Стаття 229. Право усиновлювача бути записаним матір’ю, батьком дитини



 

1. Особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір’ю, батьком дитини або повнолітньої особи.

 

2. Якщо усиновлюється дитина, яка досягла семи років, то для запису усиновлювача матір’ю, батьком потрібна згода дити-ни, крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 218 цього кодексу.

 

3. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.

 

Стат тя 23 0 . Право усиновлювача на зміну відомостей про місце народження та дату народження дитини

 

1. Особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання змінити відомості про місце народження та дату народ-ження дитини.

 

2. Дата народження дитини може бути змінена не більш як на шість місяців.

 

3. У рішенні про усиновлення суд змінює відомості про місце народження та дату народження дитини, якщо це відповідає її інтересам.

 

Стаття 231. Зміна прізвища, імені та по батькові особи, яка усиновлена

 

1. Якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються пріз-вище та по батькові дитини.

 

За заявою усиновлювачів може бути змінено ім’я дитини. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагаєть-ся, якщо дитина живе в сім’ї усиновлювачів і звикла до нового імені.

 

2. Якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.

 

3. Якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім’я та по батькові можуть бути змінені у зв’язку з усиновленням за за-явою усиновлювача та усиновленої особи.

 

4. Про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення.

 

Стаття 232 . Правові наслідки усиновлення

 

1. З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов’язки між батьками та особою, яка усинов-лена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.


 

63


При усиновленні дитини однією особою ці права та обов’язки можуть бути збережені за бажанням матері, якщо усиновлюва-чем є чоловік, або за бажанням батька, якщо усиновлювачем є жінка.

 

2. Якщо після смерті одного з батьків дитини або визнання його недієздатним другий з батьків дитини вступив у повторний шлюб і його дружина, чоловік у повторному шлюбі бажають уси-новити дитину, баба, дід дитини з боку того з батьків, хто помер або визнаний недієздатним, рідні брати та сестри дитини мають право подати до суду заяву про збереження між ними та дити-ною, яку усиновлюють, правового зв’язку.

 

Суд розглядає таку заяву одночасно із заявою про усиновлен-ня і задовольняє її, якщо це відповідає інтересам дитини.

 

3. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немай-нові та майнові права і обов’язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому — між її дітьми, онуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням.

 

4. Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на ньо-го обов’язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини.

 

5. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов’язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.

 

Глава 19. ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ НАД ДІТЬМИ Стаття 243 . Діти, над якими встановлюється опіка, піклу-

 

Вання

 

1. Опіка, піклування встановлюється над дітьми, які залиши-лися без батьківського піклування.

 

2. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотир-надцяти років, а піклування — над дитиною у віці від чотирнад-цяти до вісімнадцяти років.

 

3. Опіка, піклування над дитиною встановлюється органом опіки та піклування, а також судом у випадках, передбачених Цивільним кодексом України.

 

Стаття 244 . Особа, яка може бути опікуном, піклувальни-

Ком дитини

 

1. Опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа.

 

2. При призначенні дитині опікуна або піклувальника орга-ном опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажан-ня самої дитини.


 

64


3. Не може бути опікуном, піклувальником дитини особа, яка зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, особа, позбавлена батьківських прав, а також особа, інтереси якої су-перечать інтересам дитини.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 457; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!