Яке за рахунком місце в черзі займає D, якщо він стоїть далі ніж F, але ближче ніж B, а E і F знаходяться поруч один з одним.



A) 2

B) 3

C) 4

D) 5

ANSWER: D

 

Яке за рахунком місце в черзі займає C, якщо він стоїть далі ніж A, але ближче ніж F, а A і Е знаходяться поруч один з одним.

A) 2

B) 3

C) 4

D) 5

ANSWER: B

Ситуація 2. Слідчий розслідує злочин. Під час з’ясування обставин справи було опитано шістьох свідків, кожен із яких повідомив певну інформацію, проте вона суперечливa.  Аналізуючи свідчення слідчий зробив такі висновки. 1) Якщо свідок 1 говорить правду, то або свідок 2 говорить неправду, або свідок 3 говорить неправду , але не обидва разом. 2)Якщо свідок 4 говорить правду, то свідок 6 говорить правду. 3)Якщо свідок 5 говорить правду, то свідок 3 говорить неправду. 4) Якщо свідок 6 говорить правду, то свідок 2 говорить неправду. Якщо свідки 1 та 4 говорять правду, то однозначно можна стверджувати, що:

A) Свідок 2 говорить правду.

B) Свідок 3 говорить правду.

C) Свідок 3 говорить неправду.

D) Свідок 5 говорить неправду.

ANSWER: B

 

Якщо свідки 1 та 5 говорять правду, то однозначно можна стверджувати, що:

A) Свідок 3 говорить правду

B) Свідок 4 говорить правду.

C) Свідок 2 говорить неправду.

D) Свідок 2 говорить правду.

ANSWER: D

 

Якщо свідок 6 говорить неправду, то скоріше за все:

A) Свідок 2 говорить правду

B) Свідок 2 говорить неправду.

C) Свідок 3 говорить правду.

D) Свідок 4 говорить неправду.

ANSWER: D

Ситуація 2. Для підвищення безпеки зберігання файлових даних підприємства, мережевий адміністратор ввів систему шестизначних цифрових паролів, які відповідають таким умовам: 1) Для всіх позицій пароля використовуються цифри від 0 до 9. 2) В кожній з шести позицій пароля цифри не повторюються. 3) Сума перших трьох цифр дорівнює сумі останніх трьох. 4) Друга цифра від третин відрізняється на одиницю.Чому дорівнює сума перших трьох, або останніх трьох цифр, якщо відомо, що перша цифра - 9, четверта - 8, а шоста - 3?

A) 16

B) 17

C) 18

D) 19

ANSWER: C

 

Чому дорівнює сума перших трьох, або останніх трьох цифр, якщо відомо, що перша цифра - 8, четверта - 7, а п'ята - 2?

A) 15

B) 16

C) 17

D) 18

ANSWER: A

 

Чому дорівнює сума перших трьох, або останніх трьох цифр, якщо відомо, що перша цифра - 4, четверта - 5, а п'ята - 3?

A) 16

B) 17

C) 18

D) 19

ANSWER: B

 


 

Чудеса та закони природи

(1) Один із способів, за допомогою якого багато релігій намагаються довести існування Бога, ґрунтується на тому, що вони називають «чудесами». Цей спосіб приписує незрозумілі драматичні події, які сприймаються як ті, що виходять за рамки законів природи, волі всемогутнього Богa. Віра в здійснення чудес суперечить концепції, згідно з якою природний порядок і закони природи не можуть бути порушеними ні за яких обставин. Чи можна подолати розходження між двома цими концепціями?

(2) Вільям Палі, філософ, який жив в 18-му столітті, стверджував, що це можливо. За його словами, образ Бога є багатогранним: в ньому одночасно уживаються стабільність, яка проявляється в природному порядку і законах природи, і багатство, яке проявляється в чудесах. Намагаючись усунути протиріччя між двома концепціями, Палі, по суті, намагався захистити одночасно і закони природи, і виключення з цих законів.

(3) Позиція філософа Баруха Спінози була більш послідовною. Його погляди на відмінність між концепцією стабільного природного порядку і винятками з цього порядку, про яких розповідається у Святому Письмі, ґрунтувалися на двох твердженнях. Відповідно до першого з них, стародавні люди відрізнялися слабкою спостережливістю, і тому їхні розповіді страждали помилками і перебільшеннями. Спіноза стверджував, що вони не розуміли, що відбувається і невірно інтерпретували явища, які вони спостерігали. Друге твердження Спінози стосувалося конвенційної інтерпретації Святого Письма. Він стверджував, що конвенціональна інтерпретація сприймає буквальним чином речі, які Святе Письмо представляє у вигляді метафор і алегорій.

(4) Інший мислитель, Девід Г’юм, також проявляв скептицизм щодо існування чудес. За його словами, закони природи були сформульовані на підставі найбільш глибокого і стабільного людського досвіду. Тому вони відображають найвищу ступінь ймовірності, що витікає з досвіду. Яку ступінь ймовірності в цьому випадку можна приписати існуванню дива, якщо ми доводимо його, спираючись на досвід? За словами Г’юма, майже нульову ступінь ймовірності. Разом з тим, важливо відзначити, що Г’юм не заперечував повністю можливість того, що чудеса здійснювалися або здійсняться. Його аргументи стосувалися лише ступеня ймовірності, яку слід приписати цій можливості. З висловлювань Г’юма випливає, що людині не слід покладатися на чудеса. З іншого боку, існує можливість того, що чудеса вчиняться, і тому йому не слід займати позицію, яка заздалегідь заперечує таку можливість. Цей підхід називається агностицизмом і означає нескінченну відстрочку судження з даного питання.

(5) Філософ Паскаль стверджував, що агностицизм небажаний для людини, і тому їй слід відмовитися від нього. За його словами, людина повинна визнати той факт, що вона завжди буде перебувати в невіданні щодо звершення чудес, а тому й у відношенні існування Бога. Тому, стверджував він, людині слід зробити ставку на існування Бога і виконувати його заповіді. Ціна такої ставки невисока, і тому, якщо з'ясується, що вона була помилковою, то віруючий втратить лише трохи. Однак якщо з'ясується, що ставка була вірною, то людина, яка її зробила, заслужить вічне життя в прийдешньому світі. Аргументи Паскаля на користь переваги віри в існування Бога пов'язані з поняттям користі, що викликало критику на їхню адресу як з боку віруючих у Бога, так і з боку тих, хто заперечує Його існування. Ряд мислителів, які вірили в існування Бога, стверджували, що їхня віра є абсолютною, і не потребує виправдання за допомогою міркувань, взятих із зовнішніх по відношенню до неї областей. Мислителі, які не вірили в Бога, поставили під сумнів правомочність міркувань користі. На їхню думку, навіть якщо Бог існує, немає ніякої причини припускати, що він винагородить тих людей, які виконували заповіді певної (а не іншої) релігії. Більш того, важко припустити, що Бог винагородить людей, які вірили в нього виключно з міркувань особистої користі. Згідно з позицією Палі -

A) Закони природи і виключення з цих законів співіснують поруч один з одним і є проявом різних властивостей, характерних для образу Бога

B) Закони природи існують поза зв'язком з Богом, в той час як чудеса є

проявом волі та дій всемогутнього Бога

C) В природі відсутні закони, так як образ Бога багатогранний

D)Той факт, що чудеса можуть здійснюватися завжди, свідчить про стабільність образу Бога.

ANSWER: A

 

Яке з наступних тверджень випливає зі слів Спінози, наведених у третьому абзаці:

A) Насправді не існує протиріччя між двома представленими в першому абзаці концепціями, оскільки вже було доведено, що чудеса ніколи не здійснювалися.

B) Поширена інтерпретація Святого Письма сприймає описані в ньому події так, як вони повинні були сприйматися.

C) Навіть людина, яка не розбирається в законах природи, може сказати про подію, свідком якого він є, чи можна вважати її дивом чи ні.

D) В наші дні відсутні свідоцтва про звершення чудес, оскільки ми більше

спостережливі, ніж стародавні люди.

ANSWER: D

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 1442; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!