ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ АКУШЕРСЬКОГО СТАЦІОНАРУ



  Структура акушерського стаціонару:

1. Приймально-пропускний блок.

2. фізіологічне (перше пологове) відділення.

3. Обсерваційне (друге пологове) відділення.

4. Відділення новонароджених.

5. Відділення патології вагітних.

  Якість роботи акушерського стаціонару залежить від рівня організації і злагодженості в роботі всіх його основних ланок:

приймально-пропускного блоку, фізіологічного та обсервацій­ного акушерських відділень, відділення новонароджених, від­ділення патології вагітних.

Приймально-пропускний блок

Приймально-пропускний блок складається із фільтра і са­нітарних пропускників.

У фільтрі проводиться опитування, загальний огляд вагіт­ної, вимірювання температури тіла, огляд зіву, з'ясування епі­деміологічного анамнезу, після чого жінка направляється в санітарний пропускник фізіологічного чи обсерваційного відділення. Санітарні пропускники мають бути влаштовані так, щоб жінку, яка поступає на пологи чи у відділення патології вагітності, можна було б проводити лише в одному напрямку: із фільтру — в оглядову, з оглядової — в туалет, потім — в душову, а звідти — вже в передродову палату.

  В оглядовій проводиться детальний огляд лікарем (загаль­не і зовнішнє акушерське обстеження, вислуховування серце­биття плоду). Після цього проводиться обрізання нігтів на ру­ках і ногах, гоління лобка і пахових впадин, обробка нігтьових валиків 1% спиртовим розчином йоду, очисна клізма. Роділля отримує індивідуальний пакет, куди входять стерильні сороч­ка, рушник, косинка, підкладна церата на унітаз. Після акту дефекації та душу жінка переводиться в передродову палату.

Слід пам'ятати, що туалет і душова повинні мати прозорі двері, які не закриваються зсередини (необхідність спостере­ження чергового персоналу). В санпропускнику має бути набір медикаментів та інструментів для надання невідкладної допо­моги при еклампсії..

У приймально-пропускному блоці заповнюють історію по­логів.

Фізіологічне (перше пологове) відділення

  До складу акушерського фізіологічного відділення входять пологовий блок (1-2 передпологових палати, не менше 2 поло­гових зали, оглядова кімната — мала операційна, велика опе­раційна, палата для роділь з еклампсією), післяродові палати.

Кількість ліжок у передпологових палатах має складати 10— 12% від загальної кількості ліжок. Бажано, щоб було не мен­ше 2-х палат. У палаті має бути наркозний апарат для знеболення пологів, до кожного ліжка організована централізована подача кисню.

  Після поступлення жінки у родильний блок в оглядовій кім­наті, малій операційній їй проводять вагінальне дослідження і переводять у передпологову палату, де лікар спостерігає за станом роділлі в першому періоді пологів — слідкує за характе­ром родової діяльності, внутрішньоутробним станом плоду, просуванням передлеглої частини, відходженням навколопло-дових вод, характером виділень, здійснює знеболення пологів. У випадку нормального перебігу пологів запис в історію поло­гів проводять кожні 2 години в 1-ому періоді пологів, в кінці 1-го періоду — через кожну годину. За наявності тих чи інших відхилень, а також після відходження вод записи в історію за­носять у міру необхідності. Повторне вагінальне дослідження проводиться після відходження вод, а потім — лише за наяв­ності показань. При кров'янистих виділеннях вагінальне дос­лідження слід проводити лише при розгорнутій великій опера­ційній. Усі передопераційні палати мають бути оснащені бак­терицидними лампами.

  Пологові зали мають бути просторими, добре освітленими у денний і в нічний час. До складу устаткування пологової зали входять: ліжка Рахманова, пеленальний столик для новона­родженого, апарат для наркозу, лампи-рефлектори, централізована подача кисню, електровідсмоктувач, апаратура для штучного дихання новонароджених. Обов'язково необхідно мати набори медикаментів для надання невідкладної допомо­ги при еклампсії та кровотечах, а також набір інструментів для термінової лапаротомії. В пологову залу роділля переводиться в другому періоді пологів. Тут приймають пологи, спостеріга­ють за породіллею та за новонародженим 2 години.

  У пологових відділеннях районних лікарень, де немає ціло­добового чергування лікаря, акушерка приймає лише нормальні пологи, а до роділь із групи високого ризику або при появі будь-якої патології викликають лікаря. Навіть у невеликій район­ній лікарні необхідно мати 2 пологових зали з тим, щоб одна з них працювала, а друга в цей час перебувала на дезинфекції.

  Динаміка пологів ретельно відображається у відповідній ме­дичній документації — заповнюється «Історія пологів», «Іс­торія розвитку новонародженого», «Книга запису пологів», «Операційний журнал», «Книга реєстрації переливання кро­ві».

  Післяпологові палати у фізіологічному відділенні склада­ють 50-55% ліжкового фонду акушерського стаціонару. Кіль­кість палат має бути розрахована таким чином, щоб можна було дотримуватись принципу їх циклічного заповнення. Прин­цип циклічного заповнення палат передбачає таку послідов­ність заповнення, за якої можна одночасно виписати породіль з 1-2 палат, звільнити їх для дезинфекції і прийняття наступ­них породіль.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 69; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!