Препарати, що діють на трематоди і цестоди



Бітіонол  - Bithionolum

Властивості: білий або світло-сірий кристалічний порошок з слабким запахом фенолу, погано розчиняється у воді, добре - у розчинах лугів.

Зберігання: за списком Б у закритих сухих приміщеннях у захищеному від світла місці.

Форма випуску: порошок розфасований у поліетиленові пакети, упаковані в паперові мішки.

Дія: виявляє антигельмінтну дію на трематод, цестод, аканто- цефал. Препарат паралізує нервово-м'язову систему паразитів. У трематод порушує процес утворення яєць.

Застосування: при фасціольозі овець, парамфістоматозах великої рогатої худоби, поліморфозі, філікульозі качок та цестодозах качок.

Препарат малотоксичний, його терапевтичні дози менші токсич­них у 3-5 разів, тому його можна застосовувати для дегельмінтизації груповим методом з кормом.

Дози: всередину вівцям при фасціольозі 0,15 г на 1 кг живої маси. Перед дегельмінтизацією овець витримують на голодній дієті 15-17 год; великій рогатій худобі при парамфісгоматидозі 0,07 г на І кг живої маси в суміші з 0,5-1 кг дробленого зерна або комбікорму після 8-9-годинного голодування одноразово при хронічній формі і дворазово з інтервалом в 48 год при гострій формі; качкам при поліморфозі одноразово 0.5 г на 1 кг живої маси або в суміші з кормом 1:50 груповим способом 2 дні підряд під час ранкової годівлі; качкам при цестодозах одноразово вранці по 0,2-0,3 г на 1 кг живої маси в суміші з кормом у співвідношенні 1:30; гусям при дрепанідотешозі рекомендують давати з лікувальною і профілактичною метою груповим способом вранці з концентрованими кормами одноразово після 12-годинного голодування 0,5 г на 1 кг живої маси.

Клозантел -СІ osante 1ит.

Властивості: прозорий розчин відсвітло-жовтого до темно- жовтого кольору, з специфічним запахом. 1 мл препарату містить клозантелу 50 мг.

Зберігання: у сухому, захищеному від світла місці при темпера­турі от +4 до +25°С.

Форма випуску: флакони по 20, 50, 100, 200 мл.

Дія: мас широкий спектр активності проти ендо- і ектопара­зитів. Діє як на зрілі, так і на личинкові стадії паразитів. Препарат порушує енергетичні процеси у клітинах паразитів, що призводить до їх паралічу і загибелі.

Застосування: лікування і профілактика фасціольозу, буностомозу, гемонхозу, нематидорозу, езофагостомозу і гіподерматозів вели­кої рогатої худоби; фасціольозу, буностомозу, гемонхозу, нематидо­розу, езофагостомозу, хабертіозу та естрозу овець і кіз.

Дози: препарат застосовують одноразово, внутрішньом'язово або підшкірно.

Великій рогатій худобі при гіподерматозах 1 мл на 10 кг маси тіла внутрішньом'язово, одноразово; фасціольозі 1 мл на 20 кг маси тіла підшкірно або внутрішньом'язово, одноразово; шлунково-кишкових нематодозах (буностомоз, гемонхоз, езофагос гомоз, стронгілоїдоз, хабертіоз) 1 мл на 20 кг маси тіла підшкірно або внутрішньом'язово, одноразово; псороптозі 1 мл на 5 кг маси тіла внутрішньом'язово, дворазово з інтервалом у 10 діб.

Вівцям, козам: гіри фасціольозі 1 мл на 10 кг маси тіла під­шкірно, одноразово; шлунково-кишкових нематодозах (буностомозі, езофагостомозі, тріхостронгільозі, хабертіозі) 1 мл на 20 кг маси тіла внутрішньом'язово, одноразово; естрозі 1 мл на 20 кг маси тіла внутрішньом'язово, одноразово.

Забій тварин на м'ясо дозволяється через 28 діб після останньо­го застосування препарату. Молоко у їжу можна застосовувати через 14 діб.

Заборонено застосовувати дійним тваринам і в останню третину вагітності.

Празіквантел - Р raziquantel

Властивості: білий кристалічний гігроскопічний, гіркого смаку порошок. Легко розчинний у хлороформі і диметилсульфоксиді, розчинний в етанолі та дуже погано розчинний у воді.

Форми випуску: таблетки по 0,6 г, вкриті оболонкою, в упакуванні по 1000 штук.

Дія: під впливом празіквантелу підвищується проникність клітинних мембран паразитів для іонів кальцію. Препарат викликає скорочення м'язів паразитів, що переходить у спастичний параліч і призводить до загибелі гельмінтів.

Застосування: при трематодозах та цестодозах у складі комбінованих препаратів.

Азіпірін — А zipir іп.

Комбінований антигельмінтний препарат, що містить в якості діючих речовин празиквантел та пірантелу памоат, а також допоміжні компоненти.

Властивості: світло-жовтого кольору, круглі, пласкі, зі скоше­ними краями таблетки масою 0,6 г, з рискою з одного боку. В 1 таб­летці міститься 50 мг празиквантелу та 150 мг пірантелу памоату.

Форма випуску: по 10 таблеток у блістерах, по 1 блістеру у картонній коробці.

Дія: має широкий спектр дії відносно стрічкових і круглих гельмінтів, що паразитують у собак та кішок. Празиквантел та пірантелу памоат, що входять до складу азіпіріну, проявляють синергізм у дії.

Празиквантел активний щодо статевозрілих та молодих стрічкових гельмінтів (збудників ехінококозу і теніозу). Празиквантел порушує внутрішньоклітинний обмін кальцію у гельмінтів, проникність клітинних мембран і нервово-м'язову іннервацію, що викликає спастичне скорочення м'язів та призводить до загибелі паразита.

Пірантелу памоат ефективний проти круглих гельмінтів. Він блокує нейром'язову передачу за допомогою стійкої деполяризації постсинаптичних мембран, пригнічує холінестеразу, що призводить до паралічу та загибелі нематод. Пірантелу памоат повільно всмоктується у кишечнику, що забезпечує його пролонговану дію на паразитів.

Застосування: призначають дорослим собакам і кішкам (у тому числі вагітним і лактуючим самкам), а також цуценятам та кошенятам старше 4-тижневого віку для профілактики і лікування токсокарозу, унцінаріозу, анкілостоматозу, ехінококозу, теніозу та ін.

Дози: задають собакам і кішкам всередину одноразово з кормом або на корінь язика у дозі 5 мг празиквантелу та 15 мг пірантелу памоату на 1 кг маси тварини (переважно до ранкової годівлі), щовідповідає 1 таблетці на 10 кг ваги тварини. Собакам та кішкам вагою від 2 до 5 кг препарат застосовують у дозі Уг таблетки на одну тварину, собакам та кішкам вагою від 5 до 10 кг — 1 таблетка на тварину, собакам вагою більше 10 кг — 1 таблетка на 10 кг маси тварини. Для цуценят та кошенят (старше 4-тижневого віку) слід подрібнити \'г таблетки аз і пір і ну до стану порошку, відміряти за допомогою шприца 5 мл теплої кип'яченої води, ретельно розмішати отриманий порошок з водою, і тим же шприцом влити відповідну кількість отриманої суспензії в рот тварині: цуценятам і кошенятам вагою менше 1 кг - 1 мл суспензії, цуценятам та кошенятам масою від 1 до 2 кг — 2 мл суспензії. Попередньої голодної дієти, так само як і застосування проносних засобів, не потрібно. З профілактичною метою дегельмінтизацію тварин проводять 1 раз у 3 місяці.

Гексахлорофен (Г-11, білевон) - Неха chloroph епит .

Властивості: білий порошок, з водою утворює суспензію, добре розчинний у жирах та органічних розчинниках.

Форма випуску: порошок, таблетки по 0,1 -0,15 г.

Дія: діє проти фасціол і цестод собак та птиці.

Застосування: при фасціольозі та моніезіозі жуйних всередину у дозах 15—20 мг/кг; при цесгодозах курей та індиків задається всередину у дозах 0,025-0,05 г/кг маси птиці. Виділення цестод відбувається протягом перших 6-8 годин після дачі препарату.

Призначають також індичатам у віці 30-40 днів всередину з кормом одноразово у дозі 0,04-0,06 г/кг маси птиці. У курей-несучок протягом 5-6 днів після застосування препарату відзначається зниження несучості.

Дихлорофен — Dichlorophenum

Властивості: білий кристалічний порошок, з слабким феноль­ним запахом, погано розчиняється у воді, легко - у спирті, ацетоні та бензолі.

Форма випуску: таблетка масою 304 мг містить як діючу речо­вину 250 мг дихлорофену по 6 штук в упаковці; порошок у пакетах, що містить 50% діючої речовини і 50% цукрової пудри.

Дія: згубно діє на цестод, порушуючи їх енергетичний обмін. Виявляє антибактеріальну та фунгіцидну дію. Подразнюючи рецепто­ри травного каналу, підсилює його секреторно-моторну функцію та виведення загиблих гельмінтів.

Застосування: цестодози кішок і кошенят, моніезіоз овець та поліморфоз качок.

Дози: при цестодозах кішок і кошенят одноразово всередину з кормом або безпосередньо у наступних дозах: 1,25—2,0 кг ваги — 1 таблетка; 2,1-3,0 кг ваги — 2 таблетки; 3,1-4,2 кг ваги — 3 таблетки; 4,3-5,5 кг ваги - 4 таблетки; 5,6-6,9 кг ваги - 5 таблеток; 7,0-8,5 кг ваги — 6 таблеток.

Побічні дії: у чутливих кішок можлива блювота. Не дегельмін- тизують самок за 2 тижні до пологів і протягом 2 тижнів після них, а також виснажених, хворих тварин та кошенят молодше 6 місяців і вагою менше 1,25 кг.

Бромоксан — Вгошохапиш.

Властивості: білий або жовтуватий порошок, погано розчин­ний у воді.

Форма випуску: порошок.

Дія: згубно діє на трематод.

Застосування: всередину при фасціольозі у дозі 30 мг/кг живої

маси.

Фенасал — Р1іепа$аІит.

Властивості: порошок з жовтим відтінком без запаху та смаку, розчиняється у воді, погано розчинний у спирті.

Форма випуску: подрібнений порошок з цукром у пластикових непрозорих банках по 330 г.

Дія: має широкий спектр дії.

Застосування: високоефективний при всіх цестодозах ссавців, птахів та деяких цестодозах риб. Малотоксичний.

Дози: всередину (на 1 кг маси тіла): вівці 0,1 г (при індивіду­альній дачі), 0,1-0,5 г (при груповому застосуванні); коні 0,2 г (лоша­там до 1 року), 0,25 г (лошатам до 2 років), 0,3 г (дорослим тваринам); собаці 0,1 г; качкам 0,6 г (при ехіностоматидозі), 0,2 г (при гімено- лепідозі).

Каніквантель Плюс ХІ - Caniquantel Plus XL

Властивості: круглі плоскі таблетки блідо-жовтого кольору, діам. 13 мм.

Форма випуску: в упакуванні по 24 штуки. Одна таблетка міс­тить діючі речовини: празиквантель - 100 мг, фенбендазол - 1000 мг та додаткові речовини.

Дія: трематодози, нематодози і цестодози собак та кішок. Празиквантель активний проти цестод, підвищує прохідність мембран для іонів кальцію, викликає підвищення м'язової активності, яка змінюється скороченням мускулатури та спастичним паралічем, викликає руйнування зовнішнього покриву дорослих форм цестод. Фенбендазол (група бензімідазолів) пригнічує ферментну систему гельмінтів, що призводить до порушення енергетичного обміну та сприяє загибелі паразитів від голодування. Має високу антигельмінтну активність і широкий спектр дії, знищує личинки зрілих нематод, деякі види цестод, трематод та їх яйця.

Застосування: при цестодозах, трематодозах і нематодозах собак та кішок.

Дози: 5 мг празиквантелю і 50 мг фенбендазолу на 1 кг ваги тіла тварини. Це відповідає І таблетці Каніквантель Плюс ХЬ на 20 кг маси тіла тварини або половині таблетки на 10 кг маси тіла. Таблетку дають тварині примусово або з кормом. Голодної дієти або особливого режиму годування не потрібно. Для лікування хворих собак рекомен­дується повторити застосування препарату через 3 тижні. Для профілактики препарат слід застосовувати 1 раз на 3 місяці.

Протипоказання: не застосовувати хворим і ослабленим соба­кам, цуценятам віком до 3-х тижнів, самкам під час вагітності та лактації.

Бронтел 10%.

Властивості: прозорий жовтуватий розчин. 1 мл розчину містить 100 мг клозантелу у спеціальному розчиннику. Клозантел — синтетичний препарат, похідний групи саліціланіду.

Форма випуску: скляні або поліпропіленові флакони по 10 мл, 20 мл, 50 мл, 100 мл або 200 мл.

Дія: гальмує і зупиняє процес перенесення електронів, що змі­нює енергетичний метаболізм паразитів та призводить до їх загибелі.

Застосування: для профілактики і лікування ряду паразитарних захворювань у великої рогатої худоби, овець, кіз, собак, викликаних екго- та ендопаразитами різноманітної локалізації. Препарат вводиться тільки підшкірно в одне місце у розділених дозах. Внутрішньом'язове введення допускається тільки у великої рогатої худоби.

Обробку тварин проводять після постановки на стійлове утри­мання і навесні перед вигоном на пасовище; при гіподерматозі - відразу по завершенні льоту оводів або ж при виявленні жовен - навесні.

Кожну партію препарату перед груповим застосуванням пере­віряють на невеликій кількості тварин. При відсутності ускладнень препарат використовують для всього поголів'я.

Дози: велика рогата худоба: при нематодозах травного тракту (буностомоз, гемонхоз, езофагостомоз, стронгілоїдоз, хабертіоз) 0,25 мл одноразово; фасціольозі (статевозрілі) - 0,25 мл одноразово; гіподермозі (личинки 1, 2-ї стадії), фасціольозі (в т. ч. молоді форми старше 6 тижнів) 0,5 мл одноразово; корості І г 2 рази, через 7 діб; вольфартіозі 0,25 мл одноразово.

Вівці, кози: при нематодозах травного тракту (буностомоз, езофагостомоз, тріхостронгільоз та хабертіоз) 0,25 мл одноразово, фасціольозі (статевозрілі та молоді форми старше 6 тижнів) 0,5 мл одноразово; естрозі, вольфартіозі 0,25 мл одноразово; демодекозі, корості 1 мл 2 рази через 7 діб.

Собаки: при анкілостоматидозах 0,75 мл одноразово; демодекозі 0,5 мл 2 рази через 7 діб.

Коти: при отодектозі 0,5-0,7 мл 2 рази через 7 діб. При разовій дозі понад 3 мл препарату її ділять на дві частини і вводять у різні місця.

Гексахлоретан - Нех achloraethanum

Властивості: білий кристалічний порошок з запахом камфори, не розчиняється у воді, добре розчиняється у спирті, ефірі та рослинних оліях. При зберіганні жовтіє.

Форма випуску: порошок у поліетиленових мішках по 40 кг.

Дія: виявляє політропну антигельмінтну дію. Викликає збуд­ження паразитів, а потім жирову дисгрофію гангліїв. Особливо ефективний проти дорослих фасціол, на личинкові форми гельмінтів діє слабше. Малоактивний щодо кишкових нематод.

Застосування: застосовують у вигляді порошку разом з бенто­нітом у співвідношенні 9:1 або суспензії (додають 5 частин води). У жуйних тварин застосовують для лікування парамфістоматидозу та фасціольозу; у собак - опісторхозу; у коней - стронгілятозу. Коровам, щоб запобігти тимпанії, перед дегельмінтизацією з раціону виключа­ють корми, що легко зброджуються, годують тварин через 2 год після де ге льм і нтизаці ї.

   Дози: виснаженим тваринам препарат дають у два прийоми по 0,1 і 0,5 г/кг з інтервалом 2-3 дні. Дози всередину жуйним тваринам 0,3-0,4 г/кг, свиням 0,2-0,3, собакам 0,5-1, коням 0,2-0,3 г/кг.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 350; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!