Пальпація нирок, сечового міхура й сечовивідних шляхів
Пальпація нирок: не пальпуються, пальпуються (якщо
пальпуються, визначити властивості:
· форму (правильна, бобовидна, неправильна);
· величину (не збільшена, збільшена);
· характер поверхні (гладка, горбиста);
· консистенцію (м'яка, щільна);
· болісність (безболісна, болісна);
· ступінь рухливості, зміщуваність (тенденція вислизати догори й вертатися у вихідне положення, рухливість знижена);
Пальпація сечового міхура: не пальпується, пальпується (вказати на якому рівні);
Пальпація сечовивідних шляхів:
болісність по ходу сечоводів (сечовідні точки): немає, є (праворуч або ліворуч від краю прямого м'яза живота на рівні пупка, на перетинанні біспінальної лінії з вертикальною лінією, що проходить через лонний горбок).
Перкусія нирок і сечового міхура
Перкусія нирок (симптом Пастернацького): негативний (позитивний) праворуч і/або ліворуч;
Перкусія сечового міхура:у надлобковій ділянці визначається тимпанічний (тупий) перкуторний звук .
ПРИКЛАДИ ОПИСУ ДОСЛІДЖЕННЯ НИРОК І СЕЧОВИВІДНИХ ШЛЯХІВ
1. Поперекова ділянка симетрична, гіперемія шкіри й набряклість відсутні. Нирки, сечовий міхур не пальпуються. Болісності в ділянці сечовідних точок немає. Симптом Пастернацького негативний по обидва боки. У надлобковій ділянці визначається тимпанічний перкуторний звук.
2. При огляді поперекової ділянки відзначається вибухання й гіперемія шкіри праворуч. Права нирка не пальпується; ліва нирка пальпується бобовидної форми, щільна, горбиста, помірно болісна, рухливість знижена. Сечовий міхур у вигляді еластичного флюктуюючого утворення з верхньою межею біля краю пупка. Болісності в ділянці сечовідних точок немає. Симптом Пастернацького позитивний праворуч. У надлобковій ділянці визначається тупий перкуторний звук з верхньою межею на середині відстані між пупком і лонним сполученням.
|
|
ОБҐРУНТУВАННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО ДІАГНОЗУ
Обґрунтування попереднього діагнозу проводиться на підставі суб'єктивних і фізикальних об'єктивних методів обстеження хворого. Для цього лікар проводить аналіз всіх отриманих симптомів, виділяє провідні синдроми (синдромальний діагноз) і на їх основі формулює попередній діагноз. Для підтвердження попереднього й обґрунтування клінічного діагнозу хворому додатково проводять лабораторно-інструментальні дослідження, а при необхідності - консультації суміжних фахівців.
ОБҐРУНТУВАННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО ДІАГНОЗУ
На підставі скарг (перераховують основні, що характерні для даного захворювання), розпиту (перераховують симптоми, виявлені при розпитуванні щодо загального самопочуття й по органах і системах), анамнезу захворювання (вказати основні моменти - дата, причина, перші симптоми, перше звертання до лікаря, результати обстеження, раніше встановлені діагнози, проведене лікування і його ефективність, зміни діагнозу, динаміка захворювання, останнє погіршення), анамнезу життя (вказати основні факти життя хворого, які мали безпосередній вплив на розвиток і плин даного захворювання - спадковість, перенесені раніше захворювання, професійні й побутові шкідливості, особливості режиму праці й відпочинку) і даних об'єктивного дослідження (вказати всі виявлені зміни, отримані при огляді, пальпації, перкусії й аускультації, які необхідні для обґрунтування як основного, так і супутнього захворювання)
|
|
ПЛАН ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРОГО
На підставі попереднього діагнозу лікар становить план необхідних досліджень для підтвердження попереднього діагнозу, використовуючи перелік обов'язкових і спеціальних методів дослідження конкретної системи (див. нижче).
1.7.1.Перелік обов'язкових досліджень незалежно від захворювання:
- Аналіз крові клінічний.
- Аналіз крові на вміст глюкози.
- Аналіз крові на RW.
- Аналіз крові на ВІЛ.
- Визначення групи крові й Rh-приналежність.
|
|
- Аналіз сечі клінічний.
- Аналіз сечі на вміст глюкози.
- Аналіз калу на яйця глистів.
- Флюорографія органів грудної клітки (при відсутності
даних про її проведення протягом останнього року).
- Електрокардіографія.
- Тонометрія.
- Огляд гінеколога (для жінок).
- Термометрія.
1.7.2. Перелік спеціальних інструментальний^-інструментальних-інструментальні-інструментальнАЕ-лабораторно-інструментальних
Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 3608; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!