Особливості позакласної роботи з математики у загальноосвітньому навчальному закладі для дітей з інтелектуальною недостатністю.



Позакласна робота з математики – це знання, які організовуються з РВ школярами в позаурочний час. Різні форми позакласних занять позитивно впливають на розвиток творчих здібностей дітей, сприяють формуванню вміння обчислювати приклади та розв’язувати задачі, креслити геометричні фігури,визначати периметр, площу,вибираючи при цьому раціональні прийоми роботи. Вони дозволяють прищепити учням практичні навички та вміння,які допоможуть їм успішно адаптуватися до життя в соціальному середовищі. Не всі РВ люблять математику. Тому викликати в них позитивне ставлення до уроків математики – одне із завдань,яке стоїть перед педагогом. позакласні заняття є невідємною частиною всієї навчально-виховної роботи . така робота носить епізодичний характер. На жаль в допоміжних школах практично відсутні будь-які методичні рекомендації щодо організації позакласної роботи.

На відміну від уроків, позакласна робота організовується у вигляді ігор,розваг,змагань. Але вона має свої особливості: якщо урок проводиться за програмою,то позакласні завняття не регламентуються нею,що дозволяє вчителю підбирати завдання,які відповідають рівню знань та умінь учнів,здійснювати індивідуальний підхід,проводжити їх в цікавій формі,спрямовувати на розширення,поглиблення знань з тих чи інших тем. Завдання які дають на цих заняттях носять проблемний характер,відкривають цікаві сторінки математики,повязують з життям,трудовою діяльністю,спрямовуються на вирішення ситуацій які ставить перед учнями життя. Позакласна робота організовується з учнями які створюють групи на добровільній основі. На відміну від уроків тривалість таких занять не є строго регламентовані.

Робота з підручником на уроках математики

Підручник з математики є для учнів основним джерелом нових математичних знань, зразком правильної математичної мови.

Вміння працювати з підручником формулюється у процесі як фронтальної, так і індивідуальної навчальної роботи й належить до найважливіших загально навчальних умінь. Оволодіння цими вміннями оптимізує, зокрема, процес самостійної домашньої роботи школярів, запобігає їх перевантаженню і нераціональному витрачанню позашкільного часу.
Обмірковуючи питання, як навчити учнів раціональних прийомів опрацювання математичних текстів, слід мати на увазі, що вказівки про елементи відповідних умінь є вже в програмі для початкових класів. Там зазначено, що діти мають навчитися відрізняти головне від другорядного, виділяти головну думку, поділяти текст на смислові частини, встановлювати між ними зв’язок.

Робота з підручником математики.Підручник виступає для уч­нів допоміжної школи головним навчальним посібником і джерелом отримання знань. В ньому реалізуються основні вимоги програми і вказується, на якому рівні розглядається кожен, включений в програ­му, матеріал курсу.

У школі підручник в основному використовується для закріплення знань, отриманих на уроці. Формування в учнів вміння поповнювати свій багаж знань з підручника - головне завдання вчителя, адже це єдиний спосіб отримувати нову інформацію після закінчення навча­льного закладу.

Вчитель починає формувати у школярів уміння працювати з під­ручником уже в 1 класі. Але, перш ніж організувати цю роботу він самостійно ретельно його вивчає: аналізує наявні малюнки, креслення, таблиці, визначає вправи, які потрібно дати на закріплення, узагаль­нення знань, на повторення, які можна використовувати в процесі фо­рмування нових знань, встановлює послідовність розташування геометричного матеріалу, аналізує задачі тощо.

Після цього педагог навчає школярів читати необхідні тексти. При цьому він вказує на необхідність читання повного тексту завдання. Спочатку він робить це самостійно, а по мірі оволодіння учнями на­вичками читання передає дану функцію їм. При цьому для тренуван­ня техніки завдання повинні вголос зачитувати спочатку не один, а декілька школярів.

Підручник виступає цінним посібником під час формування алго­ритмів обчислення прикладів, розв'язування задач арифметичного та геометричного змісту. Практично на кожен новий тип завдань у під­ручнику є зразок його виконання. Також в ньому даються правила, математична термінологія, якою повинні оволодіти школярі, вправи на повторення та закріплення.

Математичні терміни засвоюються краще, якщо на полях ведеться словник. У конспект бажано записувати зразки розв’язування задач, схеми різних методів доведення. Залежно від вікових особливостей учнів, їх підготовленості рекомендації вчителя можуть бути різними, як і різні форми роботи з підручником.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 652; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!