Інформаційна підтримка та технологія супроводження НДІ



Початкова інформація про об'єкти класифікації, що міститься в деяких відомчих класифікаторах (довідниках), формується на територіальному рівні, передається в центральний апарат казначейства або групі розробки і впровадження АС «Казна» для формування еталона ЕБД і подальшого централізованого тиражування нормативно-довідкової інформації.

Нормативно-довідкова інформація, що міститься у відомчих класифікаторах (довідниках), може оновлюватися в режимі реального часу, регламентовано оновлюватися, а також оновлюватися мірою виникнення змін (наприклад, ЕБД Плану рахунків бухгалтерського обліку).

Порядок розробки, введення в дію, ведення і використання загальноукраїнських класифікаторів встановлюється органами виконавчої влади (Уряд України, Держстандарт, Держкомстат) і описується в нормативних документах, які публікуються в інформаційних покажчиках стандартів, що випускаються Держстандартом України.

Відомчі класифікатори (довідники) Державного казначейства України – це самостійні документи, які також входять до складу інструктивних документів казначейства. Відомчі класифікатори (довідники) використовуються за відсутності в загальноукраїнських класифікаторах необхідної інформації або неможливості її внесення в загальноукраїнські класифікатори шляхом їх розширення. Прикладами відомчих класифікаторів (довідників) є:

― Довідник банківських ідентифікаційних кодів учасників розрахунків на території України;

― Довідник кодів підрозділів для формування зведеної звітності в системі Держказначейства України;

― План рахунків бухгалтерського обліку та ін.

Розробка відомчого класифікатора (довідника) передбачає поетапне проведення робіт, які організовує Управління інформаційних технологій.

1-й етап передбачає:

― проведення досліджень, які визначають початкову множину об'єктів, що підлягають класифікації;

― вибір методу класифікації і класифікаційних ознак, які дозволяють упорядкувати об'єкти в систему.

На 2-му етапі розробляється методика створення відомчого класифікатора (довідника), що містить:

― склад і характеристику об'єктів класифікації;

― опис і обґрунтування класифікаційних ознак і методів класифікації та кодування об'єктів, що включаються у відомчий класифікатор (довідник);

― структуру відомчого класифікатора (довідника).

3-й етап – створення відомчого класифікатора (довідника) і програмного забезпечення системи ведення відомчого класифікатора (довідника), що містить:

― збір початкових даних;

― визначення повного переліку об'єктів класифікації і впорядкування цих об'єктів у систему;

― розробку структури і формування ЕБД відомчого класифікатора (довідника);

― підготовку технічного завдання групі розробки й упровадження АС «Казна» на створення системи ведення відомчого класифікатора (довідника);

― оформлення, узгодження і затвердження відомчого класифікатора (довідника) в установленому порядку.

На 4-му етапі впроваджується в дію відомчий класифікатор (довідник).

Локальні класифікатори (довідники) розробляються за необхідності підрозділами центрального апарату і територіальними органами Держказначейства України, узгоджуються з Управлінням інформаційних технологій в установленому порядку. Локальні класифікатори (довідники) містять інформацію, відсутню в загальноукраїнських і відомчих класифікаторах (довідниках), і є систематизованим набором коротких і точних відомостей про окремі види економічної діяльності структурних підрозділів і органів Державного казначейства. Прикладами локальних класифікаторів (довідників) є:

― Довідник організацій, що уклали договори;

― Довідник учасників електронного обміну;

― Довідник помилок, що виникають в опрацюванні документів (повідомлень), та ін.

Реєстрація класифікаторів техніко-економічної інформації

Загальноукраїнські класифікатори або їхні розділи, розроблені в системі Держказначейства України і затверджені в установленому порядку, проходять державну реєстрацію. Порядок розробки державних стандартів, порядок реєстрації загальноукраїнських класифікаторів визначає Держстандарт України.

Реєстрацію затверджених відомчих і локальних класифікаторів (довідників), формування і ведення відомчого Реєстру класифікаторів (довідників) здійснює Управління інформаційних технологій Державного казначейства України.

У реєстрації відомчим і локальним класифікаторам (довідникам) присвоюється позначення, що складається з позначення категорії відомчого або локального класифікатора (ВК або ЛК відповідно), тризначного реєстраційного номера і відокремленого дефісом року ухвалення класифікатора, наприклад: ВК 001-2000.

Ведення відомчого Реєстру класифікаторів (довідників) призначене для виконання таких основних функцій:

― облік загальноукраїнських, відомчих і локальних класифікаторів (довідників), які використовуються в системі Держказначейства України;

― виключення дублювання при класифікації ТЕІ в системі казначейства;

― централізоване забезпечення розробників автоматизованих казначейських систем і підрозділів казначейства інформацією про зареєстровані класифікатори (довідники) і про підрозділи Держказначейства, відповідальні за їхню розробку і підтримку в актуальному стані.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 260; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!