Тема 21. Тактика слідчого огляду та освідування



Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо тактики слідчого огляду та освідування.

Ключові слова:

Слідчий огляд. Учасники слідчого огляду. Участь спеціаліста. Огляд місця події: поняття. Підготовка до огляду місця події. Тактичні прийоми огляду місця події, техніко-криміналістичні засоби і методи, що використовуються під час його проведення. Огляд живих осіб (освідування). Негативні обставини Організація слідчо-оперативної групи та її завдання. Дії учасників слідчо-оперативної групи, керівна роль слідчого. Взаємодія учасників огляду Фіксація процесу і результатів огляду місця події. Оцінка результатів огляду місця події. Використання результатів огляду.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– підготовки до огляду місця поді;

– тактичних прийомів огляду місця події, техніко-криміналістичні засоби і методів, що використовуються під час його проведення;

– особливостей огляду живих осіб (освідування), приміщень та ділянок місцевості, що не є місцем події, транспортних засобів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-25, 91-93, 97.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: план підготовки та проведення огляду місця події.

 

Тема 22. Тактика затримання підозрюваного (обвинуваченого)

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо тактики затримання підозрюваного (обвинуваченого).

Ключові слова:

Поняття і сутність затримання. Різновиди і значення затримання. Підготовка до затримання. Організаційно-тактичне забезпечення затримання та безпеки його учасників. Підготовка технічних засобів. Допоміжна документація під час планування. Тактичні прийоми затримання. Поєднання затримання з іншими слідчими діями та оперативно-розшуковими заходами. Використання допомоги громадськості і засобів масової інформації при підготовці та здійсненні затримання. Тактичні прийоми затримання без попередньої підготовки. Фіксація процесу та результатів затримання.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– підготовки до затримання;

– організаційно-тактичного забезпечення затримання та безпеки його учасників: вивчення особи, що підлягає затриманню, та місця затримання; складання плану затримання, комплектування слідчо-оперативної групи, інструктаж, керівництво нею;

– тактичних прийомів затримання з попередньою підготовкою в приміщенні (житловому, службовому), громадських місцях, на відкритій місцевості, в лісі, в горах, у транспортних засобах;

– фіксації процесу та результатів затримання.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми1-18, 20-24, 82-85

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: план підготовки та проведення затримання підозрюваного (обвинуваченого).

 

Тема 23. Тактика допиту і очної ставки

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо тактики допиту і очної ставки.

Ключові слова:

Поняття, завдання і види допиту. Засади допиту. Тактичні прийоми спілкування. Підготовка до допиту. Планування тактики. Тактичні прийоми допиту на різних його етапах (стадіях). Тактика допиту обвинуваченого, що заявив про алібі. Особливості допиту осіб, затриманих на місці злочину або безпосередньо після вчинення злочину. Можливості використання тактичних комбінацій під час допиту. Прийоми емоційного, логічного та психологічного впливу на допитуваного. Допит неповнолітніх. Особливості тактики допиту за участю спеціаліста, перекладача та адвоката. Засоби фіксації ходу і результатів допиту на попередньому слідстві. Очна ставка. Підготовка до очної ставки. Тактичні прийоми допиту на очній ставці. Фіксація процесу та результатів очної ставки. Оцінка й використання показань допитаних осіб у подальшому розслідуванні злочинів.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– процесуальних, криміналістичних, психологічних і морально-етичних засад допиту;

– тактичних прийомів спілкування;

– оцінки й використання показань допитаних осіб у подальшому розслідуванні злочинів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 1-17, 19-29.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: план підготовки та проведення допиту, очної ставки.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 199; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!