Левамізол 75 – Levamizolum 75.



Властивості: прозора безбарвна рідина з характерним запахом, в 1 мл якої міститься 75 мг левамізолу гідрохлориду та допоміжні компоненти.

Форма випуску: у флаконах по 20 мл.

Дія: препарат активний до нематод шлунково-кишкового тракту та легень. Механізм дії препарату полягає у впливі на нервово-м'язову систему і пригніченні активності ферментів паразита, що призводить до його паралічу та виведення з організму тварини. Після паренте­рального введення левамізол швидко резорбується. Максимальна кон­центрація препарату досягається в органах і тканинах через 30 хвилин. Виводиться він з організму переважно з сечею протягом 3-4 днів.

Застосування: великій та дрібній рогатій худобі при диктіо­каульозі, гемонхозі, буностомозі, езофагостомозі, нематодирозі, хабер­тіозі, стронгілоїдозі. Свиням — при аскаридозі, езофагостомозі, стронгілоїдозі, трихоцефальозі та метастронгільозі. Собакам - при токсокарозі і токсаскаридозі, унцінаріозі та анкілостомозі.

Дози: препарат вводять без попередньої голодної дієти та проносних засобів одноразово, підшкірно (великій рогатій худобі можна внутрішньом'язово) у дозі 7,5 мг/кг маси тварини (за діючою речовиною), що відповідає 1 мл розчину на 10 кг маси тіла тварини. Великій рогатій худобі на одну голову вводять не більше 30 мл, свиням - не більше 20 мл, вівцям, козам і собакам - не більше 4.5 мл на тварину. У випадку, якщо обсяг введеного розчину становить більше 15 мл, його слід вводити тварині у 2 - 3 місця. Перед масовою дегельмінтизацією кожну партію препарату попередньо випробовують на невеликій групі (5-10 холів) тварин. При відсутності ускладнень протягом 2-3 діб обробляють все поголів'я.

Не підлягають дегельмінтизації ослаблені, виснажені та хворі інфекційними хворобами тварини, а також самки в останню третину вагітності. Забій тварин на м'ясо дозволяється через 7 днів після дегельмінтизації. Молоко від тварин, оброблених левамізолом, забороняється використовувати для харчових цілей протягом 48 годин після дегельмінтизації.

Альбендазол суспензія 2,5% - Suspensium Albendazoli 2,5%.

Властивості: рідина від білого до світло-сірого кольору, з слабким специфічним запахом, що містить альбендазол та допоміжні компоненти. При зберіганні допускається розшарування суспензії, що зникає після струшування

Форма випуску: 2,5% суспензія у поліетиленових флаконах по 1 л.

Дія: антигельмінтний препарат широкого спектру дії, активний щодо імаго та личинок нематод шлунково-кишкового тракгу та легень, трематод, а також імаго цестод. Завдяки овоцидній дії знижує зараженість пасовищ яйцями гельмінтів. Механізм дії препарату полягає у порушенні процесів транспорту глюкози та зниження активності фумаратредуктази у гельмінтів, що викликає у них параліч та призводить до загибелі. Препарат при пероральному введенні всмоктується у шлунково-кишковому тракті і проникає в органи та тканини. З організму виводиться в основному з сечею та фекаліями.

Застосування: великій рогатій худобі, вівцям і козам при нематодозах, цестодозах та трематодозах, у тому числі при буностомозі, гемонхозі, нематодирозі, езофагостомозі, остертагіозі, стронгілоїдозі, тріхостронгільозі, хабертіозі, диктіокаульозі, протостронгільозі, мюллеріозі, моніезіозі, авітеллінозі, хронічному фасціольозі та дикроцеліозі.

Дози: призначають тваринам одноразово перорально за допо­могою шгірица-дозатора. При нематодозах та цестодозах: великій рогатій худобі масою до 50 кг - 15 мл, 51—100 кг — 30 мл, 101—150 кг — 45 мл, 151-200 кг-60 мл, 201-250 кг-75 мл, 251-300 кг-90 мл, 301- 350 кг- 105 мл, більше 350 кг по 15 мл на кожні 50 кг.

Застосування проносних засобів перед дегельмінтизацією не потрібно.

Забій великої рогатої худоби на м'ясо після дегельмінтизації дозволяється через 20 діб, овець та кіз - через 15 і 28 діб відповідно.

Авермек т ини

Авермектини - продукт ферментації ґрунтових актиноміцетів.

Вперше авермектини були виділені та ідентифіковані у 1976 р. у Японії. Культура продукує чотири основні форми авермектинів – А1, А2, В1, В2 і кожен компонент має 2 форми ізомерів: а і в.

Комплекс, що містить 8 авермектинів, названий аверсектином. Очищений (ступінь очищення не менше 90%) природний авермектиновий комплекс отримав назву аверсектин С.

Протипаразитарна активність найсильніше виражена у авермектину В1.

За допомогою селекційної роботи з авермектинами отримано нові штами продуцента. Хімічна модифікація дала можливість одер­жати синтетичні авермектини, які менш токсичні для теплокровних, легше переносяться тваринами.

В результаті хімічної модифікації абамектину отримано івермектин. Івермектин - напівсинтетичний авермектин, відрізняється меншою токсичністю для теплокровних, кращою розчинністю і більшою стабільністю при тій же широті спектру та інтенсивності протипаразитарної дії.

Висока активність авермектинів проти членистоногих та нематод при малій концентрації дала можливість створити препарати для ветеринарії, що містять діючу речовину - напівсинтетичний івермектин: івомек, іверсект, івермек, баймек, цевамек, іверген, бімектін, пандекс, івертін, новомек, гіподастінта ін.

Авермектини добре розчиняються в органічних розчинниках, легко переносяться з жирами, тому використовуються як у вигляді мазей для зовнішнього застосування, гак і у вигляді 1% препаратів для ін'єкцій (для підшкірного введення).

Промектин - Р r отес t іпе.

Властивості: світло-жовтий прозорий стерильний розчин, в І мл якого міститься 10 мг івермектину та допоміжні компоненти. Містить як діючу речовину івермектин.

Форма випуску: герметично закриті полімерні флакони по 10, 20, 50, 100 та 250 мл.

Дія: має широкий спектр проти паразитарної дії. активний проти нематод шлунково-кишкового тракту та легень, збудників оводових інвазій, ентомозів та саркоптоїдозів.

Механізм дії препарату полягає у порушенні передачі нервових імпульсів у паразитів, що призводить до їх паралічу та загибелі. Препарат малотоксичний для теплокровних тварин, з організму виводиться з сечею і жовчю, у лактуючих тварин — також з молоком.

Застосування: великій рогатій худобі та вівцям при диктіокаульозі, гемонхозі, трихостронгільозі, хабертіозі, протостронгільозі, езофагостомозі, нематодирозі, буностомозі, стронгілоїдозі, сифункулятозах, гіподерматозі, естрозі, псороптозі та хоріоптозі; свиням - при аскаридозі, езофагостомозі, трихоцефальозі, стронгілоїдозі, метастрон- гільозі, саркоптозі та гематопінозі.

   Дози: вводять підшкірно - великій рогатій худобі у ділянці передпліччя, вівцям у задню третину шиї у дозі 1 мл на 50 кг маси (200 мкг діючої речовини на 1 кг маси) тварини; свиням у ділянці потилиці у дозі 1 мл на 33 кг маси (300 мкг івермектину на 1 кг маси) тварини. Препарат застосовують тваринам одноразово, у важких випадках захворювання овець на псороптоз - дворазово з інтервалом 7 днів.

При введенні препарату в обсязі, що перевищує 10 мл, ін'єкції слід проводити у кілька місць. Токсичний для риб і бджіл.

Не застосовують дійним, ослабленим та виснаженим тваринам, а також вагітним коровам та вівцям за 28 днів до отелення (окоту).

Забій на м'ясо оброблених препаратом тварин дозволяється через 28 днів після останньої обробки.

Брометронід новий.

Властивості: світло-жовтий мікрогранульований порошок, важкорозчинний у воді. 1 г препарату містить тинідазол - 250 мг та нейтральний носій.

Форма випуску: флакони з помаранчевого скла або полімерів по 20, 100 г та пакети по 400 г та 1 кг.

Дія: тинідазол — синтетичний препарат з широким спектром дії відносно найпростіших, бактерицидної дії на анаероби більшості видів, грам позитивних та грам негативних коків і т.п.

Застосування: для лікування та профілактики амебної дизен­терії, балантидіозу, колібактеріозу, сальмонельозу, еймеріозу. енте­ритів невизначеної етіології, септицемії, післяпологових та хірургічних інфекцій свиней; при трихомонозі, еймеріозі, сальмонельозі, хірургіч­них та післяпологових ускладненнях у великої рогатої худоби; гістомонозі, трихомонозі, еймеріозах, сальмонельозі птахів (кури, куріпки, перепела, голуби, індики, фазани); еймеріозі (кокцидіозі печінки) у кролів та нутрій.

Дози: поросятам-молочникам - по 0,25 г, підсвинкам - по 0,5 г на тварину 2 рази на добу з кормом протягом 3-4 діб. Після лікування дизентерії на 7-10 добу доцільно повторити обробку цим препаратом або іншими антимікробними засобами. Телятам 5-7 г з кормом через кожні 12 годин.

  Бровасептол.

   Властивості: світло-жовтий порошок слаборозчинний у воді. 100 г препарату містить норсульфазолу — 8 г, сульгіну - 7 г, триметоприму - 3 г, окситетрацикліну гідрохлориду - 4,5 г, тилозину тартрату-2,5 г.

Форма випуску: банки з помаранчевого скла або полімерів по ЗО, 200 і 500 г або пакети з полімерних матеріалів по 10, 12, 100, 500 та 1000 г.

Дія: норсульфазол добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту, тому має системну дію. Сульгін майже не всмоктується, досягає високої концентрації у кишечнику, де виявляє місцевий ефект. Разом з триметопримом сульфаніламіди проявляють високу активність проти грампозитивних та грам негатив них бактерій. Антибіотики окситетрациклін і тилозин мають високу бактеріостатичну активність, тому комплексний препарат має широкий спектр бактерицидної і бактеріостатичної дії, в тому числі проти мікроорганізмів, резистент­них до звичайних антибіотиків та хіміотерапевтичних препаратів: стафілококів, стрептококів, клостридій, сальмонел, пастерел, клебсіел, мікоплазм, а також деяких найпростіших.

Застосування: для профілактики і лікування тварин та птиці при первинних та вторинних бактеріальних інфекціях дихального, травного та сечостатевих шляхів, а саме: запаленні верхніх дихальних шляхів, пневмонії, ентериті, циститі, маститі, септицемії, післяполо­гових ускладненнях і ряді специфічних інфекцій: у телят — колібацелярному та сальмонельозному гастроентериті, пастерельозі, вібріозі; у свиней - ензоотичній пневмонії, артриті, дизентерії, набряковій хворобі, бешисі, сальмонельозі та пастерельозі; у овець - септицемії, еймеріозі та інфекційній агалактії; у птахів - тифі, холері, сальмоне­льозі, мікоплазмозі та риніті.

До зи : орально у суміші з сухими або вологими кормами. Лікування свиней, птиці та кролів проводиться переважно груповим методом шляхом рівномірного перемішування добової кількості комбікорму з препаратом. До 100 кг комбікорму додають: свиням 300- 350 г, птиці і кролям 400 г препарату.

Для всіх видів тварин добова доза препарату становить 1-1,2 г на 10 кг маси тіла. Добову дозу задають у два прийоми. Під час першого застосування доза бровасептолу може бути збільшена на 30-100% залежно від перебігу хвороби. Курс лікування проводиться до повного зникнення симптомів хвороби і може бути продовжений на 1— 2 дні.

Бровасептол не слід призначати тваринам з захворюваннями печінки та нирок. Забороняється давати дійним коровам та курям-несучкам. Забій тварин та птиці на харчові цілі дозволяється через 8 діб після останнього застосування препарату.

Бровермектнн-гранулят.

Властивості: світло-жовті мікрогранули діаметром 2-4 мкр, без запаху, приємного, злегка солодкуватого смаку. 1 г препарату містить: івермектину - 3,5 мг, токоферолу ацетату - 20 мг, допоміжні і формоутворювальні компоненти — до 1000 мг.

Форма випуску: пакети по 10, 50, 100, 500г; желатинові капсули по 1 г.

Дія: івермектин - напівсинтетичне похідне. Івермектин активізує виділення гамма-аміномасляної кислоти, яка блокує передачу нервових імпульсів, що, в свою чергу, призводить до паралічу та загибелі паразитів.

Застосування: для профілактично-лікувальних дегельмінтизацій при інвазіях домашніх тварин: свиням при гельмінтозах, викли­каних статевозрілими і личинковими формами нематод, а саме: аскаридозі, метастрогільозі, стронгілоїдозі, трихонематодозі, демо­декозі, саркоптозі, гематопінозі та ін.

Птиці (курям, індикам, гусям, качкам) - при аскаридіозі, гетеракідозі, ектопаразитарних хворобах, викликаних кліщами різних видів, пухоїдами та блохами.

М'ясоїдним тваринам (собакам, котам) — при анізакідозі, анкілостомозі, аскаридозі, філяріозі, телязіозі, демодекозі, нотоедрозі, отодектозі, саркоптозі, триходектозі та ін.

Дози: препарат у першу чергу призначений для групового методу використання.

Для свинейзастосовують у дозі 2 г/10 кг маси тіла. Цю дозу, визначену відповідно до загальної маси наявного поголів'я, змішують з семидобовою нормою комбікорму і щодня згодовують згідно з встановленим режимом годівлі.

Для собак рекомендуються дози 2 г/10 кг маси тіла. Цю дозу ділять на 3 частини і згодовують щодня протягом 3 діб. Собакам, котам можливе індивідуальне застосування препарату у зазначених вище дозах.

Для птиці всіх видів та кроликів препарат застосовують у дозі 1 г/10 кг маси тіла. Потрібну для групи дозу змішують з 3-добовою нормою комбікорму та згодовують за три доби. При наявності збудників ектопаразитозів, через тиждень після закінчення першого курсу лікування обробку повторюють.

Забій свиней, кролів та птиці на м'ясо дозволяється через 15 діб після його використання. Яйця, отримані в період лікування і 7 діб після нього, не застосовують для харчування людей. Не можна застосовувати собакам дрібних порід і цуценятам до 6 місяців.

Мебендазол – Mebendazolum

  Властивості: білий порошок, що містить діючу речовину мебендазол.

Форма випуску: пакети з алюмінієвої фольги або поліетилену по 10-500 г; паперові мішки по 8 - 20 кг.

Дія: антигельмінтик широкого спектру дії, гальмує викорис­тання глюкози нематодами. Ефективний при личинкових та статевозрілих стадіях більшості нематод, що паразитують у різних видів сільськогосподарських тварин.

Застосування: для дегельмінтизації коней при стронгілятозах та оксиурозі, свиней, коней, великої рогатої худоби, птахів та м'ясоїдних при аскаридозах, великої та дрібної рогатої худоби при трихостронгільозах та диктіокаульозі, курчат, фазанів при сингамозі, собак при анкілостоматозі та унцинаріозі.

Дози: мебендазол застосовують з кормом (з малою кількістю). При груповій дегельмінтизації необхідно давати корму стільки, скільки б тварини з'їли повністю, тому обробку необхідно проводити зранку.

Всередину одноразово (мг/кг маси): коням - 60-80 мг. вівцям 100 мг, свиням - 200 мг.

М'ясо та внутрішні органи оброблених мебендазолом тварин протягом 7-14 діб відповідно не придатні до застосування в їжу людям.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 244; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!