Стаття 25 . Педагогічне навантаження



 

1. Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього на-вчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності — час, призначений для здійснення навчально-вихов-ного процесу.


 

53


(призупинено дію абзацу другого — восьмого частини першої статті 25 Законом України «Про державний бюджет України на 2003 р.» № 380-ІУ)

 

Педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності в такому спів-відношенні до тарифної ставки:

• класне керівництво — 20–25 відсотків;

• перевірка зошитів — 10–20 відсотків;

• завідування:

• майстернями — 15–20 відсотків;

• навчальними кабінетами — 10–15 відсотків;

• навчально-дослідними ділянками — 10–15 відсотків. Розміри та порядок встановлення доплат за інші види педаго-

 

гічної діяльності визначаються Кабінетом Міністрів України. Педагогічне навантаження вихователя загальноосвітнього

 

навчального закладу становить 30 годин, вихователя загальноос-вітньої спеціальної школи (школи-інтернату) — 25 годин на тиж-день, що становить тарифну ставку.

 

Розміри тарифних ставок інших педагогічних працівників за-гальноосвітніх навчальних закладів встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

Розподіл педагогічного навантаження у загальноосвітньому навчальному закладі здійснюється його керівником і затверд-жується відповідним органом управління освітою.

 

2. Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього на-вчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, передбаченої частиною першою цієї статті, встановлюється тільки за його згодою.

 

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчаль-ного року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.

 

Стаття 2 6 . Трудові відносини в системі загальної середньої освіти

 

1. Трудові відносини в системі загальної середньої освіти ре-гулюються законодавством України про працю, Законом Украї-ни «Про освіту», цим законом та іншими нормативно-правовими актами.

 

2. Призначення на посаду та звільнення з посади керівника державного та комунального загальноосвітнього навчального за-кладу здійснює відповідний орган управління освітою. Призна-


 

54


чення на посаду та звільнення з посади заступників керівника та інших педагогічних працівників державного та комунально-го загальноосвітнього навчального закладу здійснюється від-повідним органом управління освітою за поданням керівника загальноосвітнього навчального закладу. Призначення на посаду та звільнення з посади інших працівників державного та кому-нального загальноосвітнього навчального закладу здійснює його керівник. Призначення на посаду та звільнення з посади керів-ника і заступників керівника приватного загальноосвітнього на-вчального закладу здійснює його власник за погодженням з від-повідним органом управління освітою. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників при-ватного загальноосвітнього навчального закладу здійснює його власник.

 

3. Відволікання педагогічних працівників від виконання про-фесійних обов’язків, не передбачених трудовим договором, без згоди педагогічного працівника не допускається. Відмова педа-гогічного працівника від виконання робіт, не передбачених тру-довим договором, не може бути підставою для його звільнення

 

з посади, крім випадків, встановлених законодавством.

 

4. Педагогічному працівнику — призовнику, який має вищу педагогічну освіту і основним місцем роботи якого є загально-освітній навчальний заклад, надається відстрочка від призову на строкову військову службу на весь період його роботи за спе-ціальністю.

 

Стаття 27. Атестація педагогічних працівників

 

1. Атестація педагогічних працівників загальноосвітніх на-вчальних закладів незалежно від підпорядкування, типів і форм власності є обов’язковою і здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого Міністерством освіти України.

 

2. За результатами атестації педагогічних працівників за-гальноосвітніх навчальних закладів визначається відповід-ність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюється кваліфікаційна категорія (спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії і спеціаліст вищої категорії) та може бути присвоєно педагогічне звання (старший учитель, учитель-методист, вихователь-методист, педагог-організатор-методист тощо). Положення про кваліфікаційні категорії та педагогічні звання затверджуються Міністерством освіти України.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 471; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!