Як називаються шкірні елементи у вигляді «судинних зірочок»?



  1. Розеоли
  2. Петехії
  3. Екскоріація
  4. Телеангіоектазії
  5. Геморрагії    

2. Вимушене колінно-ліктьове положення може бути симптомом:

  1. Нападу бронхіальної астми
  2. Виразкової хвороби шлунка
  3. Нападу ниркової кольки
  4. Нападу серцевої астми
  5. Холециститу

3. Положення хворого «сидячи з упором рук» характерне для:

  1. Нападу бронхіальної астми
  2. Серцевої недостатності
  3. Виразкової хвороби шлунка
  4. Ниркової кольки
  5. Апендициту

4. Хворий з абсцесом правої легені займає положення:

  1. Сидячи з упором рук
  2. На спині
  3. На лівому боці
  4. На правому боці
  5. Навпочіпки

5. Порушення свідомості, що характеризується відсутністю контакту з хворим, реакцією зіниць на світло й арефлексією, називається:

  1. Потьмарене
  2. Сопор
  3. Кома
  4. Делірій
  5. Ступор

6. Порушення свідомості, що характеризується утрудненим контактом із хворим, однозначними відповідями у вигляді погляду, стогону, руху тільки після сильного подразника (окрику, уколу, щипка), частковим пригніченням рефлексів, називається:

  1. Ступор
  2. Сопор
  3. Кома
  4. Делірій
  5. Сутінки

Для якого захворювання характерний рум'янець обличчя у вигляді «метелика»?

  1. Синдром Иценка-Кушинга
  2. Синдром Марфана
  3. Апоплексична кома
  4. Системний червоний вовчак
  5. Лихоманка

8. Наявність «вірхової залози» характерне для :

  1. Раку щитовидної залози
  2. Виразкової хвороби
  3. Раку шлунка
  4. Раку печінки
  5. Цирозу печінки

9. При вірусному гепатиті раніше за все фарбується в жовтий колір:

  1. Склери
  2. Слизуваті губ
  3. М'яке небо
  4. Шкіра долонь і стоп
  5. Вся шкіра

При якому захворюванні спостерігається асиметрія м'язової сили?

  1. Інфаркт міокарда
  2. Геміплегія
  3. Ревматизм
  4. Остеоартрит
  5. Подагричний артрит

Еталони відповідей: 1D, 2B, 3А, 4D, 5С, 6В, 7D, 8С, 9С, 10В

                                                                                                                       

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ КОНТРОЛЮ РІВНЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ № 2

Хворий Н., 42 років, сидить на ліжку з упором рук. Дихання гучне, свистяче з подовженим видихом. Шкірні покриви із ціанотичним відтінком. Грудна клітка розширена й перебуває в стані максимального вдиху, плечовий пояс піднятий, надключичні ямки вибухають по обидва боки. Про яке захворювання можна думати?

A. Гострий бронхіт

B. Крупозна пневмонія

C. Бронхіальна астма

D. Емфізема легень

E. Серцева астма

2. Хворий Д., 64 років сидить у кріслі, відкинувшись на його спинку, руки байдуже звисають долілиць. Дихання часте, поверхневе, хворий ротом "ловить повітря". На обличчі вираз переляку, страху, страждання. Шкірні покриви бліді з жовтяничним відтінком, укриті холодним потом. Виражений ціаноз губ, крил носа, дистальних фаланг пальців кистей. Оцініть стан хворої.

A. Задовільний

B. Середньої важкості

C. Важкий

D. Украй важкий

E. Вимушений

У прийомне відділення надійшов хворий Л., 35 років у несвідомому стані. Шкірні покриви бліді, сухі. Запах ацетону з рота. Дихання рідке, гучне, глибоке. Тонус очних яблук знижений. Зіниці на світло не реагують, сухожильні рефлекси пригнічені.

Ваш можливий діагноз?

A. Апоплексична кома

B. Гіпоглікемічна кома

C. Діабетична кома

D. Печінкова кома

E. Уремічна кома

У прийомне відділення доставлений хворий 35 років у важкому стані. Положення пасивне. Хворий в контакт не входить, на питання не відповідає. Шкірні покриви бліді, сухі. Зіниці на світло не реагують. Сухожильні рефлекси пригнічені. дихання гучне, рідке, глибоке. Про яке порушення свідомості можна думати?

A. Затьмарене

B. Ступор

C. Сопор

D. Кома

E. Делірій

Хвора 37 років, вище середнього зросту, зниженого харчування. Екзофтальм і блиск очей створює на обличчі вираз «переляку», «страху». Шкірні покриви смагляві й вологі. На передній поверхні шиї визначається пухлиноподібне утворення. Про яке захворювання можна думати?

A. Гіпотиреоз

B. Тиреотоксикоз

C. Акромегалія

D. Лімфогранулематоз

E. Рак щитовидної залози

У прийомне відділення доставлений хворий 33 років у вкрай важкому стані. Риси обличчя загострені, очні яблука запалі, зіниці розширені. Шкірні покриви сіро-землистого кольору, вкриті липким холодним потом. Дихання часте, поверхневе. Оцінити обличчя хворого.

A. Маскоподібне обличчя

B. Акромегалічне обличчя

C. Обличчя Корвізара

D. Обличчя Гіппократа

E. Кушингоїдне обличчя

Хворий М., 54 років, високого зросту з великими й непропорційними рисами обличчя: збільшені ніс, губи, надбрівні дуги, вуха, язик й значно збільшені кисті рук і стопи. В анамнезі черепно-мозкова травма. Можливий діагноз?

A. Синдром Марфана

B. Синдром Дауна

C. Синдром Иценка-Кушинга

D. Акромегалія

E. Мікседема

Хвора 44 років. Стан середньої важкості. Підвищеного харчування з переважним відкладенням підшкірного жиру в ділянці тулуба й спини. Обличчя набрякле, очні щілини звужені, рум'янець у вигляді «метелика» з гіперемією перенісся. Шкірні покриви бліді . Про яке захворювання можна думати?

A. Туберкульоз

B. Мітральний стеноз

C. Синдром Іценка-Кушинга

D. Системний червоний вовчак

E. Крупозна пневмонія

Хворий Т., 28 років. Стан важкий. Контакт із хворим затруднений: на питання відповідає повільно із запізненням, тихим голосом, відповіді адекватні. Вираз обличчя страждальницький. Положення вимушене із сильно закинутою назад головою й приведеними до тулуба зігнутими кінцівками. На шкірі геморагічний висип. Про яке захворювання можна думати?

A. Эксудативний плеврит

B. Цироз печінки

C. Гострий апендицит

D. Правець

E. Менінгіт

10. Хворий 36 років. Стан важкий. Свідомість зплутана. Вираз обличчя страждальницький з "сардонічною посмішкою". Положення хворого вимушене на спині з упором на потилицю й п'яти й вигнутою спиною. Ваш можливий діагноз?

A. Правець

B. Базедова хвороба

C. Парез лицьового нерва

D. Перенесений інсульт

E. Менінгіт

Хвора 46 років. обличчя місяцеподібне багрово-червоного кольору, гіпертрихоз на верхній губі й підборідді, шкіра обличчя лискуча (вираз обличчя похмурий, «сердитий»). Підвищеного харчування з переважним відкладенням підшкірного жиру в ділянці шийного відділу хребта, грудей і живота («буйволоподібний» тулуб). На шкірі живота, плечей, внутрішньої поверхні стегон – смуги розтягання червоно-фіолетового кольору. Ваш діагноз?

A. Цукровий діабет

B. Хвороба Иценка-Кушинга

C. Системний червоний вовчак

D. Гіпотиреоз

E. Метаболічний синдром

12. Хворий Н., 37 років, доставлений машиною швидкої допомоги у важкому стані. Хворий не контактує, на питання не відповідає. Шкіра й склери жовтяничні, на шкірі сліди розчухів, "судинні зірочки", синці. Малиновий язик, еритема долонь, асцит. Гнильний захід з рота, зіниці розширені, рефлекси пригноблені, дихання гучне, рідке. Можливий діагноз?

A. Алкогольна кома

B. Апоплексична кома

C. Діабетична кома

D. Печінкова кома

E. Уремічна кома

           13. Хворий М., 42 років, доставлений у прийомне відділення. Стан важкий, загальмований, обличчя бліде, пастозне, сліди розчухів на шкірі, зіниці звужені. Дихання аритмічне, запах аміаку з рота. Ваше діагностичне припущення?

A. Захворювання печінки

B. Захворювання крові

C. Захворювання підшлункової залози

D. Захворювання нирок

E. Захворювання серця

14. Хворий Г., 45 років, доставлений в прийомне відділення зі скаргами на блювоту з домішкою крові. Свідомість хворого затьмарена, на питання відповідає повільно, тихим голосом. Хворий виснажений, іктеричність склер і шкірних покривів. Шкіра суха, "судинні зірочки" на шкірі обличчя, верхніх кінцівок, гіперемія долонь. Живіт рівномірно збільшений, пупок випнутий. На передній черевній стінці шкіра стоншена, венозні судини розширені. Оцінити загальний стан хворого.

A. Украй важкий

B. Задовільний

C. Середньої важкості

D. Важкий

E. Агонуючий

Хворий 32 років. Деформація проксимальних міжфалангових, п’ястно-фалангових, променевозап’ясткових, колінних і гомілковостопних суглобів, активні й пасивні рухи обмежені через біль. В анамнезі: відзначає скутість у зазначених суглобах уранці і відновлення рухливості протягом дня. Визначити положення хворої.

A. Активне

B. Активне з обмеженням

C. Вимушене

D. Пасивне

E. Вимушено-активне

У хворого 18 років голова має чотирикутну форму, за рахунок збільшення лобових і потиличних бугрів, потилична кістка сплощена, розташована вертикально. Під час огляду грудної клітки спостерігаються рахітичні «чітки». Про яку патологію можна думати?


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1370; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!