Розробити фрагмент уроку з математики “Диференціація понять «збільшити на», «зменшити на»”.



Тема : Диференціація понять « збільшити на …», «зменшити на.."
Мета: Повторити, поглибити, систематизувати та закріпити вміння учнів збільшувати та зменшувати числа в межах 20. Продовжувати формувати вміння робити короткий запис задачі та розв’язувати її; Розвивати та корегувати довільну увагу в процесі запису та розв’язання прикладів та задач, мислення, зв’язне мовлення, аналітико-синтетичну діяльність шляхом аналізу прикладів, задач, пояснення результатів дій, креслярські навички, вміння узагальнювати, робити висновки.Виховувати уважність, старанність, вміння працювати в парі, інтерес до навчання, товариськість.
Хід уроку
1.Підготовча частина:
а). Організація класу (горить ароматична лампа)
б). Нервово-психічна підготовка:
Вчитель: «Зараз у нас урок математики. Але це не звичайний урок, а казковий. Прочитайте девіз нашого уроку і все зрозумієте «Ми, славні козачата, йдемо разом скарб здобувати»
2.Актуалізація набутих знань.

а)мотивація навчальної діяльності.

Вчитель: « Все почалося з того, що вранці біля дверей класу я знайшла ось цей конверт, а в ньому - зашифрований лист. Допоможіть його розшифрувати »
2 1 3 5 6 4 2 4 3 1 5
Н З А Д И Й К Р А С Б
( цифра означає порядок букв у слові )
1. Усний рахунок.

а). Робота в парах.
Вчитель: « Щоб вирушити у казкову подорож, треба мати план цієї подорожі» ( з частин-карток складають план подорожі, де намальовані різні перешкоди і кінцевий пункт: «вогонь», «озеро», «вітер», «мороз» і «скарб»)
б). Гра « Рибалка».
Вчитель: « З плану видно, що подорож буде важкою, тому треба добре підкріпитись» . ( магнітною вудкою учні ловлять рибок-приклади і розв’язують їх усно) Наприклад:
в). Гра « Фокус».
Вчитель: « Треба розім’ятись та потренуватись, щоб легше в дорозі було. Відгадайте, скільки я додала ?
СТАЛО 7 , А БУЛО 4
СТАЛО 13, А БУЛО 8 ( тощо)
2. Пальчикова гімнастика.

Вчитель: « Наша головна зброя - ручка. Потренуємо пальчики, щоб добре нею вправлятися.»
Оцей пальчик – мій дідусь, (загнули великий пальчик)
Оцей пальчик - це бабуся, (вказівний)
Оцей пальчик – мій татусь ( середній)
Оцей пальчик – це матуся (безіменний)
А цей пальчик - то вже Я! ( мізинець)
Ось і вся моя сім я . (кулачок)
Повідомлення теми і мети уроку .

Вчитель : « Що ж добре спорядились, потренувались, підкріпились, пора і в дорогу. Будемо долати різні перешкоди: розв’язувати задачі, обчислювати, вимірювати та креслити відрізки. Повторимо : «Збільшити на …» - яка дія?
«Зменшити на …» - яка дія?

Робота в групах.
Вчитель: « Ось і перша перешкода - вогонь! Щоб його загасити , треба виконати завдання.
Фізхвилинка.
Вчитель : « Дуже втомилися. Треба перепочити» ( вправи під музику з мішечками на голові).
Робота над задачею.

Підсумкова частина.

Оцінювання .

Домашнє завдання.

Зв'язок математики з іншими навчальними дисциплінами.

Особливості формування математичних знань роблять цей предмет можливим для широкого використання міжпредметних зв’язків. Урокиматематики пов’язані з професійно трудовим навчанням. Знання уміння навички діти використовують під час оволодіння професійними знаннями(столярна,швейна,слюсарна,картонажна справа). Математика тісно переплітається з укр. Мовою. Оскільки допоміжна школа готує дітей до життя в суспільстві,то знання з укр. Мови і математики мають практичне значення. На уроках математики вчитель працює над розвитком мовлення над виправленням сполучень,звуковимови,над збагаченням словникового запасу. В свою чергу на уроках читання і письма формується техніка швидкого,правильного,усвідомленого і виразного читання,що сприяє кращому засвоєнню і усвідомленню змісту арифметичних задач. Математика тісно пов’язана з образотворчим мистецтвом і особливо із декоративним малюванням. На уроках малювання діти складають орнамент з геометричних фігур,на малюванні з натури вміння вимірювати, визначати положення,передавати форми. Широко застосовуються знання математики на уроках історії,географії особливо з таких тем як: план,масштаб,земна куля,гори,річки). Уроки фізкультури також пов’язані саме на них формуються уявлення про метр,кілометр.

Концентричність розташування матеріалу у програмі з математики.

Програма з математики для допоміжної школи складена з урахуванням принципу концентричності. Вивчення арифметичного матеріалу в середині кожного концентра відбувається досить повно і закінчено. При такому розташуванні матеріалу оволодіння математичними знаннями відбувається поступово, причому нумерація чисел, складність арифметичних дій в кожному концентрі розширюється.

У кожному концентрі учні виконують обчислення за 4-а арифметичними діями (за винятком 1 -го, де вивчаються лише дії додавання та віднімання в межах 10). При такому розташуванні матеріалу розумово відсталі школярі знайомляться з числами, діями і їх властивостями, доступними на даному етапі їхньому розумінню. В кожному концентрі поряд з вивченням нового матеріалу відбувається повторення вже опрацьованого. Концентричність дозволяє чітко визначити систему розширення математичного матеріалу, при цьому школярі на кожному етапі знайомляться з числами, арифметичними діями, їх властивостями, поглиблюють і розширюють ці знання в наступних концентрах.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1178; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!