Калію перманганат – Kalii permanganas



Синонім: марганцевокислий калій.

Властивості: кристали темно – фіолетового кольору з металевим блиском, розчиняються у воді. Концентровані розчини – фіолетово-малинового, а слабкі - рожевого кольору. У водних розчинах розкладається з утворенням марганцю оксиду і вільного кисню. Несумісний з органічними сполуками, йодом, ртуттю.

Форма випуску: порошок.

Зберігання: у банках, у сухому, захищеному від світла місці.

Дія: припікаюча і кровоспинна (концентровані розчини), подразнююча у менш концентрованих розчинах, в'яжуча у слабких розчинах. На мікробів діє бактерицидно. Виражена також протизапальна і дезодоруюча дія.

Показання, способи і дози застосування: зовні як антисептичний і протизапальний засіб - 0,1-0,5% водний розчин для промивання ран; 0,05-0,2% - для промивання запалених слизових оболонок; 2,5% -для зрошення поверхні шкіри при опіках; 3% - для припинення кровотеч; 1-3% -при інфекційних хворобах шкіри.

Всередину застосовують 0,1-0,2% розчин при запаленні стравоходу, отруєннях.

ПРЕПАРАТИ СІРКИ

  Сірка очищена - Sulfur depuratum

Властивості: дрібний порошок лимонно-жовтого кольору, нерозчинний у воді.

Дія: протипаразитарна, що зумовлено розкладанням сірки з утворенням сірчистого ангідриду та сірководню. запамятай

При застосуванні всередину із сірки утворюються сульфіди, сірководень і сірчисті луги, які підсилюють секрецію і моторику кишок, а у великих дозах спричинюють пронос. У жуйних сірка засвоюється мікрофлорою передшлунків і кишок, сприяючи синтезу сірковмісних амінокислот (цистину, метіоніну, цистеїну). Входить вона також до складу багатьох ферментів, деяких гормонів. Велика роль сірки та її препаратів як антидоту при багатьох отруєннях. Місцево діє подразнююче, кератолітично.

Застосування: зовні для лікування корости, екзем, дерматитів, трихофітії у формі 10-30% мазі, лініментів, дустів.

Всередину застосовують як антидот при отруєннях, як легкий проносний і відхаркувальний засіб, дляполіпшення обміну речовин, прискорення росту, посилення вітамінної і амінокислотної синтетичної функції мікрофлори передшлунків жуйних, для прискорення росту вовни в овець, при випадінні пір'я в птиці.

Для поліпшення обміну речовин: коням і великій рогатій худобі _ 2,0...5,0 г, дрібним жуйним і свиням - 0,5-1,0; собакам - 0,1- 0,2; птиці -0,05-0,1 г.

Як послаблюючий засіб і протиотрута: коням - 100,0-250,0 г; великій рогатій худобі -100,0-300,0; дрібній рогатій худобі - 50,0-100,0; свиням –15,0-25,0; собакам -10,0-15,0 г.

Сірка осаджена – Sulfur precipitatus

Властивості: дуже дрібний порошок блідо-жовтого кольору, нерозчинний у воді. Горить з утворенням сірчистого ангідриду.

Дія: протипаразитарна, розсмоктувальна, протизапальна, кератолітична. У великих концентраціях - подразнююча, кератолітична і підсушувальна.

Застосування: зовні при тих самих показаннях, що і сірка очищена. Входить до складу протикоростяної сірчаної мазі, яка складається з шести частин сірки, восьми частин зеленого мила, однієї частини калію карбонату і десяти частин вазеліну; до складу мазі Вількінсона, віденського дігтярного лініменту, який складається з однієї частини сірки і дьогтю і двох частин зеленого мила і етилового спирту. Ці препарати застосовують для лікування корости.


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 229; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!