Автоматизація управління технічною підготовкою виробництва



Комп’ютеризація процесів науково-технічної підготовки виробництва істотно змінює особливості наукової та інженерної праці, інтегрує процеси підготовки виробництва на єдиній інформаційній, програмній і технічній основі. Дослідник, розробник та керівник стають членами одного науково-виробничого процесу, що формує знання про предмет праці, його модель і натуральний зразок-продукт послідовним впливом на об’єкт дослідження, розроблення та виробництва, технічними засобами праці, які є в їх розпорядженні.

Інтеграцію процесів підготовки виробництва зумовлюють такі чинники:

- зростання вимог до технічного рівня продукції;

- єдність об’єктів дослідження, розроблення і виробництва;

- перетворення науки та безпосередню продуктивну силу;

- динамічність виробництва, що потребує надання його структурі високої гнучкості.

Функції управління технічною підготовкою виробництва (ТПВ) нових виробів в умовах АІС реалізуються в рамках функціональної підсистеми управління технічною підготовкою виробництва (УТПВ). Технічна підготовка виробництва визначає: зміст конструкторської та технологічної документації; характер технологічних процесів оброблення деталей і виготовлення продукції; склад основного та допоміжного обладнання, технологічного оснащення. ТПВ є початковою стадією виробничого процесу.

Основна мета ТПВ – забезпечення високих техніко-економічних характеристик, технологічності, надійності, економічності нових виробів – може бути досягнута за високої керованості процесом, яка досягається завдяки використанню сучасних засобів обчислювальної техніки. При цьому скорочується цикл „Наукові дослідження – проектування – виробництво”. Специфіка ТПВ як підсистеми АІС визначається тим, що вона є джерелом інформації для інших функціональних підсистем АІС.

Крім того, ТПВ є перехідною ланкою від автоматизованого проектування конструкцій виробів, технологій виготовлення до їх виробництва. Остаточний результат ТПВ виступає у вигляді двох категорій: матеріальної (інструмент, обладнання, дослідний зразок, матеріали); інформаційної (конструкторська і технологічна документація, норми). Підсистема УТПВ організаційно реалізується у вигляді сукупності АРМу конструктора (АРМК) й АРМТ. Вона формує нормативну базу АІС на основі інформації функціонально повних наборів даних, що мають статус конструкторських і технологічних документів, які передаються від САПРК та САПРТ.

Основне призначення цих АРМів – централізоване і системне формування НДІ, що характеризує об’єкт виробництва (виріб), його склад та технологію виготовлення.

Ця інформація визначає:

- найменування, технічні характеристики виробу, з яких деталей та складальних одиниць він виготовляється, які матеріали використовуються, норми витрати матеріалу на виготовлення деталей і складальних одиниць;

- технологічні маршрути оброблення деталей та складальних одиниць;

- трудомісткість операцій оброблення деталей на конкретному технологічному обладнанні відповідно до технологічного маршруту.

Нормативи, що розраховуються на АРМК і АРМТ, поділяються на первинні та зведені.

Первинні нормативи формуються в БД АРМу на основі інформації технічної документації. Це інформація про пряму (безпосередню) застосовність деталей, складальних одиниць у виробі, про по детальні норми витрати матеріалів, про поопераційні норми часу і розцінки на деталь, про технологічний маршрут оброблення деталей в цехах та дільницях.

Зведені нормативи розраховують на ПЕОМ агрегуванням первинних нормативів за конструкторсько-технологічним рівнем (на складальну одиницю, виріб) або за структурно-організаційним рівнем (за цехами). Ці нормативи містять інформацію про застосовність деталей, складальних одиниць у виробі, про норми витрати матеріалів, про норми часу і розцінки на виріб.

Інформацію первинних та зведених нормативів заносять у єдину БД АІС, а потім використовують під час розв’язування задач у функціональних підсистемах АІС.

 У цьому відношенні АРМК й АРМТ формують початкові параметри нового виробу і є своєрідним генератором первинної інформації для інших підсистем.

Сформовані в АРМК і АРМТ довідкові, нормативні первинні та зведені масиви є основою інтегрованої БД АІС. Інформація цих масивів використовується як вхідна під час розв’язання всіх задач інших підсистем.

Інформація в інтегрованій БД формується так, щоб результати професійної діяльності конструкторів і технологів на основі АРМів застосовувалися АРМами інших підсистем АІС без доопрацювання.

Усі подальші конструкторські та технологічні зміни вносять в інтегровану БД з робочих місць конструкторів і технологів на основі мережної або дискретної технологій. В кожному масиві НДІ, крім основних реквізитів, вказують: дату початку та закінчення дії норми, дату коригування запису, дату причини коригування, код ініціатора коригування.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 151; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!