Колонтитул – означення, функціональні особливості використання у книжкових виданнях.



Колонтитул – довідковий текст над основним текстом смуги, що вказує читачеві який, матеріал надрукований на сторінці (у збірнику – твір і автор, у моновиданні – розділ і підрозділ твору, у словнику – слова або початкові букви чи буква алфавіту і т.ін.).

Колонти́тул - заголовкові дані (назва твору, частини, глави, параграфа тощо), що розміщуються над текстом (верхній колонтитул) або під текстом (нижній колонтитул) кожної сторінки книги, газети, журналу.

В енциклопедичних виданнях і словниках колонтитули (назви першої й останньої статей на кожній сторінці або їхні початкові букви) заміняють зміст, полегшуючи пошук потрібного матеріалу. У науковій і навчальній літературі зі складною будовою тексту колонтитули служать для тієї ж мети. У журналах у колонтитулах звичайно поміщають прізвища авторів і назви статей, у газетах — заголовок, дату випуску й порядковий номер газети.

Найчастіше колонтитули використовуються для вставки номерів сторінок в текст, при цьому у користувача немає потреби вводити кожну цифру самостійно. Нумерація відбувається автоматично: кожній наступній сторінці присвоюється значення, збільшене на одиницю. В колонтитулах можуть міститися написи: час, дата, назва компанії чи назва документа. Також у колонтитулах можна розмістити графічні об'єкти - логотип фірми чи будь-яке інше зображення.

 

Оформлення першої сторінки газети, принципи, особливості.

Цілісність видання – повторення елементів першої сторінки та засобів їх оформлення на всіх сторінках видання.

Акцент номера. Анонс. Блок коротких повідомлень. Постійні рубрики. Прогноз погоди. Курси валют. Початок матеріалів.

Перша сторінка газети містить: назву, логотип, девіз, приналежність, календарні відомості і вихідні дані, періодичність. Архітектоніка першої сторінки газети включає у себе стійкі комплекси архітектонічних елементів, які, при поєднанні утворюють неповторне обличчя періодичного видання. Перша сторінка пропонує читачеві найцікавіший матеріал, актуальні інформаційні повідомлення, вона є рекламою періодичного видання.

Вона містить такі комплекси архітектонічних елементів:

заголовна частина газети

акцент номера

анонси основних матеріалів

зображення

добірки коротких повідомлень, постійні рубрики.

матеріали з продовженням

інформаційно-довідкові матеріали: прогноз погоди, святкування, курси валют.


Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 146; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!