Стаття 16. Фінансова підтримка молодіжних громадських організацій і організацій, що працюють з дітьми  та молоддю і їх спілок



1. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування надають фінансову підтримку діяльності молодіжних громадських організацій і організацій , о працюють з дітьми та молоддю і їх спілок у межах повноважень, визначених законом.

2. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування залучають в установленому порядку молодіжні громадські організації і організації, що працюють з дітьми та молоддю і їх спілки до виконання замовлень для державних та місцевих потреб.

3. При затвердженні місцевих бюджетів передбачаються видатки на реалізацію програм молодіжних громадських організацій і організацій, що працюють з дітьми та молоддю і їх спілок.

4. Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування можуть делегувати молодіжним громадським організаціям і організаціям, що працюють з дітьми та молоддю і їх спілкам повноваження щодо реалізації відповідних програм (проектів, заходів). Порядок надання фінансової підтримки затверджується Кабінетом Міністрів України. Молодіжні громадські організації, організації, які працюють з дітьми та молоддю та їхні спілки можуть використовувати видатки надані у вигляді фінансової підтримки на реалізацію програм (проектів) на адміністративні витрати, які безпосередньо, або опосередковано пов'язані з реалізацією програми (проекту) у розмірі до             20 % від загального обсягу таких видатків.

5. Молодіжні громадські організації і організації, що працюють з дітьми та молоддю і їх спілки, які одержують фінансову підтримку, зобов'язані подавати звіти про використання коштів органам, що їх надавали, у терміни, встановлені цими органами.

6. Національне агентство молодіжних ініціатив веде облік молодіжних громадських організацій та організацій, які працюють із дітьми та молоддю, та їх спілок, що отримують фінансову підтримку за загальнодержавними, державними, місцевими, цільовими програмами для реалізації Національної молодіжної стратегії. Порядок ведення обліку визначається центральним органом, що формує державну політику у молодіжній сфері.

РОЗДІЛ ІV.

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО
ПІДТРИМКИ МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ

Стаття 17. Основні принципи та засади діяльності Агентства

1.Національне агентство підтримки молодіжних ініціатив (далі – Агентство) є постійно діючим органом, уповноваженим цим Законом на реалізацію загальнодержавних, державних, місцевих цільових програм для молоді, програм Європейського Союзу, що стосуються молоді, грантової підтримки ініціатив молоді та молодіжних громадських організацій.

2. Агентство є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, печатку, штамп, та діє згідно з цим Законом і статутом, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

До завдань Агентства також входить:

1) сприяння реалізації Національної молодіжної стратегії;

2) створення умов для реалізації основних напрямків молодіжної політики в Україні;

3) сприяння налагодженню співпраці між молодіжними громадськими організаціями, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності;

4) оцінка відповідності, якості та результативності виконання підтриманих проектів.

3. Засновником Агентства є держава в особі Кабінету Міністрів України.

4. Органами управління Агентства є:

1) Наглядова рада;

2) Правління Агентства;

3) Голова правління Агентства.

5. Забороняється незаконне втручання державних органів та органів місцевого самоврядування, їхніх посадових службових осіб, а також недержавних організацій у діяльність Агентства з метою встановлення будь-якого впливу на розподіл коштів Агентства або впливу на обрання органів управління Агентства.

6. Агентство в своїй діяльності забезпечує:

1) дотримання засад чесної конкуренції;

2) безсторонність та справедливість;

3) незалежність Агентства та його працівників;

4) підконтрольність і підзвітність суспільству, Національним молодіжним консультативним радам та визначеним законом державним органам;

5) відкритість та прозорість;

6) запобігання конфлікту інтересів при виборі членів керівних органів Агентства;

7) незалежність та об’єктивність оцінювання проектів.

7. Агентство має право:

1) проводити конкурсний відбір проектів за грантами Агентства та визначати умови його проведення;

2) розробляти програми конкурсів та вимог до проектів, що подаються на конкурси;

3) створювати робочі групи з питань розробки стратегії розвитку Агентства, комітет із протидії конфлікту інтересів та інші, до яких можуть входити як члени органів управління Агентства, так і зовнішні учасники;

4) брати участь у міжнародних двосторонніх та багатосторонніх міждержавних молодіжних програмах та стратегічних ініціативах.

6) здійснювати інші повноваження відповідно до Статуту Агентства.

8. Обов’язками Агентства є:

1) організація та проведення відкритих конкурсів у рамках програм Агентства;

2) оцінка відповідності, якості та результативності виконання проектів, підтриманих Агентством;

3) на замовлення центральних органів виконавчої влади проводить експертизу рішень та проектів нормативно-правових актів, що мають стосунок до молодіжної сфери, а також проектів концепцій державних цільових програм та проектів таких програм.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 124; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!