Вхідні документи та коди облікових номенклатур



Носіями вхідних даних, необхідних для автоматизованої обробки інформації, використовуються як правило, типові форми. При цьому формуються дані по всіх господарських операціях. Вони можуть як відображатися на екрані, так і видаватися на друкований пристрій. У разі автоматизації обліку основних засобів, типовими формами є:

Ÿ ОЗ-1 „Акт прийому-передачі (внутрішнє переміщення) основних засобів”;

Ÿ ОЗ-2 „Акт прийому-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів”;

Ÿ ОЗ-3 „Акт на списання основних засобів”, ОЗ-4 „Акт на списання автотранспортних засобів”;

Ÿ ОЗ-5 „Акт про установку, пуск та демонтаж будівельної машини”;

Ÿ ОЗ-6 „Інвентарна картка обліку основних засобів”;

Ÿ ОЗ-7 „Опис інвентарних карток з обліку основних засобів;

Ÿ ОЗ-9 „Інвентарний список основних засобів”;

Ÿ ОЗ-14 „Розрахунок амортизації основних засобів (для промислових підприємств)”.

 З різноманітної первинної документації, яка служить вхідною інформацією для розв’язання задач обліку основних засобів доцільно формувати вхідний масив єдиної структури з реквізитами: номер документа, дата, код матеріально відповідальної особи, код виду операції, назва об’єкта, структурний підрозділ, дебет рахунку, кредит рахунку, сума, номер, код рахунку та об’єкта аналітичного обліку, код норми амортизаційних відрахувань.

Дані первинних документів визначають склад і структуру вхідних масивів, до яких належать:

1. – масив даних про надходження, вибуття та внутрішнє переміщення об’єктів основних засобів в звітному місяці, необхідний для формування коригую чого масиву інвентарної картотеки;

2. – масив бухгалтерських проводок, який формується на ділянці зведеного обліку і звітності на основі даних про рух основних засобів.

3. – масив сальдо, який при першому розв’язанні задач створюється з інформації, що міститься в бухгалтерських довідках.

Умовно-постійна інформація комплексу задач з автоматизації обліку основних засобів є такою:

1. – інвентарна картотека.

2. – довідник кодів норм і процентів амортизаційних відрахувань – призначений для формування інформації по кодах норм амортизаційних відрахувань та об’єктів аналітичного обліку.

3. – довідник-календар – призначений для формування інформації на певну дату.

4. – довідник структурних підрозділів – призначений для формування інформації по окремих підрозділах.

5. – довідник матеріально відповідальних осіб – призначений для формування інформації по матеріально відповідальних особах.

6. – довідник господарських операцій – призначений для формування інформації по кодах господарських операцій.

7. – довідник видів дорогоцінних металів – використовується для формування інформації про наявність та рух дорогоцінних металів, що знаходяться в основних засобах.

8. – масив-таблиця бухгалтерських проведень – призначений для автоматизованого формування бухгалтерських проведень.

Одним з основних елементів інформаційного забезпечення є система кодування інформації. Під кодуванням розуміється процес позначення номенклатур за певними правилами вихідної множини об’єктів або повідомлень набором символів алфавіту коду.

Відповідно, автоматизація обробки інформації обліку основних засобів за умови його взаємозв’язку з іншими ділянками вимагає створення системи кодів облікових номенклатур, до основних з яких належать: коди синтетичних рахунків, субрахунків і об’єктів аналітичного обліку, видів операцій, осіб, котрі відповідають за збереження основних засобів, інвентарних номерів, рахунків та об’єктів аналітичного обліку, норм амортизаційних відрахувань, устаткувань, транспортних засобів.

Основними носіями вхідної інформації з обліку праці і заробітної плати є первинні документи. А саме:

Для нарахування заробітної плати робітникам, яким встановлена відрядна форма оплати праці, необхідно отримати відомості про обсяг їх виробітку за відповідними розцінками.

Форми первинних документів, що використовують для обчислення виробітку робітників, залежать від виду виробництва, на якому вони задіяні.

Для документування обсягу виробітку, в умовах відсутності стабільності поопераційних заділів незавершеного виробництва, застосовується рапорт про виробіток бригади. Рапорт виписується на певний вид продукції, для одиниці якої встановлюється сумарна розцінка і норма часу на весь комплекс технологічних операцій з її виготовлення. У рапорті щоденно протягом місяця відображається вироблена бригадою готова продукція.

Для робітників-погодинників облік явок на роботу і використання робочого часу ведеться за кожну зміну в табелі, що відкривається для певного структурного підрозділу. Облік явок в табелі здійснюється:

1 – шляхом суцільної реєстрації робочого часу;

2 – шляхом реєстрації лише відхилень – так звана „спрощена система ведення табельного обліку”.

Під час машинного розв’язування комплексу задач ділянки обліку праці і заробітної плати з первинних документів створюються масиви вхідної інформації.

Масиви вхідної оперативної інформації:

1. – масиви нарядів;

2. – масив рапортів про виробіток;

3. – масив різних оплат;

4. – масив обліку робочого часу;

5. – масив простоювань;

6. – масив тимчасової непрацездатності;

7. – масив доплат;

8. – масив інших утримань;

9. – масив актів про брак.

Масиви нормативно-довідкової інформації:

1. – довідник прізвищ робітників підприємства;

2. – довідник-таблиця календарного фонду часу;

3. – довідник утримань по виконавчих листах;

4. – довідник утримань за товари, куплені в кредит;

5. – довідник утримань за формений одяг;

6. – довідник утримань аліментів.

Крім вказаних вище масивів нормативно-довідкової інформації, при розв’язанні комплексу задач з обліку праці і заробітної плати доцільно використовувати масиви НДІ, що формуються на інших ділянках обліку: довідник календар, довідник структурних підрозділів та довідник номенклатура-цінник.

Код структурних підрозділів будується за комбінованою системою і буває, як правило, дво- або тризначним. Перший розряд означає відділ або цех, наступний або наступні розряди – номер структурного підрозділу.

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 335; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!