Який варіант співвідношення істинності цих тверджень є неможливим?



A) Лише одне з цих тверджень є вірним.

B) Лише два з цих тверджень є вірними.

C) Лише три з цих тверджень є вірними.

D) Всі чотири твердження є вірними.

ANSWER: C

 

Спостерігаючи за розташуванням книжок у районній бібліотеці, можна було помітити наступні закономірності. Усі книжки українських авторів були в зеленій обкладинці. Кожна книжка у зеленій обкладинці мала на обкладинці портрет авторa Крім того, деякі книжки з портретом автора на обкладинці були книжками англійських авторів Якщо наведені вище твердження істинні, яке з наведених нижче тверджень також має бути істинним?

A) Жодна книжка англійського автора не мала зеленої обкладинки.

B) Всі книжки з портретом автора на обкладинці були книжками українських авторів

C) Усі книжки українських авторів мали на обкладинці портрет автора

D) Деякі книжки українських авторів мали червоний колір обкладинки.

ANSWER: C

 

Працівники бюро архітектури та будівництва міста К. підготували звіт про стан будинків міста. Окремі положення цього звіту містять наступну інформацію: Усі п’ятиповерхові будинки міста потребують капітального ремонту. Окремі будинки, що потребують капітального ремонту, розташовані у Західному районі міста Жодний дванадцятиповерховий будинок не розташований в Західному районі міста Якщо наведені вище твердження істинні, яке з наведених нижче тверджень також має бути істинним?

A) Деякі будинки, що потребують капітального ремонту, не є дванадцятиповерховими будинками.

B) Всі будинки, що розташовані у Західному районі міста – п’ятиповерхові будинки.

C) Жоден будинок, що потребує капітального ремонту, не є дванадцятиповерховим будинком.

D) Деякі п’ятиповерхові будинки потребують дрібного ремонту.

ANSWER: A

 

Громадянка К. пред’явила претензії до медичного центру «Медицина майбутнього». Одна з головних претензій була наступна: «В рекламному проспекті медичного центру зазначено, що «Будь-яка медична послуга чи товар базуються на принципах доказової медицини,націлені на людину..» , і це виявилося неправдою». Істинність якого з наведених нижче тверджень випливає зі слів громадянки К:

A) Неправда, що будь-які медичні послуги та товари в цьому центрі базуються на принципах доказової медицини,націлені на людину.

B) Ані будь-яка медична послуга ані товар не базуються на принципах доказової медицини, не націлені на людину.

C) Ані будь-яка медична послуга ані товар не базуються на принципах доказової медицини, не націлені на людину, і це неправдa

D) Будь-які медичні послуги чи товари не базуються на принципах доказової медицини, не націлені на людину.

ANSWER: B

Комунікант 1: Всім відомо, що особа має змогу уникнути або запобігти впливу різних явищ, якщо вона завчасно передбачає їхню дію. Значить особа, про яку ми говоримо, мала змогу уникнути банкрутства. Комунікант 2: Я не згоден з вашими міркуваннями, оскільки абсолютно точно відомо, що неможливо було передбачити дію певних явищ. Яким чином Комунікант 2 виражає незгоду з міркуванням Комуніканта 1:

A) Заперечує неявну умову в словах Комуніканта 1, і тим самим заперечує висновок

B) Заперечує істинність явної умови в словах Комуніканта 1 і тим самим заперечує висновок

C)Робить висновок про хибність міркування Комуніканта 1, погоджуючись з істинністю умови і заперечуючи висновок.

D) Надає контрприклад для того, щоб показати неправильність висновку Комуніканта 1.

ANSWER: A

 

Ветеринари помітили, що деякі собаки, яких годують спеціальним кормом «Лайка», не хворіють гастритом. Яке з нижче наведених тверджень буде обов’язково хибним, якщо подана вище інформація є істиною:

A) Більшість собак, яких годують спеціальним кормом «Лайка», хворіють гастритом.

B) Жодний собака, якого годують спеціальним кормом «Лайка», не хворіє гастритом.

C) Всі собаки, яких годують спеціальним кормом «Лайка», хворіють гастритом.

D) Собаки, яких годують спеціальним кормом «Лайка», хворіють гастритом.

ANSWER: C      

Експерт: Не можуть виникнути в державі агенти змін без наявності активної громади. Оскільки, не можуть виникнути агенти змін в суспільстві, в якому немає активної змістовної комунікації, як не можуть розвиватися незаангажовані ЗМІ в суспільстві, в якому немає активної змістовної комунікації. Яке з наведених нижче тверджень відображає пропущений засновок у міркуванні експерта:

A) Не може бути активної громади в суспільстві без розвитку незаангажованих ЗМІ.

B) Не може існувати активна громада в суспільстві без активної змістовної комунікації.

C) Не можуть виникнути агенти змін у суспільстві без наявності незаангажованих ЗМІ.

D) Не може бути активної змістовної комунікації в суспільстві без наявності активної громади.

ANSWER: D

Журналіст: Більшість людей, в яких ще збереглося сумління, здатні на безкорисливі вчинки. Це означає, що окремі люди, які здатні на безкорисливі вчинки, є людьми, в яких ще збереглося сумління. Яке з наведених нижче міркувань подібне до аргументації експерта?

A) Більша частина тварин, яких ми втратили назавжди, – це тварини, що відносяться до класу теплокровних яйцекладних вищих хребетних тварин. Отже, є такі теплокровні яйцекладні вищі хребетні тварини, яких ми ще не втратили назавжди.

B) Більшість ліків тваринного походження є такими, що заспокоять, знімуть симптоми, піднімуть імунітет. Тому ми знаємо, що деякі заспокійливі препарати не є тваринного походження.

C) Значна частина тварин, яких ми втратили назавжди, – це тварини, що відносяться до класу теплокровних яйцекладних вищих хребетних тварин. Отже, є такі теплокровні яйцекладні вищі хребетні тварини, яких ми втратили назавжди.

D) Більшість з методів навчання, що застосовуються сьогодні, є наслідком досвіду попередніх епох. Отже , не все, що є наслідком досвіду попередніх епох, потрібно відкидати.

ANSWER: C

Сенатор Ренд Пол (на передвиборчих теледебатах): Якщо кандидат у президенти Дональд Трамп збирається закрити Інтернет, це означає, що він збирається вбити свободу слова, першу поправку. Запитайте себе всі, хто хоче голосувати за Дональда Трампа: Ви вірите у Конституцію? Ви що, хочете відмінити Конституцію? Що з наведеного нижче найкраще розкриває помилку в міркуваннях сенатора:

A) Сенатор робить помилку підміни тези.

B) Сенатор робить помилку хибного узагальнення.

C) Сенатор використовує недостатньо аргументів

D) Сенатор використовує псевдоаргумент «аргумент до авторитету».

ANSWER: B

 

Ситуація 1. Для участі в конкурсі «Студентська весна» Режисерові потрібен: один вокаліст, два музиканта і три танцюриста. На кастинг прийшли: вокалісти - Алла і Борис; музиканти - Сергій, Денис, Євген; танцюристи - Ольга, Жанна, Ніна, Лариса, Михайло. Переглянувши, кандидатів, Режисер поставив такі умови: 1) Юнаків має бути стільки ж, скільки і дівчат. 2) Якщо бере участь Михайло, то не бере Євген і Лариса. 3) Якщо бере участь Сергій, то не бере Жанна. Якщо Режисер додає такі дві умови: якщо бере участь Денис, то не бере Борис, а Євген точно вийде на сцену. Хто ще буде брати участь в конкурсі?

A) Алла, Сергій, Євген, Ольга, Жанна, Ніна

B) Борис, Сергій, Євген, Ольга, Ніна, Лариса

C) Борис, Денис, Євген, Ольга, Ніна, Лариса

D) Борис, Михайло, Євген, Жанна, Ніна, Лариса

ANSWER: B

 


Дата добавления: 2018-11-24; просмотров: 1046; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!