Утримання післяпологових палат у фізіологічному відділенні



  1. При заповненні післяпологових палат дотримуються принципу циклічності, що має вагоме значення як для раціо­нального використання ліжкового фонду, так і системи проти­епідемічних заходів.

  2. Для кожної породіллі виділяють індивідуальне пронуме­роване судно, що зберігається на вмонтованій у ліжко підстав­ці чи пофарбованій масляною фарбою лавці.

  3. Сорочку і рушник породіллі міняють щодня, постільну білизну кожні 3 дні, підкладні пелюшки 4 рази на добу протя­гом перших 3-х днів, потім двічі на добу. Церату на ліжку про­тирають дезинфікуючим розчином при зміні підкладних пе­люшок (одноразові стерильні підкладні).

4. Перед кожним годуванням породілля отримує косинку і пелюшку для підкладання під новонародженого, а також мас­ку в період загострення респіраторних інфекцій.

5. Перед годуванням породілля ретельно миє руки та мо­лочні залози водою з милом і витирає насухо стерильною пе­люшкою. Між годуваннями їй проводиться обробка сосків роз­чином антисептика.

6. Кожна породілля отримує стерильну баночку для зціджу­вання молока (місткістю 200 мл), прикриту стерильною сер­веткою.

7. Туалет породіллі в перший день проводиться в палаті, а в наступні дні — в кімнаті особистої гігієни з висхідним (біде) і звичайним душем.

8. Вологе прибирання післяпологових палат, коридорів і всіх допоміжних приміщень проводять тричі на день, з них одне прибирання — із застосуванням дезинфікуючого розчину. Пе­ред прибиранням міняють у породіль натільну і постільну бі­лизну.

9. Після вологого прибирання, а також у проміжках часу між годуваннями післяпологові палати опромінюють кварцо­вими або УФ лампами. Породіллям проводять кварцування для кращого загоєння ран промежини і профілактики чи ліку­вання тріщин сосків.

10. Після виписки породіль зі стаціонару здійснюють ка­мерну обробку матраців, подушок і ковдр.

11. При появі перших ознак інфекційного захворювання по­роділлі чи новонародженого, їх, згідно інструкції Міністерства охорони здоров'я, переводять в обсерваційне відділення або спе­ціалізований заклад. Проводять знезараження всіх речей, з яки­ми контактувала хвора породілля і вологе прибирання палати з використанням дезинфікуючого розчину. Постільну і натіль­ну білизну хворої породіллі складають у цератовий мішок і відправляють у пральню.

12. При появі в пологовому відділенні гнійно-септичних зах­ворювань серед породіль чи новонароджених припиняється прийом роділь у відділення.

Утримання післяпологових палат в обсерваційному відділенні

1. Для попередження інфікування пологових будинків і по­ширення інфекції у великих містах в одному з таких будинків організовують акушерський стаціонар для вагітних, роділь і по­роділь з гнійно-запальними та інфекційними захворюваннями.

2. Обсерваційне відділення за структурою, обладнанням, за­безпеченням не відрізняється від фізіологічного відділення.

3. Циклічність заповнення палат в обсерваційному відділенні додатково передбачає групування в окремих палатах породіль з однаковими нозологічними формами захворювань.

4. Під час годування дитини породілля обов'язково вико­ристовує маску, яку міняють перед кожним годуванням.

5. Санітарно-гігієнічний режим дотримується з тією ж ре­тельністю, що і в фізіологічному відділенні.

6. На особливому лікувально-охоронному режимі перебу­вають породіллі, у яких загинув плід чи новонароджений. Їх переводять в окремі або невеликі палати, в яких породіллі не годують новонароджених.

Утримання відділення для новонароджених

1. Відділення новонароджених включає палати для здоро­вих доношених дітей, для недоношених, для травмованих у по­логах дітей, процедурну, молочні кімнати, палати інтенсивної терапії, допоміжні приміщення.

2. Палати для новонароджених заповнюються циклічно від­повідно до палат матерів.

3. При суворому дотриманні принципу циклічності кожна палата для дітей підлягає генеральному прибиранню один раз на 6-10 днів.

4. Щоденне вологе прибирання здійснюють під час кожно­го годування дітей з використанням дезинфікуючих засобів. Потім палати провітрюють і опромінюють бактерицидними лампами.

5. Дитячі палати повинні розділятися скляними перегород­ками до стелі, що полегшує черговій сестрі спостереження за дітьми.

6. Пеленання дітей проводиться перед кожним годуванням. Медична сестра миє руки з милом, одягає спеціальний халат, цератовий фартух, стерильну маску, обробляє руки антисепти­ком перед пеленанням кожного новонародженого.

7. Новонароджених підмивають над раковиною проточною водою, висушують стерильною пелюшкою; шкіру обробляють стерильним вазеліновим маслом або олією.

8. Перед зважуванням дітей на вагу стелять стерильну пе­люшку. Після використання вагу протирають дезинфікуючим розчином.

9. Після обробки кожної дитини фартух, в якому працюва­ла медсестра, протирають розчином дезинфектанту, а після туалету всіх дітей фартух миють і замочують у 3% розчині пе­рекису водню з 0,5% розчином миючого засобу або в 1% роз­чині хлораміну на 30 хв.

10. Пеленальні столи після пеленання всіх дітей обробля­ють розчином дезинфікуючого засобу.

11. Під час перебування дітей у пологовому будинку повин­на використовуватися лише стерильна білизна.

12. Брудні пелюшки збирають у бак з педальним пристро­єм, вистелений зсередини цератовим мішком, який після на­повнення передають у пральню. Вся дитяча білизна підлягає стерилізації шляхом автоклавування.

13. Предмети догляду за новонародженими (чайні ложки, піпетки, соски, балончики для клізм) миють проточною во­дою і кип'ятять 15 хвилин.

14. Після виписки дітей, їх постіль проходить камерну об­робку з фіксацією результатів у журналі.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 134; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!