Тема 9. Криміналістична фотографія та відеозапис



Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо криміналістичної фотографії та відеозапису.

Ключові слова:

Система і об'єкти криміналістичної фотографії і відеозапису. Ттехнічні засоби, методи, прийоми та види криміналістичної фотографії. Фотозйомка живої особи, невпізнаного трупа, предметів і документів, слідів рук, ніг, транспортних засобів, знарядь злому, зброї та слідів їх застосування, інших об’єктів. Фотозйомка місця події. Фотозйомка при проведенні інших слідчих дій: обшуку, виїмки, пред'явлення для впізнання, слідчого експерименту тощо.

Криміналістичний відеозапис: Оформлення результатів застосування фотозйомки та відеозапису.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– особливостей фотозйомки живої особи, невпізнаного трупа, предметів і документів, слідів рук, ніг, транспортних засобів, знарядь злому, зброї та слідів їх застосування, інших об’єктів. Фотозйомка місця події. Фотозйомка при проведенні інших слідчих дій: обшуку, виїмки, пред'явлення для впізнання, слідчого експерименту тощо;

– криміналістичного відеозапису, засобів, методи і прийомів його застосування під час проведення окремих слідчих дій та оперативно-розшукових заходів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 33-35, 38-39, 45-48.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: фототаблиця, як додаток до протоколу огляду місця події.

 

Тема 10. Криміналістична габітологія

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо криміналістичної габітології.

Ключові слова:

Криміналістична габітологія. Природно-наукові засади ототожнення особи за ознаками зовнішності. Зовнішній облік людини, його елементи і ознаки, їх ідентифікаційне значення та класифікація.

Джерела інформації про ознаки зовнішності людини і способи її одержання. Поняття слідів пам’яті людини та їх властивості. Загальна характеристика криміналістичних засобів, методів і прийомів фіксації ознак зовнішності людини. Порядок і правила опису ознак зовнішності людини за методом «словесного портрета». Сучасні технічні засоби виготовлення суб'єктивних портретів.

Використання методів, засобів і прийомів криміналістичної габітології в розшуку та ідентифікації осіб, розкритті і розслідуванні злочинів.

Криміналістична портретна експертиза: питання, що вирішуються нею; матеріали, які надсилаються на експертне дослідження; вимоги щодо фотознімків та відеофрагментів. Особливості методики ототожнення людини.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– природно-наукових засад ототожнення особи за ознаками зовнішності;

– порядку і правил опису ознак зовнішності людини за методом «словесного портрета»;

– особливостей методики ототожнення людини

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-23, 26-28, 40.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: опис за методом словесного портрета зовнішнішності особи, складання композиційного портрету особи.

 

Тема 11. Криміналістична фоноскопія та акустика

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо криміналістичної фоноскопії та акустики.

Ключові слова:

Звук як джерело криміналістичної інформації. Поняття та властивості звукових слідів. Сучасні технічні засоби і прийоми фіксації звукових слідів. Особливості огляду фономатеріалів. Наукові засади і сучасні можливості дослідження звукових слідів і використання їх для розшуку і ототожнення джерела звуку.

Фоноскопічна експертиза. Матеріали, які направляються на експертне дослідження. Питання, що вирішуються експертом за слідами звуку. Основи методики проведення фоноскопічної експертизи.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– сучасних технічних засобів і прийомів фіксації звукових слідів;

– особливостей огляду фотоматеріалів;

– призначення фоноскопічної експертизи.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-29, 34, 39-39.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: перелік питань, що ставляться перед експертом.

 

Змістовий модуль № 2


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 307; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!