Гексахлорпараксилол - Нехас hlorparaxilolum



Властивості: білий кристалічний порошок без смаку, з специ­фічним запахом, погано розчиняється у воді, добре — у вазеліновій та рослинній оліях.

Форма випуску: випускають готові до застосування лікарські форми гексахлорпараксилолу:гексихол — лікувальна форма гексахлорпараксилолу, що містить 0,1% добавку кременій-органічної рідини, завдяки чому він не злежується при зберіганні. Дрібний порошок від білого до світло-кремового кольору, має слабкий запах, у воді не розчиняється, важко горить. Випускають порошок, розфасо­ваний по 0,5-1 кг у поліетиленових мішках та упакований у фанерні бочки або п'ятишарові паперові мішки.

Політрем - кристалічний білий порошок з слабким специ­фічним запахом, без смаку, у воді не розчиняється, добре розчинний у спиртах та органічних розчинниках. Розфасовують у мішки по 20 кг та іншу тару. Містить поверхнево активні речовини, які забезпечують кращий розподіл препарату по кишечнику.

Дія: за дією гексахлорпаракеилол подібний до гексахлоретану, але більш ефективний та менш токсичний. Препарат спочатку збуджує, потім зумовлює деструкцію нуклеопротеїдів кишечника паразитів. Викликає загибель трематод, у тому числі молодих форм.

Застосування: при фасціольозі великої та дрібної рогатої худоби додають до комбікорму. При дикроцеліозі вводять всередину у вигляді порошку. При дикроцеліозі та опісторхозі лисицям і песцям дають з м'ясним фаршем. За два дні до дегельмінтизації з раціону жуйних тварин виключають корми, що легко зброджуються.

Дози: всередину гексахлорпараксилолу коровам 0,5 г/кг, вівцям 0,4, свиням 0,5, лисицям, песцям 0,4-0,6 г/кг. Дози гексихолу: коровам 0,3 г/кг, вівцям, козам 0,2, свиням 0,5, собакам, котам 0,15-0,2 г/кг. Дози політрему: коровам 0,3 г/кг, вівцям 0,14 г/кг.

Препарати, що діють на нематоди

Піперазин — Ріре razinum .

Властивості: білий кристалічний порошок без запаху і смаку. Випускають у вигляді солей піперазину: дитіокарбамат — не розчиня­ється у воді; адипінат - погано розчиняється у воді; сульфат та гексагідрат – добре.

Форма випуску: порошок; таблетки по 0,25 і 0,5 г; піперазин кремнефтористий розфасований по 1-10 кг.

Дія: для тварин малотоксичний, придатний для групової дегель­мінтизації. Згубно діє на різні види кишкових нематод. Викликає параліч паразитів. У профілакт ичних дозах затримує утворення яєць.

Застосування: солі піперазину застосовують при гіараскаридозі коней, неоаскаридозі телят, аскаридозі свиней, гетеракаридозі та аскаридозі курей, токсокарозі і токсаскаридозі собак і хутрових звірів, пасалурозі кролів та амідостоматозі гусей.

Дози: всередину г/кг коням 0,1, кролям 1, курям 0,2, гусям 0,5.

Бровальзен.

Властивості: білий порошок без запаху. 1 г препарату містить діючу речовину альбендазол — 75 мг.

Форма випуску: банки з темного скла або контейнери з полі­мерів по 25, 100 г; поліетиленові пакети по 500 та 1000 г.

Дія: гальмує білковий синтез у клітині паразита. Високоефек­тивний щодо статевозрілих нематод і в значній мірі їх личинкових форм, які паразитують у шлунку, кишечнику та легенях тварин при анізакідозі, анкілостоматидозі, аскаридозі, диктіокаульозі, протострон- гільозі, сторонгілятозі, авітелінозі, теніїдозі, фасціольозі та дикро­целіозі.

Застосування: для індивідуальної або групової дегельмінти­зації домашніх і диких жуйних тварин, свиней, собак, котів, хутрових звірів та птахів. Бровальзен задається тваринам разово на початку ранкової годівлі в суміші з концентрованим кормом.

При груповому методі дегельмінтизації свиней препарат змішу­ють з 2—3 добовою нормою комбікорму. Таку лікувальну суміш згодо­вують відповідно до раціону. Птиці дозу розподіляють на 2 частини та задають з добовим інтервалом.

При фасціольозі жуйних застосування препарату проводиться у будь-який період року. Враховуючи, що альбендазол малоефективний проти личинок фасциол, перша дегельмінтизація проводиться через 2- 2,5 місяці після завершення пасовищного сезону, а повторна — за 10- 15 днів до виходу на пасовище. При цьому, залежно від інтенсивності інвазування тварини, препарат застосовують у таких дозах (г на 10 кг маси тіла): слабка інтенсивність (до 4 яєць) 1,3 г; середня інтенсив­ність (5—10 яєць) 1,5-1,7 г; сильна інтенсивність (понад 10 яєць) 1,7— 2 г.

Протипоказання: не застосовують при гострій формі фасціольозу. Не рекомендується призначати препарат вагітним тваринам, особливо у першій третині вагітності. Після застосування препарату забороняється використовувати для харчових цілей: м'ясо свиней - 10 діб; жуйних тварин - 7 діб; птиці - 2 доби; внутрішні органи (печінка, серце, легені) свиней - 35 діб; жуйних тварин та птахів - 20 діб; молоко - протягом 2-х діб.

Бровермектин.

Властивості: прозора безбарвна або жовта рідина, без механіч­них включень. 1 мл препарату містить діючої речовини івермектину 10 мг.

Форма випуску: ампули ио 1 мл; скляні флакони по 10, 20, 50 і 100 мл.

Дія: діючою речовиною препарату є івермектин, який належить до хімічної групи макроциклічних лактоном. Фармакологічна дія івермектину полягає у блокуванні нервових імпульсів у ектопаразитів та нематод, що призводить до їх паралічу та загибелі.

Застосування: лікування та профілактика інвазійних хвороб тварин (велика рогата худоба, вівці, кози, свині, собаки, кролики та птиця), викликаних у великої рогатої худоби нематодами шлунково- кишкового тракту: нематодирозі, буностомозі, гемонхозі та трихостронгільозі; легень - диктіокаульозі. Також для знищення личинок підшкірного овода, коростяних кліщів, вошей та волосоїдів.

У овець і кіз - при нематодозах шлунково-кишкового тракту (буностомозі, гемонхозі, езофагостомозі, хабертіозі, трихостронгільозі; при ураженні легеневими гельмінтами - диктіокаульозі; волосоїдами, вошами; а також при естрозі, псороптозі та саркоптозі.

У свиней при нематодозах шлунково-кишкового тракту - аска­ридозі, езофагостомозі та стронгілоїдозі; легеневими гельмінтами — метастронгільозі і при ураженні вошами та кліщами.

У собак при нематодозах шлунково-кишкового тракту - токсокарозі, анкілостомозі, унцінаріозі та враженні кліщами (саркоптозі, отодектозі).

    Дози: вводиться тільки підшкірно у ділянці лопатки, а свиням - у середині шиї у дозах: великій рогатій худобі, вівцям, козам, коням, кролям - 0,2 мл/10 кг маси: свиням 0,3 мл/10 кг маси; собакам 0,2- 0,4 мл/10 кг маси; птиці - 0,1 мл на тварину, а при масі понад 5 кг - 0,2 мл підшкірно.

При лікуванні корости, демодекозу, хоріоптозу введення пре­парату повторюють через 8-10 діб у таких же дозах. ГІри введенні великим тваринам понад 5 мл препарату дозу ділять на дві частини та вводять у різні місця.

Після останнього введення бровермектину забій тварин для харчових цілей дозволяється через 28 діб.

Протипоказання: не можна призначати коровам під час лактації та за 28 діб до отелення; лошатам до року та спортивним коням; собакам малих порід; курям-несучкам, а також виснаженим тваринам усіх видів. Бровермектин не рекомендується призначати цуценятам у віці менше ніж 6 тижнів, собакам породи коллі або їх помісей.

Бровадазол гель.

Властивості: білий однорідний гель. 1 мл препарату містить 150 мг діючої речовини фенбендазолу.

Форма випуску: шприц-туби з дозатором по 20 та 30 мл.

Дія: для лікування та профілактики інвазійних захворювань коней: аскаридозу, стронгілятозу, стронгілоїдозу, оксіурозу, диктіокаульозу, онхоцеркозу та парафіляріозу.

Застосування: 1 мл препарату на 20 кг живої маси. Препарат вводиться один раз за допомогою шприца-туби на корінь язика.

Профілактичну дегельмінтизацію дорослих коней рекоменду­ється проводити регулярно через кожні3—4 місяці. Після дегельмінтизації забій на м'ясо дозволяється через 14 днів.

Дитразин — Ditrazinum

Препарат випускають у формі дитразину цитрату та дитразину фосфату.

Властивості: білі кристалічні порошки з характерним запахом, гігроскопічні, добре розчиняються у воді та спирті. Водні розчини стерилізують кип'ятінням.

Форма випуску: порошок; таблетки.

  Дія: порушує передачу нервових імпульсів у нервових гангліях паразитів, викликаючи спочатку їх різке збудження, потім посилення руху, після чого настає параліч гельмінтів. Виявляє згубну дію на нематод.

Застосування: при онхоцєркозі великої рогатої худоби, диктіокаульозі великої та дрібної рогатої худоби, метастронгільозі свиней, мюлеріозі і протостронгільозі овець і кіз, хабертіозі овець.

Дози: свіжовиготовлений 30% водний розчин внутрішньо- м'язово і підшкірно (г/кг маси тварини) всім видам тварин - 0,1 г, вівцям всередину з висівками або зволоженими концентратами - 0,5 г, свиням 25% розчин підшкірно по 0,1 г 2 рази з інтервалом 5 днів. Препарат застосовують також при аскаридіозі курей одноразово у дозі 0,5—1 г на голову.

Тіабендазол (тіабензол, тібензол) - Тіа bendazolum

Властивості: світло-жовтий дрібнокристалічний порошок без запаху, погано розчинний у воді, розчинний у органічних розчинниках, спирті, ацетоні, ефірі та ін.

Форма випуску: 75% порошок; 44% паста; 13,3% суспензія та 10% гранули.

Дія: антигельмінтик широкого спектру дії. Ефективний при стронгілятозах великої та дрібної рогатої худоби, езофагостомозі та аскаридозі коней. Крім того, згубно діє на яйця гельмінтів, пригнічує гнильну мікрофлору кишечника, сприятливо впливає на жировий обмін у корів, сприяє нормалізації обмінних процесів. Це збільшує прирости у молодняку та підвищує надої у корів.

Застосування: груповим методом з кормом при диктіокаульозі, гемонхозі, тріхостронгільозі, нематодирозі, буностомозі, хабертіозі, стронгілоїдозі та інших нематодозах овець та великої рогатої худоби.

Для боротьби з аскаридіозом та гетеракідозом птиці його при­значають всередину з кормом у дозі 0,5 г/кг корму (протягом 20 днів).

Забій тварин на м'ясо дозволений не раніше, ніж через 3 дні після дегельмінтизації.

Азінокс - А z іпох.

  Властивості: таблетка масою 0,5 г містить 50 мг празикван­телу та наповнювач.

Форма випуску: випускають препарат розфасованим по 3 і 6 таблеток у блістери з ламінованого паперу, вкладені у картонні коробки.

Дія: антигельмінтна. Підвищує проникність мембран клітин гельмінтів для Са+, викликає скорочення мускулатури, яке переходить у стійкий параліч та призводить до загибелі гельмінтів.

Застосування: при опісторхозі, фасціольозі, гіменолепідозі, теніаринхозі, теніозі, цистицеркозі та мультицептозі.

Дози: задають тваринам одноразово, індивідуально у ранкову годівлю з невеликою кількістю корму або вводять примусово тваринам масою 5 кг і більше з розрахунку І таблетка (0,5 г) на 10 кг маси тварини. Кішкам та дрібним собакам 1 таблетку подрібнюють, змішують з 10 мл води, інтенсивно збовтують та негайно вводять тварині всередину за допомогою шприца без голки з розрахунку 1 мл суспензії на 1 кг маси тварини. Попередньої голодної дієти та застосування проносних засобів не потрібно.

Азінокс не слід застосовувати матерям та вагітним самкам в останню третину вагітності, а також тваринам, молодшим 3-місячного віку.

Дронтал для кішок - Dront аІ.

Властивості: таблетка білого кольору, на розломі жовтувата, з розділювальною борозенкою по центру масою 350 мг, що містить в якості діючих речовин 230 мг пірантелу ембонату і 20 мг празикваителу, а також допоміжні компоненти.

Форма випуску: випускають розфасованим по 10 таблеток у блістерах з алюмінієвої фольги, упакованих по 2 блістери у картонні коробки.

     Дія: антигельмінтна. Активно діючі компоненти празиквантел і пірантел виявляють синергізм у дії, згубно діють проти круглих та стрічкових гельмінтів. Механізм дії празикваителу полягає у деполяризації нейром'язових гангліоблокаторів, порушенні транс­порту глюкози у цестод, що призводить до порушення м'язової іннервації, паралічу та загибелі паразита. Празиквантел швидко всмоктується у кишечнику, розподіляється у внутрішніх органах та тканинах, з організму виводиться з сечею.

Пірантелу ембонат має виражену нематодоцидну дію, викли­каючи підвищення проникності клітинних мембран, незворотний параліч і контрактуру м'язів у нематод, що призводить до загибелі та виділення паразитів з шлунково-кишкового тракту. Пірантелу ембонат частково всмоктується у кишечнику, швидко метаболізується та виводиться з організму в основному з фекаліями.

Застосування: призначають кінікам з профілактичною та лікувальною метою при нематодозах (токсокароз, анкілостомоз, унцінаріоз) та цестодозах (теніоз, дипілідіоз, ехінококоз).

Дози: вводять кішкам всередину індивідуально, одноразово у ранкову годівлю з невеликою кількістю корму або кладуть на корінь язика, або задають у вигляді водної суспензії за допомогою шприца та катетера. Препарат задають з розрахунку 1 таблетка на 4 кг маси тварини, що відповідає 5 мг празиквантелу та 57,5 мг пірантелу ембонату на 1 кг ваги тварини. Попередньої голодної дієти та застосування проносних засобів перед дегельмінтизацією не потрібно.

Не слід застосовувати кошенятам молодше 3-тижневого віку та вагітним кішкам у перші дві третини вагітності.

Дронтал для собак - Drontal .

Властивості: блідо-жовті таблетки масою 0,66 г. У своєму складі містять в якості діючих речовин 50 мг празиквантелу, 144 мг пірантелу ембонату та 150 мг фебантелю, ароматизатор м'яса, а також наповнювач.

Форма випуску: по 6 таблеток у блістері з алюмінієвої фольги, упаковують по 1 блістеру у картонні коробки.

Дія: механізм дії препарату оснований на порушенні транспорту глюкози, пригніченні активності фумаратредуктази і синтезу АТФ, підвищенні проникності клітинних мембран, що призводить до пору­шення нервово-м'язової іннервації, паралічу та загибелі гельмінтів.

Застосування: призначають собакам з профілактичною та лікувальною метою при нематодозах (гоксокароз, токсаскаридоз, унці­наріоз, анкілостомоз, трихоцефальоз) і цестодозах (теніоз, ехінококоз, дипілідіоз) та ін.

    Дози: дронтал плюс вводять собакам всередину індивідуально, одноразово з розрахунку 1 таблетка на 10 кг маси тварини, у ранкову годівлю з невеликою кількістю корму. Таблетки задають цуценятам та маленьким собакам масою 0,5-1,9 кг у кількості 1/4 таблетки, масою 2-5 кг - 1/2 таблетки, масою 6-10 кг - 1 таблетка. Середнім собакам масою 11-20 кг - 2 таблетки, масою 21-30 кг - 3 таблетки. Великим собакам масою 31-40 кг - 4 таблетки, масою 41-50 кг - 5 таблеток. У разі відмови тварини від корму з антигельмінтиком, препарат вводять примусово на корінь язика або у вигляді водної суспензії. Для приготування суспензії таблетку подрібнюють, змішують з 10 мл води, інтенсивно збовтують і негайно вводять тварині всередину за допомогою шприца з катетером з розрахунку 1 мл суспензії на 1 кг маси тварини. Попередньої голодної дієти та застосування проносних засобів перед дегельмінтизацією не потрібно.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 254; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!