Кальцію хлорид – Calcii chloridum



Безбарвні кристали, гірко – солоні на смак. Добре розчиняються у воді (4:1), гігроскопічні. Зберігати у сухому місці.

Форма випуску: порошок та ампули по 5 і 10 мл 10-% розчину.

Дія: місцева подразнююча, а в концентрації 10 -15% при попаданні під шкіру може викликати некроз. Після всмоктування кальцій відіграє важливу біологічну роль. Знаходячись в іонізованому стані, кальцій бере участь у проведенні нервових імпульсів, підвищує тонус центральної нервової системи, сприяє інтенсивному скороченню серця і скелетних м’язів, стимулює ретикуло – ендотеліальну систему і підвищує фагоцитарну активність лейкоцитів, підвищує щільність клітинних мембран, у тому числі судин і капілярів, чим зумовлена протизапальна і протиалергічна десенсибілізуюча його дія.

Кальцію хлорид використовують також як кровоспинний засіб, оскільки він стимулює утворення тромбопластину, перехід протромбіну в тромбін і полімеризацію фібрину. Частина кальцію відкладається в кістках.

Кальцію глюконат – Calcii gluconas

Зернистий або кристалічний порошок білого кольору, без смаку.

Форма випуску: порошок, таблетки по 0,5 г і ампули по 10 мл 10% розчину.

Дія: місцево не подразнює тканини, що дає змогу вводити розчини підшкірно та внутрішньом’язово. Резорбційно діє так само, як і кальцію хлорид, але лікувальний ефект настає дещо пізніше, особливо в гострих випадках та при отруєннях.

Кальцію фосфат – Calcii phosphas

Синонім: кальцій фосфорнокислий.

Дрібнокристалічний порошок, майже не розчинний у воді

Дія: при дефіциті в організмі кальцію і фосфору розвивається остеомаляція, порушується обмін речовин.

Застосовують як кормову добавку в складі комбікормів, для профілактики остеомаляції, рахіту в молодняку тварин, а також як лікувальний засіб при переломах кісток, при порушеннях обміну речовин.

Замість кальцію фосфату можна використовувати преципітат та м’ясо-кісткове борошно.

Кальцію карбонат – Calcii carbonas

Синонім: крейда.

Порошок білого кольору або куски, нерозчинні у воді.

Введений всередину нейтралізує кислоту шлункового соку з виділенням вуглекислого газу. Поступово всмоктується і бере участь в обміні кальцію, який засвоюється лише при достатній кількості фосфору в раціоні, а якщо його не вистачає, то виділення фосфору з організму посилюється.

Застосовується як мінеральна підкормка при дефіциті кальцію в раціоні для профілактики рахіту, стимуляції росту і розвитку молодняку, для підвищення несучості курей.

ЗАСОБИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СИСТЕМУ КРОВІ ТА ЕРИТРОПОЕЗ

Препарати цієї групи стимулюють синтез гемоглобіну і утворення еритроцитів. Застосовують їх у тваринництві для профілактики і лікування анемій. Еритроцитопоез стимулюють багато лікарських засобів, зокрема препарати заліза.  

Препарати заліза.

Залізо є незамінним елементом в організмі людини і тварин. Воно входить до складу транспортного білка крові гемоглобіну, білка скелетних м'язів міоглобіну, а також дихальних ферментів, які забезпечують окислювальні процеси  .

Як правило, в організм залізо надходить з кормами та водою в достатній кількості, але іноді, особливо в молодняку, порушуються процеси його засвоєння.

Механізм всмоктування і засвоєння заліза досить складний. В  ендотелії слизової оболонки шлунка і кишок міститься специфічний білок апоферитин, який взаємодіє з іонами заліза, утворюючи феритин, що є основою для нагромадження заліза. У крові циркулює білок трансферин, який в епітелії зв'язує залізо феритину і перетворюється в феротрансферин, звільняючи при цьому апоферитин. У кровотворних органах феротрансферин віддає залізо апоферитину, а трансферин знову переносить залізо.

Депоноване у вигляді феритину залізо потім використовується для синтезу гемоглобіну і інших білків та ферментів, що містять залізо.

Місцево солі заліза, як і інших важких металів, утворюють з білками тканин альбумінати і залежно від концентрації діють в'яжуче, подразнююче та припікаюче. Тому їх застосовують зовнішньо як протизапальні, кровоспинні та антисептичні засоби.

     Заліза лактатFerri lactas

Синоніми: заліза закисного лактат, залізо молочнокисле.

Зелено – білий або жовтий кристалічний порошок або кристали. Добре розчиняється у розбавлених мінеральних кислотах. Водні розчини мають слабо кислу реакцію. 

Дія: не проявляє місцевої подразнюючої дії. Лише в концентрації понад 10% подразнює слизові оболонки. Препарат повільно всмоктується з кишечника.

Способи і дози застосування: для лікування гіпохромних анемій різної етіології, післяродової гемоглобінурії, поліпшення росту молодих тварин у формі порошку, пілюль, болюсів, кашок, мікстур.. Дози всередину: коням, коровам 1 – 3г, вівцям, свиням 0,3 – 1; собакам 0,02 – 0,1, курям 0,005 – 0,01г.

Заліза - закисного сульфат (залізний купорос)Ferri sulfas

Призматичні кристали блакитно – зеленого кольору, без запаху, в’яжучі на смак, розчиняються у 2,2 частині води.

Випускають у порошку.

Дія: місцево 0,1% розчин діє в’яжуче, 3,5% - подразнююче, 5% - припікаючи. При застосуванні всередину у низькій концентрації стимулює травлення, у великих – зменшує секрецію і сповільнює перистальтику кишечнику.

Способи і дози застосування: всередину в концентрації не більшу 1% для лікування гіпохромної анемії, поліпшення росту тварин. Дози всередину коням, коровам 2 – 5г, вівцям, свиням 0,5 – 1 г, собакам 0,05.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 268; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!