Тема 12. Криміналістична трасологія



Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо

Ключові слова:

Криміналістичне вчення про сліди (слідознавства). Поняття сліду. Класифікація слідів. Предмет, система і завдання криміналістичної трасології. Механізму утворення слідів. Сліди людини. Типи і види, деталі папілярних візерунків пальців рук. Методи і технічні засоби виявлення, фіксації та вилучення слідів рук. Дактилоскопіювання живих осіб і трупів. Сліди засобів учинення злочину. Сліди транспортних засобів. Класифікація замків та їх будова. Способи відмикання і зламування замків. Огляд, фіксація і вилучення замків. Мікрооб’єкти і мікросліди.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– механізму утворення слідів у трасології та класифікація слідів-відображень;

– методів і технічних засобів виявлення, фіксації та вилучення слідів рук.;

– дактилоскопіювання живих осіб і трупів;

– техніко-криміналістичних засобів і прийомів виявлення, огляду, фіксації, вилучення знарядь зламу, інструментів та їх слідів

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 20-23, 27, 36-37.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: дактилоскопічна карта особи; визначення на збільшеній копії відбитка пальця руки 10-15 індивідуальних ознак – деталей папілярного візерунку.

 

Тема 13. Криміналістичне почеркознавство й авторознавство

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо криміналістичного почеркознавства й авторознавства.

Ключові слова:

Предмет і наукові засади криміналістичного дослідження письма. Поняття письмової мови та почерку. Класифікація ідентифікаційних ознак письмової мови та почерку. Топографічні, загальні й окремі ознаки почерку. Природні та навмисні ознаки зміни письма. Маскування ознак писемної мови і почерку. Підроблення підписів (почерку). Дослідження почерку (рукописного тексту). Зміст розшукової таблиці. Використання результатів криміналістичного дослідження письма і почерку для розшуку злочинців, розкриття і розслідування злочинів. Почеркознавча та авторознавча експертизи.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– класифікації ідентифікаційних ознак письмової мови та почерку;

– топографічних, загальних й окремих ознак почерку;

– методики криміналістичного дослідження почерку (рукописного тексту;

– призначення почеркознавчої та авторознавчої експертиз.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 17, 19-24, 27, 30-31.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми : розшукова таблиця за рукописним текстом; перелік питань, що розвязуються почеркознвчою експертизою.

 

Тема 14. Техніко-криміналістичне дослідження документів

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо техніко-криміналістичного дослідження документів.

Ключові слова:

Предмет і завдання техніко-криміналістичного дослідження документів. Поняття і класифікація документів. Види їх підробки документів. Характеристика основних способів підроблення бланків документів, відбитків печаток і штампів, внесення змін до змісту документів та ознаки, що вказують на них. Методика встановлення первісного вигляду і змісту документа. Відновлення слабовидимих і згаслих текстів. Дослідження залитих, закреслених і закритих текстів. Прийоми встановлення прихованої (зашифрованої) інформації. Дослідження матеріалів документів Слідчий огляд документів. Техніко-криміналістична експертиза документів. Підготовка матеріалів на експертизу та питання, що вирішуються нею.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– класифікації документів, видів їх підробки;

– методики встановлення первісного вигляду і змісту документа;

– огляду і дослідження друкованих текстів, виготовлених за допомогою сучасних цифрових і знакодрукуючих пристроїв та виявлення ознак, які використовуються для їх розшуку та ідентифікації;

– особливостей слідчого огляду з метою встановлення слідів-змін у документах, фіксації результатів огляду, вилучення і зберігання документів – речових доказів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 21-25, 27, 29, 48.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: фрагменти протоколів огляду: грошової купюри, документа з ознаками підробки; відбитку печатки або штампу.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 175; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!