Стаття 25. Національна волонтерська онлайн платформа молоді



1. Національне агентство підтримки молодіжних ініціатив створює та здійснює адміністрування національної волонтерської он-лайн платформи молоді призначенням якої є надання інформації про:

1) існуючі волонтерські проекти і заходи неформальної освіти та умови участі в них молоді;

2) програми міжрегіональних та міжнародних обмінів та умови участі в них молоді;

3) організації, які здійснюють волонтерську діяльність в Україні та закордоном;

4) молодих людей, які здійснюють волонтерську діяльність;

5) програми довгострокової волонтерської діяльності молодих людей закордоном та іноземців в Україні;

6) проекти обміну між молодіжними громадськими організаціями України та молодіжними громадськими організаціями української діаспори.

РОЗДІЛ VI.

ОРГАНІЗАЦІЯ МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ

Стаття 26.Координація та адміністрування молодіжної політики

1. Координацію та адміністрування молодіжної політики у межах встановлених законом повноважень здійснюють:

1) Національна молодіжна консультативна рада, Національна асамблея молоді;

2) центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у молодіжній сфері;

3) Національне агентство підтримки молодіжних ініціатив;

4) структурні підрозділи у справах молоді органів місцевої виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

2. До координації та адміністрування молодіжної політики залучаються молодіжні громадські організації та їхні спілки, інші юридичні та фізичні особи, які беруть участь у реалізації молодіжної політики (зокрема, неформальні молодіжні об’єднання).

3. Для ефективної реалізації молодіжної політики органи державної влади та органи місцевого самоврядування, відповідальні за молодіжну політику, формують систему організацій і структур, які забезпечують функції координації, адміністрування, експертизи, консультування та дорадчих функцій, інфраструктуру реалізації, аналітику, розроблення й проектування; методичне забезпечення; освітні технології.

Органи місцевого самоврядування можуть здійснювати молодіжну роботу у співпраці з іншими особами, що здійснюють молодіжну політику та/або проводять молодіжну роботу.

При організації органів державної влади та органів місцевого самоврядування визначаються структура і порядок діяльності їхніх органів (структурних підрозділів), які забезпечують реалізацію молодіжної політики, врахування інтересів молодих людей та особливостей захисту їхніх прав.

4. Центральний орган виконавчої влади, що відповідає за формування державної політики у молодіжній сфері, з урахуванням рекомендацій Національної молодіжної консультативної ради та інших органів виконавчої влади розробляє, а Кабінет Міністрів України затверджує норми та стандарти молодіжної роботи, додержання і виконання яких є обов’язковими для органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань громадян, а також підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, фізичних осіб, які використовують найману працю.

Стаття 27. Молодіжні консультативні ради

1. З метою сприяння у розробці та реалізації узгодженої молодіжної політики, а також для участі молоді в процесі прийняття рішень в Україні створюються та функціонує Національна молодіжна консультативна рада.

Аналогічні ради можуть створюватись і на місцевих рівнях для соціального взаємозв’язку між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, молоддю і суспільством через консультації та вплив.

Порядок створення і діяльності Національної молодіжної консультативної ради та консультативних рад на місцях визначається Кабінетом міністрів України.

Національна (місцева) молодіжна консультативна рада є експертним консультативно-дорадчим органом із роботи з молоддю та реалізації молодіжної політики, що має право вносити Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, центральним органам виконавчої влади (на місцевому рівні – місцевим органам виконавчої влади та територіальним органам центральних органів виконавчої влади,  органам місцевого самоврядування) обов’язкові для розгляду рекомендації та пропозиції з питань молодіжної політики.

У процесі впровадження державної молодіжної політики центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у молодіжній сфері, опирається на Національну молодіжну консультативну раду, а місцеві органи виконавчої влади, територіальні органи центральних органів виконавчої влади та органи місцевого самоврядування – на місцеві молодіжні консультативні ради відповідного рівня.

2. Національна молодіжна консультативна рада виконує наступні основні функції:

1) розгляд щорічної доповіді про становище молоді в Україні;

2) контроль за реалізацією молодіжної політики, зокрема спостереження за ситуацією дітей і молодих людей, здійснення відповідних контрольних заходів і, за необхідності, вироблення та пропонування конкретних заходів для досягнення цілей молодіжної політики;

3) розгляд загальнодержавних програм і проектів, зведеного реєстру бюджетних статей; майданчик для розробки, відстеження й оцінки проектів, що передбачають участь молодих людей; надання молодим людям можливості формулювати пропозиції для органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

4) вироблення тієї чи іншої позиції щодо проектів законодавчих актів та стратегічних документів, які стосуються молодіжної політики; перевірка, перед набранням чинності, законів та важливих положень, що впливають на політику щодо дітей та молоді, наслідки таких дій для дітей та молоді (Кабінет Міністрів України може запросити висновок ради щодо передбачених на законодавчому чи регулятивному плані заходів в інтересах молоді, а рада може рекомендувати Кабінету Міністрів України проведення реформ і запровадження інновацій, які, на її думку, відповідають інтересам молоді);

5) вивчення за своєю власною ініціативою чи на запит Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України чи Президента України всіх питань, що стосуються молоді; регулярна перевірка цього Закону на предмет того, чи достатньою мірою він враховує реальну ситуацію дітей та молоді;

6) внесення пропозицій до центральних органів державної влади, а також здійснення щорічного огляду реалізації програми у сфері молодіжної політики;

7) створення платформи для розробки, відстеження й оцінки проектів, які передбачають участь молодих людей; внесення пропозицій щодо програми та заходів, які стосуються молоді; розгляд основних питань молодіжної політики і внесення пропозиції відносно молодіжної політики, яка відповідає потребам молоді та молодіжних громадських організацій;

8) надання можливості органам державної влади та органам місцевого самоврядування консультувати молодих людей та молодіжні громадські організації з конкретних питань; підвищення обізнаності громадськості про очікування та потреби дітей та молоді, сприяння участі молодих людей в інших консультативних органах державної влади та органах місцевого самоврядування;

9) організовує національний діалог щодо формування пріоритетів молодіжної політики;

10) координація дій центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та установ, підприємств, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування щодо здійснення прав і свобод молоді, залучення її до участі у політичному, економічному, культурному і духовному становленні держави;

11) контроль прозорості бюджетної системи стосовно молодіжної політики, обговорення інших питань, що стосуються здійснення молодіжної політики.

Місцеві молодіжні консультативні ради виконують аналогічні функції на своїх рівнях.

Органи місцевого самоврядування заохочують активну участь молодих людей у молодіжних консультаційних радах для того, щоб сприяти можливості пізнати і на практиці опанувати принципи громадянського суспільства. Для тих молодих людей, які є ініціаторами проектів і діалогу з органами місцевого самоврядування, молодіжні консультативні ради служать ще і форумом для навчання основ демократичного лідерства.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, як і самі молоді люди, виграють також від мультиплікаційного ефекту, який забезпечує їхню участь у молодіжних консультативних радах, зокрема спонукаючи молодь до здійснення своїх громадянських прав, таких як участь у виборах та інших формах голосування.

3. До складу Національної молодіжної консультативної ради входять:

1) по три представники від кожної Національної молодіжної ради (за відсутності таких – по три представники від спілок молодіжних громадських організацій із всеукраїнським статусом) та по одному представнику від кожної місцевої молодіжної ради обласного рівня (за відсутності таких – по три представники від кожної області, обрані на обласному молодіжному форумі);

2) за посадою: керівники центральних органів виконавчої влади з питань молоді, освіти, економіки, туризму, праці й соціальної політики, а також заступники керівників центральних органів виконавчої влади з питань охорони здоров’я, культури, внутрішніх справ, юстиції, регіонального розвитку та будівництва, фінансів.

Аналогічно до визначеного цією частиною порядку формування складу Національної молодіжної консультативної ради формується склад місцевих молодіжних консультативних рад.

4. Склад молодіжних консультаційних рад повинен відображати соціальну структуру територіальних громад в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Принаймні одна третина членів молодіжних консультативних рад усіх рівнів має складатися з представників молоді.

5. Керівником Національної молодіжної консультативної ради є Прем’єр-міністр. Керівниками місцевих молодіжних консультативних рад є керівники органів державної влади чи органів місцевого самоврядування відповідного рівня.

6. Засідання Національної молодіжної консультативної ради проводяться не рідше двох разів на рік. Рада також може запрошувати на свої засідання експертів у сфері молодіжної політики. Рада може створювати підкомітети для організації своєї роботи.

7. Порядок діяльності Національної молодіжної консультативної ради визначається її регламентом, який затверджується на її засіданні більшістю голосів від загального складу Ради. Прем’єр-міністр підписує регламент роботи Ради. Додаткові положення, що стосуються Ради, затверджуються окремим рішенням Уряду.

8. Адміністративне обслуговування роботи молодіжних консультаційних рад, її підкомітетів забезпечують органи виконавчої влади, відповідальні за молодіжну політику відповідного рівня, та апарати керівників цих рад.

9. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування всебічно сприяють діяльності постійно діючих або таких, що скликаються з певною періодичністю, представницьких структур молоді, таких як молодіжні ради та молодіжні консультативні ради.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 105; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!