Тенденції розвитку світової економіки та її висвітлення у ЗМІ



Розвиток економіки у світі – нерівномірний (Японія – нульовий показник, європейські країни – 4-5%, США – 10% приросту ВВП на рік). Такий стрімкий розвиток економіки в США зумовлений впровадженням нових технологій на виробництві (з 25 найбільших підприємств – 7 засновані за останні 10 років, а у Європі немає жодного потужного, що засноване після 1960 року). Вихід для Європи: закривати малорентабельні підприємства і відкривати їх у країнах Східної Європи, де менша зарплата та соціальні виплати.

Оптимальний варіант розвитку економіки – відкривати малі підприємства ( їх недоліки: мала кількість робочих місць, недостатнє оподаткування, відсутність коштів на наукові дослідження, недостатня кількість товарів на експорт), аби уникнути цих недоліків держава має створити умови, аби протягом 10 років малі підприємства перетворились у великі.

В Італії: 60% - товари малих підприємств, але законодавство країни не дає їм розвиватись. В Німеччині: через законодавчу базу, започаткувати малий бізнес – важко. В Великобританії: мала зарплата найманих робітників; кількість гуманітаріїв перевищує техніків; найнижче безробіття, що регулюється рівнем зарплати.

Віхи розвитку світової економіки: кінець XVII ст. – НТП, що стимулював розвиток засобів виробництва до такої межі, що на початку ХХ ст. – перевиробництво і однією з причин Світової війни став розподіл ринків збуту. На даному періоді ми переживаємо 3 етап, коли більшість за короткий час хоче отримати максимальні прибутки.

Сьогодні Україна має статус країни, що розвивається. Проблеми таких країн: низький рівень освіченості населення, скорочення кількості сільського населення, ліквідація рівня безграмотності. Крім того, в Україні існує тенденція до «старіння» населення, зниження порогу пенсійного віку ( у Європі: жінки – 60 років, чоловіки 65).

 

Світова економіка: реалії та перспективи розвитку на початку ХХІ ст.

Лестер Туров.

- Останнє десятиріччя є одним з найкращих періодів в історії американської економіки.

- Американці найкращі у впровадженні й освоєнні нових технологій та вилученні старих.

- Проблемою Европи є невміння пристосуватися до нової ситуації, тобто невміння закрити певні підприємства і відкрити їх в іншому місці.

- інвестування у Східну Европу з боку Західної Европи було б відповіддю на економічні проблеми обох частин Европи.

- Проте, щоб перенести підприємства на схід, треба спершу їх закрити в себе, а на це европейці неспроможні. Китайці спроможні.

- Одна добра справа, яку зробили в колишньому Совєцькому Союзі, – це закриття великих промислових підприємств.

- вам потрібна Західна Европа, яка мала б закрити більшість своїх підприємств і перенести їх до вас. Вам також потрібні західні фахівці, котрі знають, як працювати в умовах сучасної ринкової економіки.

- Люди з Заходу повинні закрити свої підприємства й перенести їх на схід, люди зі сходу повинні прийняти допомогу західних фахівців.

- кризи неминучі для капіталістичної економіки.

- коли хтось хоче досягти успіху як країна, підприємство чи особа – то повинен змінитися.

- Найважливішим завданням для уряду є освіта основної частини суспільства.

- Цей клас в певному розумінні призводить до руйнації соціальної держави. Компроміс, який до цього часу досить довго тримався, полягав у визнанні того, що держава допомагає людям, яких винесено за межі офіційної економіки.

 

Світова фінансова криза та її вплив на розвиток економіки України.

Основні тенденції висвітлення у ЗМІ економічної тематики.

 

Становлення банківської системи ринкового типу

В Україні банківська система одна із найнадійніших. Вона є скопійована з німецької системи. В 91 році – багато дрібних банків. У 94 році Ющенко очолив нацбанк, провів реформу:

- мінімальний статутний фонд банку має становити 3 млн Q(фр), а для банків, які займаються завнішньоекономічної діяльністю 5 млн екю. Це викликало велику хилю обурення серед комерційних банків. Одні банки розпалися, а інші обєднались. процес становлення банківської системи ринкового типу не був безболісним. На перших етапах – невідповідність форм власності. Це означало, що більшість банків вже були приватними, а основна кількість установ – державні. Ця ситуація стабілізувалась під час приватизації великих промислових підприємств. На момент створення нашої системи дніпропетровські підприємці створили ПриватБанк. Укрзалізниця створила Еспресбанк – диктує йому свої умови, є дочірнім підприємством. Промінвестбанк та Приватбанк входять в 500 найбільших банків світу. Тепер банки скуповують мігранти з СНД. Це надзвичайно погано. В 2004 дроці розорилося 19 банків. У людей пропали гроші.

Характеристика банківської ситуації в Україні:

- Нерівномірне розміщення в Україні, що справді є серйозною проблемою. (більшість гол. Відділів – в Києві)

- Філії та відділи – менш важливі та ефективні ніж центральні банки.

- На цілий район в Україні – лише один банк.

- Пакет банківських послуг в Європі має 70 позицій, а в Україні лише 40

- Банківський бізнес корований не українцями

- Не утворюються нові банки, а утворюються філії.

Критерії за якими можна визначити надійність банку:

1. Солідний банк не працює з фізичними особами

2. Щосолідніший банк, то менші відсотки на депозитах

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 138; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!