Read the text below. For each of the empty space (33-42) choose the correct answer (A, B, C or D). Write your answers on the separate answer sheet.



 

Renee Bordereau

Shortly after the American Revolution, the people of France had a revolution of their own. The French people rebelled against their king and overthrew him. But some of the French people wanted the former king's family (33) ___________ to rule the country.

A young woman named Renee Bordereau was one of those who (34) ___________ loyal to the king's family. At the start of the war, Renee was twenty – three years old. She saw her father (35) ____________ by Napoleon soldiers. Renee decided to join the king's army.

At the time of French revolution, women did not serve as soldiers in uniform. Renee Bordereau

 (36) _______ as a man and entered the army. Renee was always in the most dangerous part of the battle. She always led the attack and fought as well as or even better than any man. She (37) ____________ her courage. The other soldiers considered Bordereau (38) _________________ very brave man.

During the first days of the war, the armies loyal to the kind were successful. Meanwhile, Napoleon gathered his forces and began a series of attacks. The battles went for six years. Toward the end, it was clear that Napoleon's armies (39) _____________. Finally, the armies that were loyal to the king surrendered, but Renee Bordereau refused (40) __________________ Napoleon offered a reward for Bordereau's capture. At him as this time he did not know that this brave soldier was a woman. When Renee (41) _____________, people discovered that she was a woman. Napoleon did not care that his prisoner turned to be female.

Napoleon continued to rule for nine more years. Toward the end of his rule, the armies of many countries joined forces (42) ________________ Napoleon and send him as a prisoner into exile. Not long afterward, a new king was placed on the throne of France. Renee Bordereau was brought to the court, presented to the king, and honoured as a brave soldier.

 

33 A return B to return C returning D being returned
34 A was B were C Has been D being
35 A to kill B kill C killing D killed
36 A dresses B dressed C had dressed D was dressed
37 A was admired for B admired for C admired D was admired with
38 A being B to be C was D had been
39 A will win B would have won C won D would win
40 A giving in B giving up C to give up D gave in
41 A had finally caught B was finally caught C finally caught D Was finally catched
42 A defeated B to defeat C for defeating D defeat

 

Answers

Variant 5

Task 1 1С 2G 3F 4E 5A

Task 2 6 B 7B 8C 9C 10B

Task 3 11G 12H 13B 14C 15F 16E

Task 4 17C 18E 19F 20D 21G

Task 5 22 C 23 B 24 D 25 B 26 C 27 A 28 D 29 B 30 C 31 B 32 A

   Task 6 33B 34A 35D 36B 37A 38B 39D 40C 41B 42B

                     

 

 


Варіант 1

Логічна частина

Прочитайте мікротексти й виконайте завдання 1-10

Довіра між людьми дуже часто побудована на групових структурах, де в основі лежить трайбалізм як форма групової відособленості, яка характеризується внутрішньою замкнутістю і винятковістю, зазвичай супроводжується ворожістю по відношенню до інших груп. В згрупованій довірі ідентичність перетворюється на групістську (Брубейкер). Групістська ідентичність руйнує ідентичність солідарну, ідентичність загальногромадську. В принципі і крупний бізнес – річ непогана. Але рівно до того моменту, коли цей крупний бізнес усвідомлює свій груповий інтерес, перетворюється на олігархію і починає корумпувати державу, в апогеї навіть підміняючи її собою. Саме тому ліберальна демократія робить наголос на структурах та процедурах політичної та громадянської відповідальності, а не на політичних чи навіть громадянських довірчих групах. Яке з нижче наведених тверджень найкраще завершує хід міркування експерта:

A) В цьому сенсі середній клас як група, що за своїми установка прагне до загальногромадянського солідарного блага, був би найкращою відкритою групою.

B) Згрупована довіра - це некритична довіра всередині груп і агресивна недовіра між такими групами.

C) Втрата довіри це та проблема, відносно якої Україна зайшла в глухий кут.

D)Цей парадокс довіри можна подолати розвитком структур політичної відповідальності.

ANSWER: D

 

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) і Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) провели допінг-тестування перед стартом зимових Олімпійських ігор. Зазначимо, що допінг-проби у всіх видах спорту були взяті тільки у представників шести країн – Росії, США, Канади, Німеччини, Італії та Південної Кореї. Стало відомо, що всі представники німецької олімпійської збірної пройшли допінг-контроль. Також відомо, що всі біатлоністи пройшли допінг-контроль. Деякі спортсмени збірної Північної Кореї не змогли пройти допінг-контроль. Крім того, окремі гімнастки теж не пройшли допінг-контроль. Яке з наведених нижче суджень логічно випливає з наведено ї інформації?

A) Жодна гімнастка не є представником німецької олімпійської збірної

B) Всі біатлоністи є членами німецької олімпійської збірної

C)Окремі гімнастки не є представниками німецької олімпійської збірної.

D) Гімнастки, що не пройшли допінг-контроль, є представниками збірної Північної Кореї

ANSWER: C

 

Методист деканату: Всі студенти нашого факультету здали зимову сесію. Деякі студенти нашого факультету – відмінники. Більшість відмінників на нашому факультеті – це студенти 3 курсу. При цьому, що всі студенти 3 курсу нашого факультету - мешкають у гуртожитку № 5. Крім того, окремі відмінники - спортсмени. Яке з наведених нижче суджень логічно випливає з наведено ї інформації?

A)Деякі відмінники мешкають у гуртожитку №5

B) Всі студенти нашого факультету мешкають у гуртожитку № 5.

C) Всі спортсмени – відмінники

D) Більшість студентів 3 курсу – спортсмени.

ANSWER: A

Економіст Андерс Аслунд: Курс гривні залежить від співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Очевидно, що Адміністрація президента не зацікавлена в подальшому співробітництві з МВФ. Я не вірю, що до виборів президента, які відбудуться у 2019 році, МВФ чи Європейський союз дадуть Україні кредити. Через це гривня залишатиметься слабкою. Зараз обсяг міжнародних резервів України становить 18 млрд дол, але через малий обсяг імпорту цих резервів недостатньо. Істинність якого з наведених нижче тверджень випливає зі слів економіста:

A) Або МВФ не дасть Україні нові кредити, або Європейський союз не дасть Україні кредити до виборів президента, які відбудуться у 2019 році

B) Ані МВФ не дасть Україні нові кредити, ані Європейський союз не дасть Україні кредити до виборів президента, які відбудуться у 2019 році

C) Не вірно, що або МВФ не дасть Україні нові кредити, або Європейський союз не дасть Україні кредити до виборів президента, які відбудуться у 2019 році

D) Як МВФ, так і чи Європейський союз дадуть Україні кредити, але після 2019 року.

ANSWER: B

Доповідач: Саме у площині наших уявлень про нас самих та про те, з якими групами ми свідомо або несвідомо ототожнюємо себе, знаходиться можливість зрозуміти, як соціум впливає на нас. Думка групи суттєво впливає на нашу самооцінку і в певний час стає нашою власною думкою про самих себе. Отже, соціум через ЗМІ та освіту нав’язує нам свої, руйнівні для нас, але вигідні для влади, ідеї та псевдо-ідентичності, щоб зсередини управляти та маніпулювати нами. Що з наведеного нижче найкраще розкриває помилку в міркуваннях доповідача?

A) Доповідач робить помилку хибного узагальнення, що всі ідеї, яким нас вчить соціум, є руйнівними для нас.

B) Доповідач використовує незнайомі широкій публіці терміни, такі як «псевдо-ідентичність», що не дає змогу зрозуміти його.

C) Доповідач хибно ототожнює свідомість та соціум, самооцінку та соціум, що дає йому можливість прийти до такого висновку.

D) Доповідач хибно ототожнює ЗМІ, освіту та владу, що дає можливість довести їх вплив на нашу свідомість.

ANSWER: A

 

Експерт: Статистично більшість з тих, хто потрапляє в автомобільні аварії, є власниками дорогих машин. Тому всі власники дорогих автомашин частіше звертаються по відшкодування збитків до страхових кампаній через складність конструкції свого авто мобіля. На яке з наведених нижче міркувань схожа аргументація експерта ?

A) Ми знаємо, що багато з тих, хто потрапив в автомобільну аварію, отримують травми різного ступеню важкості. Але не всі,хто отримує травми в автомобільних аваріях, звертаються до страхових кампаній.

B) Переважна більшість земноводних відкладають ікру в прісних водоймах, Однак не можна стверджувати, що всі, хто відкладає ікру в прісних водоймах відносяться до класу земноводних.

C) Відомо, що більшість озер утворилися в результаті відокремлення від моря піщаними відкладами морських заток. Тому всі озера, що утворилися в результаті відокремлення від моря піщаними відкладами морських заток, є солоними озерами.

D) Статистика говорить, що більшість країн у світі є багатонаціональними за своїм етнічним складом. А більшість багатонаціональних країн характеризується федеративним адміністративно-територіальним устроєм.

ANSWER: C

 

Олексій: Україна ніколи не буде такою, як раніше. Майбутній мир можливий лише на основі визнання простого факту: історично сформована різниця регіонів країни (мовна, ментальна, культурна, конфесійна - це норма. Наша різниця повинна стати стимулом для співпраці, а не каталізатором ненависті. Якщо ми приймемо це за відправну точку - реальністю стане конструктивний діалог і розвиток в рамках єдиної держави. Якщо ні - Україна буде ареною боротьби і розмінною монетою в «розборках» геополітичних важкоатлетів. Яке з наведених нижче тверджень найбільш точно описує прийом, який використовує автор для пояснення своєї позиції:

A) пояснення відбувається за принципом висновків за аналогією

B) в основі лежить принцип індуктивного умовиводу

C) обґрунтування спирається на наведення влучних прикладів

D) пояснення відбувається за принципом побудови дилеми

ANSWER: D

 

Комунікант 1: Ми знаємо, що якщо слідчим експериментом встановлюється лише можливість течії події певним чином, висновки з цього експерименту будуть тільки ймовірними. Значить, проведений експеримент встановив лише можливість течії події певним чином. Комунікант 2: з Вашим висновком не можна погодитись, Ви міркуєте неправильно. Чому Комунікант 2 робить висновок про неправильність міркування Комуніканта 1:

A) Засновки міркування Комуніканта 1 хибні, тому не можна погодитись з висновком

B) У Комуніканта 2 є інформація, яку не знає Комунікант, що робить вихідну інформацію недостатньою.

C) Міркування Комуніканта 1 побудоване за неправильним модусом висновку з імплікації

D) Міркування Комуніканта 1 побудоване за неправильним модусом висновку з еквіваленції.

ANSWER: C

 

В історії педагогіки виділяються імена двох давньоримських мислителів, Квінтиліана і Плутархa. І той, і інший надавали пам'яті вирішальне значення в процесі виховання і вважали, що кожен учень повинен зафіксувати у себе в пам'яті як можна більше гідних форм поведінки і способів вираження своїх думок. "Хороша пам'ять - це перша ознака того, що ти наділений природним розумом", - писав Квінтиліан. Плутарх писав: "Більш ніж що-небудь інше, важливо тренувати і тренувати пам'ять молодих людей, адже пам'ять - це резервуар виховання". Яке з наступних тверджень щодо поглядів Квінтиліана і Плутарха випливає з даного уривка?

A) Квінтиліан стверджував, що хороша пам'ять - це вроджена властивість, а Плутарх стверджував, що пам'ять можна поліпшити.

B) Квінтиліан вважав, що пам'ять - це лише одна з важливих для навчання властивостей, а Плутарх вважав, що це - найважливіша властивість в даній сфері.

C) Квінтиліан вважав, що пам'ять важливіше навчання, а Плутарх вважав, що навчання важливіше пам'яті.

D) Квінтиліан заявляв, що пам'ять життєво важлива для процесу навчання, а Плутарх стверджував, що сама по собі пам'ять не настільки важлива, а більш важливе - тренування пам'яті.

ANSWER: A

 

Експерт: Якщо «безкоштовна медицина» і далі буде притулком хабарників, бюджет країни буде продовжувати втрачати мільярди гривень. Якщо бюджет країни буде продовжувати втрачати мільярди гривень, не буде можливості вкладати гроші в розвиток медичної галузі. Отже, Якщо не будуть прописані до дрібниць реальні правила взаємовідносин клієнта та постачальника медичних послуг, не буде жодної можливості вкладати гроші в розвиток медичної галузі. Яке з наведених нижче тверджень відображає пропущений засновок у міркуванні експерта:

A) Якщо «безкоштовна медицина» і далі буде притулком хабарників, не можна буде прописати до дрібниць реальні правила взаємовідносин клієнта та постачальника медичних послуг.)

B) Якщо бюджет країни буде продовжувати втрачати мільярди гривень, не можна буде прописати до дрібниць реальні правила взаємовідносин клієнта та постачальника медичних послуг.)

C) Якщо не будуть прописані до дрібниць реальні правила взаємовідносин клієнта та постачальника медичних послуг, «безкоштовна медицина» і далі буде притулком хабарників.)

D) Якщо не буде жодної можливості вкладати гроші в розвиток медичної галузі, не будуть прописані до дрібниць реальні правила взаємовідносин клієнта та постачальника медичних послуг.

ANSWER: C

 

Ситуація 1. Перебуваючи влітку на дачі, Маша вирішила провести там свій День народження і запросити на нього своїх однокласників) Хлопчиків: Колю, Вітю, Бориса, Олега (далі К, В, Б, О) і дівчаток: Алісу, Свєту, Таню, Наташу (далі А, С, Т, Н). Її бюджет дозволив їй найняти мікроавтобус для перевезення друзів в якому було тільки п'ять пасажирських місць. Вона вирішила, що автобус буде повністю заповнений і необхідно виконувати такі умови: а) поїде обов'язково або О, або Н. б) якщо поїде К, то поїде і А. в) якщо поїде А, то не поїде В. г) якщо поїде Б, то не поїде Т. В останній момент Маша вирішила, що хлопчиків поїде більше ніж дівчаток. Хто поїде до неї на День народження?

A) К, В, Б, А, С.

B) К, В, О, А, Т.

C) В, Б, О, С, Т.

D) К, Б, О, А, С.

ANSWER: D

 

 

В останній момент Маша вирішила, що дівчаток поїде більше ніж хлопчиків. Крім того, Борис не поїде. Хто поїде до неї на День народження?

A) А, С, Т, К, В.

B) А, С, Н, К, О.

C) А, С, Т, К, О.

D) С, Т, Н, В, О.

ANSWER: C

В останній момент Маша вирішила, що точно поїде Наташa. Хто поїде до неї на День народження?

A) К, В, С, Т, Н.

B) К. Б, С, А, Н.

C) В, Б, А, Т, Н.

D) К, А, Б, Т, Н.

ANSWER: B

Ситуація 2. Слідчий розслідує злочин. Під час з’ясування обставин справи було опитано шістьох свідків, кожен із яких повідомив певну інформацію, проте вона суперечливa. Аналізуючи свідчення слідчий зробив такі висновки: 1) Якщо свідок 1 говорить правду, то свідок 3 говорить неправду. 2) Якщо свідок 2 говорить правду, то свідки 5 та 6 говорять неправду. 3) Якщо свідок 5 говорить неправду, то свідок 4 говорить правду. Якщо свідок 2 говорить правду, то однозначно можна стверджувати, що:

A) Свідок 3 говорить правду.

B) Свідок 1 говорить правду

C) Свідок 4 говорить правду.

D) Неможливо зробити жодного однозначного висновку.

ANSWER: C

 

Якщо свідок 5 говорить правду або свідок 6 говорить правду, то однозначно можна стверджувати, що:

A) Свідок 1 говорить неправду.

B) Свідок 2 говорить неправду.

C) Неможливо зробити жодного однозначного висновку.

D) Свідок 2 говорить правду.

ANSWER: B

 

 

Якщо свідок 3 говорить правду, то однозначно можна стверджувати, що:

A) Свідок 4 говорить неправду.

B) Свідок 1 говорить правду.

C) Свідок 6 говорить правду.

D) Неможливо зробити жодного однозначного висновку.

ANSWER: D

 

Ситуація 3. Сім шахістів - L, M, N, O, P, Q, R грають між собою в турнірі за коловою системою. В середині п'ятого туру положення в турнірній таблиці таке: а) М виявився в трійці лідерів, але не перший. б) М випереджає N. в) Q зайняв місце строго посередині між M і N. Яке місце після закінчення туру зайняв R, якщо він спочатку був на останньому місці, але йому вдалося обігнати N? N - піднявся на одну сходинку в таблиці, а M і Q зберегли свої місця.

A) 2      

B) 3    

C) 4      

D) 5     

ANSWER: B

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 1832; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!