Стаття 13. Членство в молодіжних громадських організаціях і їхніх спілках



1. Засновниками молодіжних громадських організацій можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах і досягли 14-річного віку.

Засновниками спілок молодіжних громадських організацій є молодіжні громадські організації.

2. Членство в молодіжних громадських організаціях є особистим.

Членами молодіжних громадських організацій можуть бути громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, віком до 35 років. Вступ осіб віком до 14 років до молодіжних громадських організацій здійснюється за письмовою згодою одного із батьків, усиновителів, опікунів або піклувальників. Особи старше 35 років можуть бути членами молодіжних громадських організацій за умови, якщо їх кількість у цих організаціях не перевищує 10 відсотків загальної кількості членів; у складі виборних органів молодіжних громадських організацій кількість осіб старшого віку не може перевищувати третину членів виборних органів.

Статус молодіжних громадських організацій і їх спілок визначається відповідно до цього Закону та Закону України "Про громадські об'єднання".

Молодіжні громадські організації, їх спілки користуються правами, наданими їм Законом України "Про громадські об'єднання", цим Законом, іншими законодавчими актами.

Стаття 14. Національні та місцеві молодіжні ради

1. Молодіжні громадські організації для досягнення спільних цілей та інтересів можуть об'єднуватись у молодіжні ради - зі статусом громадської спілки.

Національна молодіжна рада - громадська спілка, що об'єднує не менше 10 молодіжних громадських організацій із всеукраїнським статусом, які здійснюють свою діяльність не менш двох років у більшості областей України із загальною кількістю понад 5000 членів.

Місцева молодіжна рада - громадська спілка, що об'єднує на місцевому рівні не менше 5 молодіжних громадських організацій або відокремлених підрозділів молодіжних громадських організацій із всеукраїнським статусом, які здійснюють свою діяльність не менш двох років на території не менш двох третин адміністративно-територіальних одиниць відповідної області або Автономної Республіки Крим (району або міста, що входять до її складу) із загальною кількістю понад 100 членів.

2. Національні (місцеві) молодіжні ради:

1) об’єднують і представляють інтереси своїх членів у відносинах із органами державної влади та в органах місцевого самоврядування, а також у відносинах з іншими фізичними і юридичними особами, відповідальними за молодіжну політику;

2) налагоджують співпрацю між молодіжними громадськими організаціями, які є їхніми членами, у сферах взаємодії, обміну інформацією, посилення можливостей організацій, формування позитивного відношення до громадської діяльності;

3) делегують представників до складу Молодіжних консультативних рад;

4) сприяють створенню та реалізації національної (місцевої) політики у сфері молоді, виявленню та вирішенню конкретних питань, які становлять національний інтерес, для молодого покоління;

5) беруть участь у підготовці й реалізації національних (місцевих) стратегій та інших документів у галузі молодіжної політики;

6) підтримують і поширюють позитивні молодіжні ініціативи, корисну для суспільства і держави молодіжну діяльність; підтримують програми та проекти молодіжних громадських організацій, а також програми та проекти для молоді;

7) залучають молодь до активної участі у суспільному житті;

8) поширюють розвиток молодіжних громадських організацій на місцях.

До керівного органу молодіжної ради може бути обраний член молодіжної громадської організації, що бере участь у такій раді, віком до                35 років.

Стаття 15. Національна асамблея молоді

1. Цим Законом створюється Національна асамблея молоді як консультативно-дорадчий орган, місією якої є надання молоді, а також молодіжним громадським організаціям можливості брати участь у вивченні питань і заходів, що впливають на політику у сфері молоді як на національному, так і на європейському рівні.

2. Національна асамблея молоді складається з представників молоді – делегатів від молодіжних громадських організацій і організацій, що працюють в інтересах молоді, а також з окремих представників молоді, які можуть бути залучені до роботи особисто.

3. Національна асамблея молоді засідатиме щонайменше один раз на три роки, шляхом проведення пленарної сесії для розгляду проекту Національної молодіжної стратегії чи аналізу її реалізації. Всі рішення асамблеї носять рекомендаційний характер.

4. Національна асамблея молоді скликається на підставі спільної ініціативи більшості Національних молодіжних рад (у разі відсутності таких – за ініціативою більшості спілок молодіжних громадських організацій із всеукраїнським статусом) або за ініціативою центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у молодіжній сфері, в порядку, визначеному цим органом.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 149; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!