На яке питання немає відповіді у обох текстах?



A) Що таке "класно-урочна система"?

B) Яка головна користь від її існування?

C) Який головний негатив має ця система?

D) Чому реформи у школі йдуть надто повільно?

ANSWER: D

 

 

Варіант 2

У минулому в багатьох випадках, коли лідери американської дипломатії стикалися з різними політичними культурами і режимами, в основі яких лежали принципи, відмінні від американських принципів, вони були схильні розробляти політичну лінію і приймати стратегічні рішення виключно на основі тих норм і цінностей, в яких були виховані вони самі. Ця схильність шкодила їм в проведенні зовнішньої політики до 1945 року і, зрозуміло, протягом першого десятирічного періоду, коли Сполучені Штати перетворилися на наддержаву в рамках нової міжнародної системи. Відповідно до сказаного в уривку, в чому полягала помилка лідерів американської дипломатії в десятиліття між 1945 і 1955 роком і в попередні роки?

A) Вони ігнорували системи цінностей, прийняті в політичних культурах, з якими вони стикалися.

B) Вони намагалися втручатися в політику режимів, що спиралися на принципи, відмінні від їх власних принципів.

C) Вони були схильні дотримуватися існуючих рішень і не приводити свою політику у відповідність з новою міжнародною системою.

D) Вони були схильні розробляти зовнішню політику по відношенню до інших режимів лише на основі часткової інформації про них.

ANSWER: A

Організатори вистави, яка мала відбутися просто неба, опублікували наступне оголошення: Якщо в день вистави буде йти легкий дощ або подує сильний вітер, але обидва ці явища не відбудуться одночасно, то вистава відбудеться в призначеному місці. Якщо в день шоу буде йти легкий дощ, а також подує сильний вітер, або якщо йтиме сильний дощ, то виставу перенесуть в зал під дахом. Якщо в день шоу йтиме сильний дощ, а також вибухне гроза, то виставу скасують. Згідно з цим оголошенням, яка з наступних подій не може статися?

A) В день вистави вибухне гроза, і виставу не скасують.

B) В день вистави йтиме сильний дощ, і вистава відбудеться просто неба

C) В день вистави буде дути сильний вітер, і вистава відбудеться просто неба

D) В день вистави буде йти легкий дощ, і вистава відбудеться в залі під дахом.

ANSWER: B

 

 

До школи завезли партію нових персональних комп’ютерів. Відомо, що всі нові комп’ютери укомплектовані моніторами з діагоналлю 22 дюйми. Більшість нових комп’ютерів мають відеокарту. У старих комп’ютерів відеокарти не було. Крім того, до комплектації деяких нових комп’ютерів не входять додаткові кулери. Разом з тим, усі комп’ютери з відеокартою мають додаткові навушники. Якщо наведені вище твердження істинні, яке з наведених нижче тверджень також має бути істинним?

A) Більшість нових комп’ютерів з додатковими кулерами не мають відеокарти.

B) Комп’ютери з додатковими навушниками не мають відеокарти.

C) Деякі нові комп’ютери мають додаткові навушники.

D) Жоден комп’ютер з діагоналлю монітору 22 дюйми не має відеокарти.

ANSWER: C

 

На виставці кактусів, яка проходила минулої осені, можна було простежити декілька цікавих закономірностей, а саме:  Усі лісові кактуси, що були на виставці, мали форму циліндру. Деякі кактуси, що мали форму циліндру, мали сріблястий колір колючок. Жоден кактус, що мав квіти, не мав сріблястий колір колючок. Якщо наведені вище твердження істинні, яке з наведених нижче тверджень також має бути істинним?

A) Всі кактуси з сріблястими колючками – лісові кактуси.

B) Деякі кактуси, що мали форму циліндру, не мали квітів

C) Всі кактуси, що не мали квітів, не мали циліндричної форми.

D) Всі лісові кактуси мали квіти.

ANSWER: B

 

Громадянка К. пред’явила претензії до медичного центру «Медицина майбутнього». Одна з головних претензій була наступна: «В рекламному проспекті медичного центру зазначено, що «..всі види медичних послуг цього центру належної якості та відповідають прийнятим сьогодні стандартам, що мають наукове обґрунтування», але саме це виявилося неправдою». Істинність якого з наведених нижче тверджень випливає зі слів громадянки К:

A) Неправда, що всі види всі види медичних послуг цього центру не належної якості та не відповідають прийнятим сьогодні стандартам, що мають наукове обґрунтування.

B) Всі види всі види медичних послуг цього центру не належної якості та не відповідають прийнятим сьогодні стандартам, що мають наукове обґрунтування.

C) Всі види всі види медичних послуг цього центру не належної якості або не відповідають прийнятим сьогодні стандартам, що мають наукове обґрунтування, і це неправда.

D) Всі види всі види медичних послуг цього центру не належної якості або не відповідають прийнятим сьогодні стандартам, що мають наукове обґрунтування.

ANSWER: D

 

Комунікант 1: Всім відомо, що особа має змогу уникнути або запобігти впливу різних явищ, якщо вона завчасно передбачає їхню дію. Значить особа, про яку ми говоримо, мала змогу уникнути банкрутствa. Комунікант 2: Я не згоден з вашими міркуваннями, оскільки трапляються випадки, коли навіть завчасне передбачення настання певних явищ не дає особі змоги уникнути їхнього впливу або запобігти йому. Яким чином Комунікант 2 виражає незгоду з міркуванням Комуніканта 1:

A) Заперечує неявну умову в словах Комуніканта 1, і тим самим заперечує висновок.

B) Заперечує істинність явної умови в словах Комуніканта 1 і тим самим заперечує висновок.

C) Робить висновок про хибність міркування Комуніканта 1, погоджуючись з істинністю умови і заперечуючи висновок.

D) Надає контрприклад для того, щоб показати неправильність висновку Комуніканта 1.

ANSWER: B

 

Міркуючи про те, чи є у жертв війни національність, відомий блогер пише: Коли ми сепаруємо жертви війни, розділяючи їх за національною ознакою, то ми водночас сепаруємо відповідальність в змістовній структурі війн за ці жертви. А якщо ми сепаруємо відповідальність в змістовній структурі війн за жертви, ми продовжуємо нові війни. Отже, якщо ми починаємо сепарувати жертви війни, ми тим самим породжуємо нові жертви. Яке з наведених нижче тверджень відображає пропущений засновок у міркуванні автора:

A) Коли ми сепаруємо жертви війни, розділяючи їх за національною ознакою, то ми продовжуємо нові війни.

B) Якщо ми продовжуємо нові війни, ми сепаруємо жертви війни.

C) Якщо ми сепаруємо відповідальність в змістовній структурі війн за жертви, сепаруємо жертви війни, розділяючи їх за національною ознакою.

D) Якщо ми породжуємо війни, ми породжуємо нові жертви.

ANSWER: D

Відомо, що частина дітей, що навчається у 1 класі, здатна засвоїти програму 2 класу. Яке з нижче наведених тверджень буде обов’язково хибним, якщо подана вище інформація є істиною:

A) Деякі діти, що навчаються у 1 класі, не здатні засвоїти програму 2 класу.

B) Всі діти, що навчаються у 1 класі, здатні засвоїти програму 2 класу.

C) Жодна дитина, що навчається у 1 класі, не здатна засвоїти програму 2 класу.

D) Діти, що навчаються у 1 класі, здатні освоїти і програму 2 класу.

ANSWER: C

Експерт: Більшість ліків тваринного походження є такими, що заспокоять, знімуть симптоми, піднімуть імунітет. А ми знаємо, що жодні ліки тваринного походження не виконують функцію плацебо. Яке з наведених нижче міркувань подібне до аргументації експерта?

A) Більшість громадян нашої держави виступають в ролі глядачів, які лише аплодують, сперечаються, кричать. А відомо, що жоден глядач не є активним діячем, громадянином.

B) Більшість з методів навчання, що застосовуються сьогодні, є наслідком досвіду попередніх епох, попереднього досвіду, отже є такі елементи попереднього досвіду, які не створюють каркас сучасності.

C) Деякі дорослі, що виховують близнюків, стверджують, що незмінність принципів виховання є необхідною умовою для розвитку кожної дитини. І всі ці принципи прості і непорушні.

D) Більшість громадян нашої держави є такими, які лише аплодують, сперечаються, кричать. А відомо, що жоден громадянин нашої держави не є байдужим до ситуації в країні.

ANSWER: D

Ведучий ток-шоу: Зверніть увагу, як в цій державі порушується одне з головних конституційних прав – право на свободу слова: вчора під головним офісом опозиційної телерадіокомпанії «І» відбувся мітинг, який згодом перейшов у бійку між мітингувальниками та поліцією. Журналіст: як же можна говорити про обмеження свободи слова у цій державі, коли там є опозиційна телерадіокомпанія іпісля мітингу її не заборонено? Який прийом спростування слів Ведучого ток-шоу використав Журналіст:

A) Журналіст спростував тезу, продемонструвавши абсурдність наслідків з цієї тези.

B) Журналіст спростував аргумент Ведучого, продемонструвавши помилку «коло у доказі».

C) Журналіст спростував тезу Ведучого, продемонструвавши факт, якому ця теза суперечить.

D) Журналіст спростував аргумент Ведучого, продемонструвавши, що він не має відношення до тези

ANSWER: C

Ситуація 1. Сім студентів: А, B, C, D, E, F, G стоять в черзі в буфеті. D - займає місце в черзі далі ніж C, але ближче ніж G. F - займає місце в черзі далі ніж A, але ближче ніж B. Яке за рахунком місце в черзі займає F, якщо він стоїть далі ніж D, але ближче ніж Е, а E і G знаходяться поруч один з одним.

A) 2

B) 3

C) 4

D) 5

ANSWER: C

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 2039; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!