Стаття 4 . Система загальної середньої освіти



Систему загальної середньої освіти становлять:

 

• загальноосвітні навчальні заклади всіх типів і форм власності, у тому числі для громадян, які потребують соціальної допомо-ги та соціальної реабілітації, навчально-виробничі комбіна-ти, позашкільні заклади, науково-методичні установи та ор-гани управління системою загальної середньої освіти, а також професійно-технічні та вищі навчальні заклади І—II рівнів акредитації, що надають повну загальну середню освіту.

Стаття 5 . Завдання загальної середньої освіти

Завданнями загальної середньої освіти є:

• виховання громадянина України;

• формування особистості учня (вихованця), розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;

• виконання вимог Державного стандарту загальної середнь-ої освіти, підготовка учнів (вихованців) до подальшої освіти і трудової діяльності;

• виховання в учнів (вихованців) поваги до Конституції Украї-ни, державних символів України, прав і свобод людини і гро-мадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;

• реалізація права учнів (вихованців) на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

• виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народ-них традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей Українського народу та інших народів і націй;

• виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формуван-ня гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збе-реження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів (вихованців).

Стат тя 7. Мова (мови) навчання і виховання у загальноос-

Вітніх навчальних закладах

 

Мова (мови) навчання і виховання у загальноосвітніх навчаль-них закладах визначається відповідно до Конституції України і закону України про мови.

Стаття 8 . Загальноосвітній навчальний заклад

 

1. Загальноосвітній навчальний заклад — навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права громадян на загальну середню освіту.

 

Загальноосвітній навчальний заклад, заснований на приват-ній формі власності, здійснює свою діяльність за наявності ліцен-зії, виданої в установленому законодавством України порядку.


 

52


2. Загальноосвітній навчальний заклад, що здійснює іннова-ційну діяльність, може мати статус експериментального. Статус експериментального не змінює підпорядкування, тип і форму власності загальноосвітнього навчального закладу. Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад за-тверджується Міністерством освіти України.

 

Стаття 17. Виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах

 

1. Виховання учнів (вихованців) у загальноосвітніх навчаль-них закладах здійснюється в процесі урочної, позаурочної та по-зашкільної роботи з ними.

 

Цілі виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закла-дах визначаються на основі принципів, закладених у Конститу-ції України, законах та інших нормативно-правових актах Ук-раїни.

 

2. У загальноосвітніх навчальних закладах забороняється ут-ворення і діяльність організаційних структур політичних пар-тій, а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.

 

3. Примусове залучення учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів до вступу в будь-які об’єднання громадян, релігійні організації, воєнізовані формування забороняється.

 

Стаття 24 . Педагогічні працівники

 

• Педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки в навчальних закладах системи загаль-ної середньої освіти. Перелік посад педагогічних працівників системи загальної середньої освіти встановлюється Кабінетом Міністрів України.

 

• Посаду керівника загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності може займати особа, яка є громадянином України, має вищу педаго-гічну освіту на рівні спеціаліста або магістра, стаж педагогічної роботи не менше трьох років, успішно пройшла атестацію керів-них кадрів освіти у порядку, встановленому Міністерством освіти України.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 416; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!