ПРОФІЛАКТИКА ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ В АКУШЕРСЬКИХ СТАЦІОНАРАХ



Утримання пологового блоку

1. Пологовий блок включає передпологові палати, родові зали з кімнатами для проведення первинного туалету новона­роджених, оглядову, операційну, палату інтенсивної терапії, а також допоміжні приміщення: для обробки та дезинфекції церат і суден, тимчасового зберігання брудної білизни, санітарні вузли.

2. Число передпологових палат і пологових залів повинно бути подвоєним, що дозволяє дотримуватися принципу цик­лічності в роботі акушерського стаціонару. Кожна пологова зала функціонує 1-2 доби, потім проводиться генеральне при­бирання.

3. Структура сучасних родильних будинків передбачає ін­дивідуальні пологові палати, які функціонують як передполо-гова, пологова і мала операційна одночасно, що значно змен­шує небезпеку внутрішньолікарняного інфікування.

4. Оглядова кімната з гінекологічним кріслом використо­вується для проведення вагінальних досліджень у процесі по­логів.

5. Палата інтенсивної терапії обладнана спеціальною апа­ратурою, інструментами і медикаментами, має функціональні ліжка і засоби для централізованої подачі кисню; вона призна­чена для вагітних і роділь з найбільш тяжкими формами ус­кладнень вагітності або екстрагенітальними захворюваннями.

6. Операційний блок включає малу операційну (для всіх аку­шерських операцій, крім кесарського розтину), велику опера­

ційну з передопераційною (для черевних операцій), приміщен­ня для зберігання крові, пересувної апаратури.

7. У передпологових палатах, оглядовій кімнаті, пологових залах знаходяться стаціонарні чи пересувні бактерицидні лам­пи, якими опромінюють приміщення при відсутності роділь.

8. Передпологові палати не менше 3-х разів на добу провіт­рюють і прибирають з використанням дезинфектантів.

9. Роділля весь перший період пологів знаходиться в передпологовій палаті, де їй виділяють індивідуальне пронумерова­не судно, що зберігається на підставці, вмонтованій у ліжко, чи лавці, пофарбованій масляною фарбою. Після використання судно промивають проточною водою.

10. Після переведення роділлі в пологову залу підкладні церати і судна миють водою і знезаражують у санітарних кімна­тах.

11. Використану постільну білизну збирають у спеціальний металевий посуд, вистелений зсередини цератовим мішком і закривають кришкою.

12. Проводять обробку ліжка, протираючи металеві части­ни, цератові чохли на матрацах і подушках розчином дезинфі­куючих середників.

13. Стетоскоп, тазомір, термометри знезаражують 0,5% роз­чином хлораміну або 3% розчином перекису водню, розведе­ними в 0,5% розчині миючого засобу.

Підготовка роділлі до пологів та прийом новонароджених

1. Переводячи роділлю в пологову залу, їй одягають сте­рильну сорочку, косинку, бахіли.

2. Приймаючи пологи, використовують акушерський ком­плект одноразового використання, стерильні медичні інстру­менти і перев'язочний матеріал.

3. Перед прийняттям пологів акушерка миє і обробляє руки, як для хірургічної операції.

  4. Новонародженого приймають у лоток, вистелений сте­рильною пелюшкою, для обробки дитини використовують сте­рильні індивідуальні комплекти.

  4.1. Для первинної обробки шкіри новонародженого вико­ристовують стерильне вазелінове масло або олію у флаконах по 30 мл для одноразового застосування.

  5. Після пологів лотки для прийому новонароджених ми­ють гарячим мильним розчином, обробляють одним із дезин-фектантів — експозиція 30 хв, споліскують, складають внут­рішнім боком докупи і стерилізують.

  5.1. Пеленальний столик і ваги після використання оброб­ляють 1% розчином перекису водню. Перед прийманням но­вонародженого столик і ваги вкривають стерильними пелюш­ками.

  5.2. Використану в процесі пологів білизну збирають у ме­талевий посуд. Перев'язочний матеріал кидають у миску, вис­телену стерильною пелюшкою; її міняють після кожних поло­гів.

  5.3. Після пологів металеві частини рахманівських ліжок, подушки і матраци, обшиті цератою, протирають дезинфікую­чим розчином.

  5.4. Прибирання пологової зали з використанням дезинфі­куючого розчину проводять тричі на день.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 84; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!