Української держави (1989 -2013 рр.).



Внутрішні та зовнішні умови проголошення незалежності України 24 серпня 1991 р. Становлення владних структур. Основні елементи та функції системи влади сучасної України. Політичне становище незалежної України на різних етапах її розвитку. Конституційний процес та особливості Конституції 1996 р. Специфіка політичної реформи та змін до Конституції України 2006 р. Політичні партії України. Проблеми економічного розвитку України. Здійснення ринкових реформ та їх наслідки. Геополітичне становище сучасної України. Основні напрямки зовнішньополітичного курсу України. Україна і міжнародні організації.

 

Тема 11. Революція Гідності та боротьба за європейський вибір.

Причини, передумови, характер та рушійні сили Революції Гідності. Політика Уряду Миколи Азарова. Повзуча русифікація. Нищення малого бізнесу. Руйнування фінансової системи. Харківські угоди. Системна криза режиму Януковича. Підготовка та економічна складова Угоди з ЄС. Економічна складова у відносинах з Росією. Зрив підписання Асоціації з ЄС. Протидія Уряду курсу на Євроінтеграцію.

Євромайдан. Силовий розгін 30 листопада. Акції спротиву. «Марш мільйонів». Мирна фаза протистояння. Диктаторські закони 16 січня. Автомайдан. Всеукраїнське об’єднання «Майдан». Початок гарячої фази протистояння (18 січня). Захоплення адміністративних приміщень. Перші загиблі (22 січня). Переговори та вихід із них. Відставка Уряду та закон про амністію. «мирний наступ» та поновлення силового протистояння. Повалення режиму Януковича. Перебирання влади в регіонах. Реакція світового співтовариства та Росії. Трансформація політичної системи України. Геополітичні наслідки. Контрреволюція.

Анексія Криму. Вторгнення російських бойовиків та підрозділів Збройних сил Російської Федерації. Проголошення "незалежності" Криму та "референдум". Проголошення анексії Криму Росією. Офіційне визнання окупації.

Початок гібридної війни Російської Федерації проти України. Проросійські виступи на сході і на півдні України. План створення «Новоросії». Захоплення Слов’янська російськими військовими. Псевдореферендуми у Луганській та Донецькій областях, створення Луганської Народної Республіки та Донецької Народної Республіки. Спроби створення інших «республік» в межах «Новоросії». Початок Антитерористичної Операції на сході України.

Всенародний спротив російській агресії. Добровольчий та волонтерський рух. Відбудова та оновлення силових структур: СБУ, Збройних сил України, міліції, внутрішніх військ. Створення «Національної гвардії».

Зближення з Європейським Союзом та США та згортання стосунків з РФ і СНД. Асоціація з ЄС. Реформи та боротьба з корупцією. 

Методичні вказівки по виконанню контрольної роботи

Мета контрольної роботи, її місце у вивченні дисципліни

Для кращого засвоєння теоретичної частини предмету «Історія України і української культури» і застосування набутих знань на практиці студентами заочної форми навчання виконується одна контрольна робота.

Контрольна робота – навчальна робота, що має за мету розвиток у студентів навичок самостійної р­оботи і творчої діяльності, оволодіння науковими психологічними методами, поглиблене вивчення питання (теми або розділу ) навчальної дисципліни «Історія України».

Основними задачами при виконанні контрольної роботи є:

· закріплення знань, отриманих у ході лекцій, семінарів і самостійної роботи;

· формування фахових мовних навичок, пов'язаних із діяльністю майбутнього спеціаліста;

· підвищення загальнокультурного, інтелектуального та етичного рівня майбутніх економістів;

· прилучення до роботи зі спеціальною літературою;

· вироблення навичок структурування інформації, чіткого, письмового і усного викладу матеріалу, продуктивного мислення, аналізу і синтезу інформації.

Контрольна робота повинна виконуватись виключно згідно завдань, запропонованих до кожного варіанту.

Структура контрольної роботи

Згідно вимог стандартів ДСТУ 1.5 – 93, ДСТУ 3008-95 і ГОСТ 2.105 – 95 рекомендується така структура контрольної роботи:

· титульний аркуш (додаток А);

· зміст;

· текстова частина:

- завдання;

- виконання завдання;

- використана література.


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 105; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!