Політична реклама. Імідж політика.



Є три форми подачі виборчих матеріалів: новинні блоки. Не має перевищувати 15% - бонус влади. Частовідбувається диспропорція між кандидатами. Різниця між яником і Ющинко – 198 %. 98 вчдсотків інформації про Ющенка – негативна. Безкоштовна політична реклама. Кількість газетною площі на радіо, ТБ – чітко регламентована законодавством чи постановою ЦВК. Політична реклама- може продаватися за ціною не вищою ніж соціальна чи комерційна реклама. Для будь-якого субєкта виборчого процесу вартість площі – одна ціна. Політична реклама є невідємною складовою маркетингової системи. Це цілісна система прийомів і методів привабливих для конкретних політиків і політичних організацій, інформацій. Мета політ реклами – максимальний вплив на чисельні групи електорату, систематичність подачі матеріалу, доступна, лаконічна, дотепна, спрощена форма як необхідна складова досягнення потрібного результату.

У суспільствах на перехідному етапі сформувалось неоднозначне ставлення до політичної реклами у ЗМІ. Це обумовлено: 1. досить невисокою популярністю політичних партій в Україні. Донедавна чоенами тієї чи тієї партії було 2-4% накшого населення – тепер більше. 2. Політична реклама є надзвичайно дороге задоволення. А тому субєкти виборчого процесу завжди намагаються розрахуватися за рекламу не з виборчого фонду. тому у суспільстві виникає підозра щодо джерел фінансування. 3. Досі у нашому суспільстві чітко неокремлена роль політ партій у політ процесі. Партії не виступають генераторами конструктивних і дей та перспективних програм реформування суспільства.

Політична реклама має також багато переваг:

1. висока ціна змушує рекламодавців ефективно використовувати час і площу, максимально стисло та лаконічно формулювати основоположні тези 2.Платна реклама постає альтернативою безкоштовним передачам про вибори. Ритмом і тоном, яскравістю вона сконцентровує увагу глядача. 3. П.Р дає можливість компенсувати домінування представників парті влади в передачах. 4. Нейтралізує парадоксальне бажання кожного профес політика – особи, яка будь-яким чином намагається довести позицію медіями. 5. Дає можливість повністю розкрити зміст програмних положень. 6. Піднімає на вищий рівень поінформованість основних груп виборців, сприяє підвищенню політ свідомості та культури су-ва. 7. П.р – період жнив для ЗМІ.

Імідж – це образ, що сформувався у масовій свідомості про певну політичну особистість чи політичну організацію вцілому. Формування іміджу професійно робиться імідж-мейкором. Преед тим як «працювати» образ формує певні особливості через ЗМІ, імідж-мейкери ретельно вивчають імідж самих ЗМІ і надають перевагу у співпраці тим, які асоціюються у суспільстві як сумління, незалежні та обєктивні. Професор Бебек рекомендує при оформлені іміджу ЗМІ дотримуватися таких порад:

1. матеріали про політика варто подавати досить часто. В ідеалі інф-ція про політика чи політ. Структуру стала б зявлятися щодня в рубриках ЗМІ

2. У друкованих змі потрібно уникати великих за обсягом публікацій. Обтимальними є журн. Матеріали розміром 250-300 рядків

3. Друковані авторські

Зі статті

Ø Основним завданням прес-секретаря є постійне інформування виборців про діяльність їх обранців.

Ø Під політичною рекламою як складовою та невід’ємною частиною політичного маркетингу прийнято розуміти цілісну систему прийомів та методів подачі привабливої для конкретних політиків та політичних організацій Інформації. Метою політичної реклами є максимально ефективний вплив на чисельні групи електорату.

Ø Політична реклама виступає ефективним засобом донесення ідей, переконань, думок усіх учасників виборчого марафону до конкретного адресата — виборця.

Ø То яка ж роль засобів масової інформації у цьогорічній парламентській виборчій кампанії? Наберемося сміливості констатувати, що аж ніяк не вагома.

 

Імідж політичного лідера. Роль ЗМІ.

 


ТЕМА 4. Журналістика і економіка


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 350; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!