Норсульфазол розчинний – Norsulfazolum solubile



Це натрієва сіль норсульфазолу.      

Форма випуску: порошок, добре розчинний у воді.

Показання, способи і дози застосування: такі, як для норсульфазолу. Найбільш ефективний при хворобах, що характеризуються септичними процесами, коли необхідно створити високу концентрацію препарату в крові

Дози внутрішньовенно: коням і великій рогатій худобі - 5,0-12,0 г; вівцям-1,0-2,0 два рази на добу 3-4 дні підряд.

Етазол – Aethazolum

Властивості: білий або з жовтуватим відтінком порошок, практично нерозчинний у воді.

Форма випуску: порошок і таблетки по 0,25 та 0,5 г.

Дія: добре всмоктується в шлунку і кишках, виділяється переважно нирками.

Має широкий спектр протимікробної дії.

Препарат малотоксичний.

Показання, способи і дози застосування: при бронхопневмонії, диспепсії, пастерельозі, бешисі у свиней, післяродовому ускладненні (сепсис, ендометрит) тощо.

Дози всередину: великій рогатій худобі - 10,0-15,0 г; коням -5,0-15,0; вівцям - 1,0-2,0; свиням -1,0-5,0; курям – 0,4 – 0,5 г два-три рази на добу до повного видужування.

Місцево у формі присипок, мазей для лікування ран, пролежнів та захворювань очей.

Сульфазин - Sulfazinum

Властивості: порошок білого кольору, не розчиняється у воді.

Форма випуску: порошок і таблетки по 0,5 г.

Дія і застосування як і сульфадиметоксину.

Дози всередину: коням і великій рогатій худобі -10,0-20,0г; вівцям і свиням-2,0 -5,0; собакам-0,2-1,0; курям - 0,5 г три-чотири рази на добу.

Сульфаніламідні препарати переважно тривалої та                                             пролонгованої дії

Сульфапіридазин - Sulfapyridazinum

Властивості: білий кристалічний гіркий порошок, майже нерозчинний у воді та погано у спирті. Легко розчиняється у розбавлених лугах та кислотах.

Форма випуску: порошок і таблетки по 0,5 г; сульфапіридазин- натрій. Розчинний сульфапіридазин-натрій випускають у формі порошку, 10% розчину  на 7% полівініловому спирті по 10 і 100 мл.

Дія: бактеріостатична до грампозитивних (стрепто-, стафіло-, пневмо- та ентерококи) і грамнегативних (кишкова та дизентерійна палички) мікробів та бактерій. Діє на деякі найпростіші (токсоплазми, збудника малярії). Не діє на сульфаніламідостійкі форми збудників.

З травного каналу швидко всмоктується і проникає в усі органи, де нагромаджується у максимальній концентрації через 3-6 год і у терапевтичній утримується протягом доби. 40-70% введеної дози ацетилюється.

Застосування: для лікування менінгіту, пневмонії, бронхіту, мікоплазмозу, фарингіту, ентероколіту, дизентерії, кокцидіозу, сальмонельозу, пастерельозу, пулорозу, інфекцій сечостатевого апарату, жовчних шляхів, ендометритів та маститів

Дози: всередину (на 1 кг маси) великій рогатій худобі 50-75 мг, поросятам 75-100 мг, собакам 25-30 мг один раз на добу.

Внутрішньом'язово і внутрішньовенно застосовують сульфа- піридазин-натрій у формі 5-10% розчинів на ізотонічному розчині натрію хлориду або на 2-5% розчині полівінілового спирту. Внутрі­венно (на 1 кг маси) великій рогатій худобі 25-50 мг, дрібній рогатій худобі 50-75 мг один раз на добу.

Сульфамонометоксин - Sulfamonomethoxinum

   Властивості: білий кристалічний порошок, погано розчинний у воді і спирті; розчинний у розбавлений лугах і кислотах.

   Форма випуску: порошок і таблетки по 0,5 г.

Дія: за спектром антимікробної дії близький до сульфапірида- зину. При введенні всередину швидко всмоктується та проникає в усі органи, а також крізь гематоенцефалічний бар'єр.

Застосування: як сульфапіридазину.

Дози: всередину (на 1 кг маси) великій рогатій худобі 50-100 мг, дрібній рогатій худобі 75-100 мг, свиням 50-100 мг, собакам 25-50 мг один раз на добу.

Сульфадиметоксин- Sulfadimethoxinum

Властивості: білий кристалічний порошок, майже нерозчин­ний у воді, погано - у спирті, легко — у розчинах лугів і кислот.

Форма випуску: порошок і таблетки по 0,2 і 0,5 г.

Дія: антимікробний препарат широкого спектру дії на грам- позитивні і грамнегативні мікроби (менінго-, стрепто- та стафілококи, кишкову паличку, шігели, збудника дизентерії). Менш активний щодо протею.

Повільно всмоктується з шлунково-кишкового тракту, у максимальній концентрації нагромаджується у великої рогатої худоби через 8-12 год, у свиней і собак через 2-5 год. В організмі терапевтична концентрація утримується протягом 24-48 год.

Застосування і дози такі, як і сульфапіридазину.

Сульфален - Sulfale пит.

Властивості: білий кристалічний порошок майже нерозчинний у воді, легко у розчинах лугів та кислот.

Форма випуску: таблетки по 0,2, 0,5 і 2 г; суспензія по 60 мл у флаконах; сульфален-меглюмін в ампулах по 5 мл 18,5% розчин (що відповідає 0,5 г сульфалену в ампулі) в упакуванні по 10 штук.

Дія: антимікробна до грампозитивних та грамнегативних форм мікробів. При введенні всередину швидко всмоктується у кров, де у максимальній концентрації його виявляють через 4-6 год (утримується вона протягом 3-5 діб). У високій концентрації препарат виявляють у жовчі та сечі.

Застосування: при бронхопневмонії, колібактеріозі, сальмоне­льозі. пастерельозі, токсоплазмозі, респіраторному мікоплазмозі, уретриті та маститі. Препарат вводять всередину щоденно при гострих інфекціях і один раз у 7-10 днів - при хронічних.

Дози: всередину (на І кг маси) телятам-молочникам 20-25 мг, поросятам-сисунам 40-50 мг, курям 100-150 мг на добу з інтервалом 5-7 діб.

При бронхопневмонії телят віком 2—3 місяці сульфален спочат­ку вводять по 50 мг, а потім кожний день по 20 мг протягом 7-10 днів. При колібактеріозі і сальмонельозі поросят віком 2^4 місяці сульфален дають один раз на добу (на 1 кг маси тварини), спочатку 100 мг, а в наступні дні - по 20 мг.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 274; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!