво вже наявних конкурентів між собою. Два кити спортивної індустрії ( «Adidas», «Nike») плюс менші компанії ( «Umbro», «Reebok») ведуть війну за просування конкретної моделі, колекції та всього бренду в цілому, адже за якістю, за асортиментом , за колірною гамою і по розташуванню магазинів вони вже давно вирівняли показники. Покупцеві в принципі вже все одно, який бренд вибирати - кожна компанія довела якість своєї продукції і є статусним виробником. Це говорить про значний вплив покупців з огляду на те, що вони без істотних витрат можуть знайти альтернативного продавця.

Також мають місце значні розміри чисельності споживачів, так як спорттовари стали надавати власникам певний повагу в очах оточуючих. Стало не просто модно носити «Nike» або «Adidas», але це ще і сигналізує про те, що у власника є певний достаток.

 Наступне положення - сильна ринкова влада постачальників. Так, товар, що поставляється становить істотну частину витрат галузевої продукції, надзвичайно важливий для виробничого процесу.

 

 

Тема 10. Стратегії інноваційного розвитку підприємства

 

          Кейс 10.1. Классика под грифом Prada

Використовуючи інформацію кейсу, перерахуйте використані стратегії інноваційного розвитку.

Спеціалізація у виробництві продукції. Підприємства, що реалізують даний підхід до стратегії повинні мати високий потенціал для проведення досліджень, хорошу базу для впровадження інновацій та модернізацій в виробничі цикли, надійну систему якості.

Стратегія поглинання. Компанія витратила понад $ 500 млн. На покупку брендів Helmut Lang, Jil Sander і Church & Company. Спільно з LVMH Prada придбала контрольний пакет Fendi. Однак, не впоравшись з менеджментом, продала свій пакет акцій.

Які стратегій забезпечили успіх компанії на ринку ?

 

Prada підтримує дефіцит на частину своїх товарів, стверджуючи імідж унікальною, важкодоступній і ексклюзивної продукції.

Компанія працює по франчайзингу тільки в тих країнах, де не може купити власний магазин через законодавства. Prada використовувала франчайзинг, виходячи на російський ринок, а також в Малайзії, Індонезії, Саудівській Аравії та на Філіппінах. Також це перша компанія, яка почала вибудовувати комунікацію зі споживачем через архітектуру. У неї немає єдиної архітектурної стилістики: для кожного бутіка запрошуються окремі дизайнери.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 2068; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!