Спирт мильний – Spiritus saponatus



Прозора рідина жовтуватого кольору, добре змішується з водою. Застосовують для очищення і дезінфекції шкіри перед операціями, при хворобах шкіри у формі теплих водних розчинів у співвідношенні 1 : 5.          

 

ПРЕПАРАТИ ФОРМАЛЬДЕГІДУ

 

Його препарати використовують для дезінфекції та як nротипаразитарні і дезодоруючі лікарські засоби. Протимікробна дія основана на звертанні і осадженні білка та відбиранні кисню з мікробної клітини. Підвищення температури і вологості у приміщенні підвищує протимікробну активність.

При отруєнні формальдегідом промивають шлунок, вводять білкові речовини, адсорбенти та ацетат амонію як антидот.

Розчин формальдегіду 40% - Solutio Formaldegydi (формалін) 40%.

Це 37,5-38,5 % розчин формальдегіду у воді.

Властивості: прозора безбарвна рідина з специфічним подраз­нюючим запахом. Змішується з водою та спиртом. Крім формальде­гіду, розчин містить мурашину кислоту і мурашиний спирт, які підвищують його стійкість.

Форма випуску: рідина у бутлях.

Дія: місцева в'яжуча, подразнююча, припікаюча, а також проти­мікробна, протипаразитарна та дезодоруюча. При введенні всередину протимікробна та протибродильна.

Застосування: для дезінфекції: вологої 1—2 % розчин засто­совують для дезінфекції приміщень при неспорових, 4 % — при споро­вих інфекціях; газової - змішують 40 частин формаліну, 22 частини води і 30 частин калію перманганату з розрахунку 40-50 мл формаліну на І м2 приміщення; аерозольної - використовують 20 мл формаліну на 1 м2 приміщення при експозиції 5-6 годин;

0,5 % розчин для миття рук та інструментів, суміш 3% розчину натрію гідроокису і 3% розчину формальдегіду для заповнення дезбар'єрів, при некробактеріозі 2,5 % спиртово-водний розчин або ліні­мент, шо складається з рівних частин формаліну, креоліну та дьогтю.

Для лікування корости застосовують лінімент з 10 ч. формаліну та по 60 ч. зеленого мила, спирту та води, для консервування патолого-анатомічних препаратів, вакцин і деяких сироваток, для обробки операційного поля 5% спиртовий розчин.

1—2% розчин всередину як протибродильний засіб при тимпанії передшлунків та як антидот при отруєнні жуйних сечовиною.

Дози: всередину коням 5-20 г, великій рогатій худобі 10-25 г, свиням 1—3 г, собакам 0,1-1 г; при отруєнні сечовиною 25-30 г на 100 кг маси тіла.

Гексаметилентетрамін (уротропін) Неха methylentetraminum

Одержують при взаємодії аміаку та формальдегіду.

   Властивості: білий порошок пекучого солодко-гіркого смаку, горить, добре розчиняється у воді (1:5) та спирті (1:10).

Форма випуску: порошок; таблетки по 0,25 і 0,5; 40 % розчин в ампулах по 5 і 10 мл.

Дія: антимікробна, що основана на його розкладанні у кислому середовищі на аміак і формальдегід, які мають цю дію.

Застосування: при запаленні нирок, сечового міхура та сечо­випускних каналів, захворюваннях очей, запаленні м'язів, суглобів, печінки, алергіях, отруєннях.

Дози: всередину і внутрішньовенно коням і великій рогатій худобі 10-20 г, дрібній рогатій худобі і свиням 2—5 г, собакам 0,3-2 г.

Лізоформ - Lyzoformium

Властивості: жовто-бура рідина з запахом формальдегіду, легко змішується з водою.

Форма випуску: у скляних банках.

Дія: протимікробна, дезодоруюча та протизапальна.

Застосування: 2-5 % розчин для обробки рук, операційного поля, інструментів, 1-2 % розчин при вагінітах та ендометритах, 2-4 % розчин для промивання інфікованих ран, 5-10 % спиртовий розчин для лікування корости, 2—4 % гарячий розчин для дезінфекції молочних приміщень та складів.

Параформ - Ра rafor тіит.

Властивості: білий порошок з специфічним запахом, розчин­ний у воді (сухий порошкоподібний параформальдегід).

Форма випуску: у крафт-мішках, з целофановим покриттям, що вкладені у прогумовані або паперові мішки.

Дія: протимікробна та дезодоруюча.

Застосування: для дезінфекції. Для виготовлення 1% розчину формальдегіду беруть 1 частину параформальдегіду та 99 частин води.

Парасод - Ра rasodum

Властивості: білий порошок з специфічним запахом, розчин­ний у воді. Містить 50 частин технічного параформу та 50 частин технічної кальцинованої соди.

Форма випуску: прорезинені мішки з поліетиленовими вклад­ками.

Дія: протимікробна та дезодоруюча.

Застосування: 3% розчин для вологої дезінфекції, 40 % розчин парасоду застосовують для аерозольної дезінфекції з розрахунку 20 мл на 1 м3 приміщення.

 

 

                               

ПРЕПАРАТИ ХЛОРУ

 

 

 

    

 

 Чистий газ у сухому вигляді у реакції не вступає. Взаємодіючи з водою, препарати хлору утворюють хлористоводневу і хлорноватисту кислоти. Хлорноватиста кислота нестійка і швидко розкладається з утворенням хлористоводневої кислоти і атомарного кисню, який виявляє сильну окиснюючу, антимікробну та дезодоруючу дії. Отже, активно діючими началами у групі хлору є хлористоводнева кислота, що підсилює протимікробну дію препарату і кисень. Хлор і його похідні у вологому середовищі виявляють бактерицидну та дезодоруючу дії.

В основі антимікробної дії лежить взаємодія з водою та утворення хлористоводневої і хлорноватистої кислоти. Хлорноватиста кислота нестійка і швидко розкладається з утворенням хлористоводневої кислоти і атомарного кисню який окисляє мікробну клітину, спричинюючи її загибель.

 Дезодоруюча дія хлору основана на здатності вступати у реакції з сірководнем.

У сухому стані хлор на шкіру не діє. Чистий хлор як газоподібна речовина спричинює некроз тканин, запалення або набряк легень, тому практичного значення у ветеринарії не має. Використовують для знезараження (хлорування) водопровідної води.

Хлорне вапно – Calcaria hypochloro s sum ( chlorat а)

Властивості: білий або сіруватий гігроскопічний порошок з запахом хлору, частково розчиняється у воді. Препарат повинен містити не менш як 32 % активного хлору. Під впливом світла, тепла та вологи повітря руйнується, виділяючи активний хлор.

Форма випуску: порошок у герметично закритих бочках по 50, 100,270 кг.

Дія: має сильну протимікробну (знищує вегетативні і спорові форми мікробів) та дезодоруючу (нейтралізує аміак і сірководень) дії.

У слабких розчинах або при наявності вологи на шкірі подраз­нює, а в концентрованих розчинах спричинює запалення та некроз.

Застосування: для дезінфекції тваринницьких приміщень, транспорту для перевезення тварин, предметів догляду, грунту, гною, гноївки та питної води у сухому вигляді там, де є волога.

Застосовують для дезінфекції у вигляді розчинів, що містять 2% активного хлору (у дерев'яній бочці змішують 98 л води і 8 кг вапна,ідо містить 25% активного хлору. Через добу верхній освітлений розчин зливають).

- 5% суспензію для дезінфекції приміщень при інфекційних захворюваннях; суспензію, що містить 3% активного хлору для дез- бар'єрів; 2,5% розчин для обробки молочного посуду.

- 1-4 % освітлений розчин для лікування інфікованих ран, при укусах зміями та отруйними комахами; для знезаражування питної води (на їм' води додають 6-12 г вапна, що містить 25% активного хлору).

Хлорамін Б — С hloraminum B

Властивості: білий або жовтуватий порошок з запахом хлору, розчинний у воді 1:20, у спирті 1:25. Містить 25-29 % активного хлору.

Форма випуску: порошок.

Дія: протимікробна (знищує вегетативні і спорові форми мікробів) та дезодоруюча.

Застосування: 3-5 % розчин застосовують для дезінфекції молочних пунктів, забійних цехів та операційних, 2-3% розчин для знезараження спецодягу, предметів догляду за хворими тваринами:

0,5-1 % розчин для промивання інфікованих ран і порожнин, 0,5-2% - для обробки рук; 0,25-0,5 % розчин для промивання слизо­вих оболонок при стоматитах, ендометритах та вагінітах;

10. 5 % — для дегазації БОР, що потрапили на шкіру та слизові оболонки.

Хлорацид - С hloracidum

Властивості: білий порошок, добре розчиняється у воді, утворюючи розчини жовто-зеленого кольору з запахом хлору. Розчини готують перед застосуванням.

Форма випуску: порошок.

Дія: протимікробна.

Застосування: 1-2 % розчин для обробки інфікованих ран, рук, неметалічних інструментів, 0,5-1% розчин при вагінітах та ендо­метритах.

Пантоцид - Рап tocid ит.

Властивості: білий порошок з слабким запахом хлору, майже нерозчинний у воді. Містить 50 % активного хлору.

Форма випуску: таблетки по 0,12 г, що містять 3 мг активного

хлору.

Дія: сильна протимікробна.

Застосування: 1-2 таблетки на 1 л води для її знезараження, 1- 1,5% розчин для обробки рук, 1-2% розчин для обробки неметалевих інструментів, 0,25-0,5 % розчин для промивання слизових оболонок та ран.

Неохлор - Neochlorum

Властивості: рідина жовтуватого кольору з характерним запахом хлору і ароматизатора, добре розчиняється у воді, активно діючою речовиною є гіпохлорид натрію. Вміст активного хлору становить 7 – 9%. До складу засобу також входять миючі, антикорозійні, стабілізуючі і ароматизуючі добавки. При зберіганні засобу допускається випадання осаду, наявність якого не є ознакою погіршення якості засобу.

Форма випуску: розчин в полімерних ємностях 0,5 л, 1 л, 3 л, 10 л, 20 л.

Дія: антимікробно при інфекціях бактеріальної (включаючи туберкульоз), грибкової (кандидози,дерматомікози) і вірусної етіології

Застосування: для проведення поточної і заключної дезінфекції, для дезінфекції поверхонь в аптеках, приміщеннях, транспорту.

? ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

1.Назвіть класифікацію кислот.

2.Який механізм дії групи кислот?

3. Які властивості молочної кислоти?

4.Назвіть класифікацію лугів.

5.Який механізм дії групи лугів?

6. Як застосовують натрію гідроокис?

7.Яку дію має мило зелене?

8.Назвіть показання для застосування натрію гідрокарбонату.

9.Які властивості має хлорне вапно?

10.Який механізм дії препаратів групи хлору?

11.Який механізм дії препаратів групи формальдегіду?

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 302; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!