Змістовий модуль 4. Україна між двома світовими війнами



Тема 6. Українська революція 1917-1921 рр.

Лютнева революція в Російській імперії. Створення Української Центральної Ради та її політична діяльність. Військове будівництво. Проголошення автономії України. Українсько-російські відносини другої половини 1917 р. Проголошення Української Народної Республіки. Причини поразки УЦР. Гетьманат П. Скоропадського. Політична платформа П. Скоропадського. Внутрішня та зовнішня політика уряду П. Скоропадського. Падіння гетьманату. Політика Директорії. Державницька концепція Директорії. Занепад української державності. Західноукраїнська Народна Республіка. Більшовицька влада в Україні. Політика «воєнного комунізму».

Тема 7. Україна у 20-30-ті pp. XX ст. Формування

Тоталітарного політичного режиму в УРСР та СРСР.

Україна у складі СРСР. Міжнародне і внутрішнє становище України на початку 20-х pp. Нова економічна політика в Україні. Політичні дискусії щодо об'єднання радянських республік. Утворення СРСР, втрата Україною незалежності. Сутність більшовицької політики коренізації в Україні. Утвердження комуністичної монопартійної системи. Ідейно-політична боротьба в Україні у 20-ті pp. Націонал-комунізм. Криза НЕПу. Особливості процесу індустріалізації в Україні. Колективізація сільського господарства. Причини голодомору 1932-1933 pp. Формування тоталітарного режиму в СРСР. Посилення ролі репресивних органів у політичному житті. Політична та ідеологічна цензура. Політичні процеси і репресії в Україні наприкінці 20-х – у 30-ті pp. Основні риси радянського тоталітарного режиму. Західноукраїнські землі у 20-30-ті pp. Суспільно-політичний рух в західноукраїнських землях.

Змістовий модуль 5. Україна в 40-80-х роках XX ст.

Тема 8. Україна напередодні та в роки

Другої світової війни (1939-1945 pp.).

Українське питання в європейській політиці напередодні Другої світової війни. Україна в планах фашистської Німеччини. Пакт Молотова – Ріббентропа. Західні землі України під німецькою та угорською окупацією. Входження західноукраїнських земель до складу СРСР. Наслідки «радянізації» західноукраїнських земель. Напад Німеччини на СРСР, хід воєнних дій на території України, причини невдач радянської армії в 1941-1942 pp. Окупаційний режим в Україні, його ставлення до діяльності ОУН-УПА. Діяльність підпілля і партизанський рух в Україні. Збройна боротьба ОУН-УПА. Визволення України від окупації. Закінчення Другої світової війни, її наслідки для України.

Тема 9. Політичний та соціально-економічний

Розвиток УРСР у 1945-1991 р.

Геополітичне становище України після Другої світової війни. Відбудова зруйнованого за роки війни народного господарства. Репресії проти спроб лібералізації тоталітарного режиму. Політика радянської влади в Західній Україні. Операція «Вісла». Підпільно-партизанська боротьба ОУН-УПА з тоталітарним режимом. Україна в умовах лібералізації тоталітарного режиму (1956-1964 pp.). Критика культу особи Сталіна. Соціально-економічний розвиток України другої половини 50- першої половини 60-х pp. Реформа управління народним господарством. Експерименти в сільському господарстві. Сутність хрущовської «відлиги». Шістдесятники як прояв політичної опозиції комуністичному режимові. Політичні наслідки для України змін в кремлівському керівництві 1964 р. Особливості періоду «застою» в Україні. Косигинські реформи в Україні. Вплив посилення командно-адміністративної системи на стан промисловості та сільського господарства. Наростання кризових явищ в економіці. Суспільно-політичне життя в Україні в період «застою». Дисидентський рух в Україні. Діяльність Української Гельсінської групи. Національний рух в Україні. Чинники, що зумовили процес перебудови в СРСР. Етапи перебудови 1985-1991 pp. та її наслідки для України. Активізація суспільно-політичних рухів в Україні. Початок формування політичних партій. Прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р.

Змістовий модуль 6. Розбудова української незалежної держави.

Тема 10. Здобуття Україною незалежності та розвиток


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 94; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!