Скласти фрагмент уроку на тему: “Міри вартості монети. 10 копійок”.



Мета:

• Ознайомити з новими одиницями вартості : гривня, копійка ;

• Вчити вести розрахунок з монетами ;

• Повторити склад чисел;

• Удосконалювати обчислювальні навички , вміння розв'язувати задачі.

Обладнання:  мішечок з монетами.

Хід уроку:

1. Організаційний момент.

2. Перевірка домашнього завдання.

3. Повідомлення теми та мети уроку.

Урок математики.

Математики - королева наук!

Без неї не летять кораблі

Навіть хліба не купиш ,

Гривня не порахуєш ,

Що по чому не дізнаєшся ,

А дізнавшись , не зрозумієш !

- Сьогодні Буратіно приніс нам ще один математичний секрет , а розмістився він у цьому мішечку. Цікаво , що там таке?

(Учитель показує мішечок , який приніс Буратіно ) .

- Давайте дізнаємось, що з у нас у мішку. Але для того щоб дізнатися, що ж там знаходиться нам потрібно в зошити записати тему нашого сьогоднішнього уроку Міри вартості монети. 10 копійок»

4. Вивчення нового матеріалу.

А)З випробуванням впоралися чудово .

- Чи готові дізнатися секрет ?

(Учитель трусить мішечок )

- Ваші пропозиції , що там ?

- Без чого не купиш цукерок?

Не заплатиш за смачний обід? ( Без грошей)

(Учитель висипає вміст мішечка , демонструє монети).

- Які монети ви знаєте? ( Діти відповідають )

- От ми і познайомилися з новими величинами.

- Є у нас копійки , є гривні .

- Що найбільше 1 гривня або 1 копійка ?

Б) Робота за підручником - сторінка 16 (усно) .

- Діти , знайдіть завдання № 1 на сторінці 16 .

- Прочитайте завдання .

- Як дізнатися , скільки коштує конверт ?

- А 100 копійок можна замінити однією монетою в 1 гривню ?

- Так скільки копійок в одній гривні?

- Запишіть у зошитах 1 гривня = 100 копійок.

Фізкультхвилинка

5. Закріплення пройденого матеріалу.

6. Домашнє завдання.

Додавання і віднімання в межах другого десятку

Під час вивчення чисел другого десятку в учнів зустрічаються труднощі з оволодінням спеціального матеріалу. Тому при вивченні чисел другого десятку необхідно використовувати наочність, кожне число необхідно уточнювати

 

1  2  3  4  5  6  7  8    9  10

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 

Додавання і віднімання в межах 20-ти базується на знаннях учнів дій додавання і віднімання в межах 10-ти та нумерації із складу чисел другого десятка. Дії додавання і віднімання вивчаються паралельно. При вивченні другого десятка діти знайомляться з назвами компонентів дії додавання і віднімання.

5(1ий доданок)+7(2ий доданок) = 12(сума)

Зменшування від'ємних, різниця

Перший етап

Спочатку вивчається додавання десятка з одноцифровим числом та віднімання від двоцифрового десяти 10+4, 18-10. В цьому випадку ми використали переставний закон. Потім обчислюються приклади без переходу через розряд 14+2. Далі такі приклади, коли при додаванні чисел утворюється число 20.

Другий етап

Додавання і віднімання з переходом через десяток.

додавання і віднімання без переходу через десяток є підготовчим періодом до роботи над прикладами з переходом через десяток. Оскільки цей матеріал є складним для РВД додавання і віднімання з переходом через десяток базується на знаннях в межах 10-ти та складу числа:

 

7+5=12

де 5=3+.

 

15-7=8

де 7=5+2.

Для полегшення вивчення матеріалу слід постійно повторювати склад чисел першого десятка. Розв'язувати приклади типу: 9+2=11, 8+3=11.

Під час роботи вчитель використовує різні слова для пояснення дій:

 додавання

- додати;

- збільшити;

- сума.

віднімання

- відняти;

- зменшити;

- різниця/

63.Контроль та облік знань, умінь і навичок учнів з математики

Перевірка і оцінка знань учнів - необхідна складова частина процесу навчання математики. Контроль тісно пов'язаний з іншими ланками уроку з подачею нового матеріалу закріплення, усвідомлення і застосування отриманих знань у практичній діяльності. Перевірка дозволяє виявити якість оволодіння учнями матеріалу , встановити прогалини в знаннях і своєчасно усунути.

На уроках мають використовувати такі види контролю: попередній, поточний і підсумковий. залежно від того на якому етапі навчального процесу його використовують він має своє специфічне завдання.

- Попередній контроль проводиться на початку навчального року або перед вивченням нової теми. його мета визначити готовність учнів до сприймання нового матеріалу;

- Поточний контроль здійснюється на уроках під час вивчення певної теми і дозволяє виявити якість та правельність засвоєного матеріалу, привести у систему знання учнів. Поточний контроль може передбачати контрольну роботу на цілий урок, самостійну роботу і практичну на 15-25 хвилин. Результати поточного контролю дозволяють визначити систему на якому рівні засвоєна певна тема чи можливість переходу до наступної теми чи необхідність додаткові пояснення з метою усунення прогалин у знаннях учнів . За результатами поточного контролю виставляється тематична оцінка.

- Підсумковий контроль має на меті визначення якості засвоєних знань з математики . Підсумковий контроль проводиться в кінці вивчення розділу., в кінці пів річчя, тобто семестру і в кінці навчального року. Основні способи підсумкового контролю - це усне опитування, письмові роботи. Усне опитування може носити фронтальний і індивідуальний характер, проводиться у спеціально відповідній формі.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 698; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!