Стаття 18. Бюджет Агентства і грантова підтримка проектів



1. Агентство є неприбутковою організацією.

Джерелами фінансування діяльності Агентства є:

1) кошти Державного бюджету України;

2) кошти, виділені міністерствами, іншими розпорядниками бюджетних коштів для реалізації проектів, проведення конкурсів за відомчою тематикою;

3) добровільні внески юридичних і фізичних осіб, у тому числі іноземних та інших джерел, не заборонених законодавством України.

Держава забезпечує належне фінансування Агентства, яке передбачається окремим рядком у Державному бюджеті України та становить не менше 0,1 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

2. Кошти, що розподіляються Агентством для підтримки проектів, є грантами і розподіляються на конкурсній основі з урахуванням вимог, передбачених Законом України «Про здійснення державних закупівель».

3. Грантова підтримка проектів молодіжних громадських організацій та організацій, які працюють із дітьми та молоддю надається Агентством на безоплатній, безповоротній та виключно на конкурсній основі. У конкурсі проектів можуть брати участь лише неприбуткові громадські об’єднання, що відповідають вимогам до учасників конкурсу. 

4.Оголошення про проведення конкурсного відбору, його умови та результати підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційних веб-сайтах Агентства та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у молодіжній сфері.

5. Строк подання конкурсних пропозицій не може встановлюватися меншим за 30 календарних днів з дати оголошення конкурсу.

6. Результати конкурсного відбору проектів розміщуються в Інтернеті протягом 10 календарних днів після підбиття підсумків такого конкурсу.

7. Порядок надання грантової підтримки та проведення конкурсного відбору проектів молодіжних організацій та організацій, які працюють із дітьми молоддю, а також випадки, для яких проведення конкурсного відбору проектів є обов’язковим, розробляється Правлінням Агентства та затверджується Наглядовою радою Агентства.

8. Обладнання та устаткування, придбане за рахунок грантової підтримки Агентства в рамках виконання проектів молодіжними організаціями та організаціями, які працюють із молоддю, є власністю Агентства та перебувають на балансі організації-виконавця. Агентство здійснює облік такого майна та контроль за його використанням у порядку визначеному Агентством.

Стаття 19. Наглядова рада Агентства

1. Контроль за діяльністю Агентства здійснює Наглядова рада Агентства, що діє в межах повноважень, визначених цим Законом та Статутом Агентства.

2. Наглядова рада Агентства:

1) визначає основні напрями діяльності Агентства та затверджує програми Агентства за напрямками молодіжної політики, визначеними в цьому Законі або у Національній молодіжній стратегії, контролює їх виконання;

2) призначає членів Програмних комісій Агентства;

3) обирає на конкурсних засадах на чотири роки голову правління Агентства та двох заступників голови правління Агентства, вносить подання до Кабінету Міністрів України про їх призначення. У випадках, встановлених законом, звертається до Кабінету Міністрів України про припинення їх повноважень;

4) за поданням голови правління призначає членів правління, укладає з ними контракти, приймає рішення про дострокове припинення їхніх повноважень, обирає членів та голову ревізійної комісії Агентства, приймає рішення про припинення їхніх повноважень;

5) затверджує положення про ревізійну комісію Агентства, інші внутрішні документи відповідно до Статуту Агентства та вносить зміни до них;

6) затверджує щорічний звіт про діяльність Агентства, забезпечує його оприлюднення;

7) затверджує щорічний звіт про діяльність Агентства, забезпечує його оприлюднення;

8) готує пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання Агентства та подає їх відповідним органам державної влади;

9) встановлює умови, штатну структуру та розмір оплати праці працівників Агентства;

10) здійснює інші передбачені цим Законом і Статутом Агентства права та обов’язки.

3. Наглядова рада Агентства не може втручатися у поточну господарську діяльність правління Агентства.

4. До Наглядової ради Агентства входять п’ятнадцять членів від громадських об’єднань та асоціацій. Делегувати представників до складу Наглядової ради Агентства мають право громадські об’єднання та асоціації, які діють не менше трьох років у молодіжній сфері, їхніми членами є авторитетні особи, а діяльність є активною: впродовж останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж декілька разів на рік, громадські заходи щодо проблем молоді та молодіжної політики, ініціюють публічні обговорення актуальних питань тощо).

5. Членом Наглядової ради Агентства може бути громадянин України, який має високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також має вищу освіту та постійно (не менш як п’ять років) проживає на території України.

6. Не можуть бути членами Наглядової ради Агентства особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку; народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, військовослужбовці, нотаріуси, судді, прокурори, слідчі, працівники правоохоронних органів, особи, які перебувають на державній службі, особи, які займають виборні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування будь-якого рівня, особи, які перебувають у штаті політичної партії, особи, які перебувають у штаті будь-якого підприємства, в якому частка державної власності перевищує 25 відсотків, а також інші особи, стосовно яких Законом України «Про запобігання корупції» встановлено обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

7. Кандидатури для включення до складу Наглядової ради Агентства подаються до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у молодіжній сфері. Громадське об’єднання та асоціація, що відповідає вимогам, зазначеним у частині четвертій цієї статті, може подати тільки одну кандидатуру.

8. Члени Наглядової ради Агентства від громадських об’єднань та асоціацій обираються шляхом рейтингового голосування на конференції громадських об’єднань та асоціацій, які проводяться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у молодіжній сфері. Порядок проведення відповідної конференції громадських об’єднань та асоціацій та обрання членів Наглядової ради Агентства визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у молодіжній сфері. Кожне громадське об’єднання та асоціація, що бере участь у конференції, має право одного голосу.

9. Засідання Наглядової ради Агентства вважається правомочним, якщо на ньому присутні дві третини її членів. Рішення ухвалюються простою більшістю голосів членів Наглядової ради Агентства, присутніх на засіданні. Рішення, передбачені пунктами 2, 3 і 4 частини другої цієї статті, ухвалюються більшістю голосів від загальної кількості членів Наглядової ради Агентства.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 111; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!