Тема 5. Методологічні основи криміналістики



Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо методологічних основ криміналістики

Ключові слова:

Засади криміналістики. Методи пізнання. Допустимість методів криміналістики. Співвідношення методів криміналістики та методів практичної діяльності в розкритті злочинів.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– поняття та сутності методологічних засад криміналістики;

– критеріїв допустимості методів криміналістики в процесі розслідування злочинів;

– співвідношення методів криміналістики та методів практичної діяльності в розкритті злочинів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-29, 31, 32.

 

Тема 6. Криміналістична ідентифікація і діагностика

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо криміналістичної ідентифікації і діагностики.

Ключові слова:

Поняття, наукові засади та значення криміналістичної ідентифікації для практики боротьби зі злочинністю. Об’єкти і суб’єкти криміналістичної ідентифікації, її основні види та форми. Поняття ідентифікаційних ознак та властивостей об’єкта. Ідентифікаційна сукупність ознак, ідентифікаційне поле, ідентифікаційний період.

Види та форми встановлення групової приналежності (групофікації). Взаємозв’язок і відмінності ідентифікації та встановлення групової приналежності. Методика індивідуальної та групової ідентифікації.

Поняття криміналістичної діагностики та її відмінність від ідентифікації. Діагностичні завдання, розв’язуванні слідчою та експертною практикою.

Значення теорії криміналістичної ідентифікації, встановлення групової приналежності і криміналістичної діагностики у розкритті злочинів, розшуку і встановленні злочинців, збиранні, дослідження, оцінці і використанні доказів у кримінальних справах.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– засад та значення криміналістичної ідентифікації для практики боротьби зі злочинністю;

– видів та форм встановлення групової приналежності (групофікації);

– діагностичних завдань, розв’язувані слідчою та експертною практикою.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 20-23, 26-29, 30, 31.

 

Тема 7. Концептуальні положення криміналістичної техніки

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо концептуальних положень криміналістичної техніки

Ключові слова:

Криміналістична техніка.. Галузі криміналістичної техніки. Класифікація засобів криміналістичної техніки Прийоми і методи збирання та дослідження криміналістичної інформації. Критерії допустимості. Комплекти техніко-криміналістичних засобів, Пересувні криміналістичні лабораторії. Процесуальне оформлення використання техніко-криміналістичних засобів. Проблеми автоматизації експертних досліджень.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– класифікації засобів криміналістичної техніки, прийомів і методів збирання та дослідження криміналістичної інформації.

– використання комплектів техніко-криміналістичних засобів при проведенні слідчих дій і оперативно-розшукових заходів

– можливостей техніко-криміналістичних засобів, прийомів і методів, що застосовуються для лабораторних досліджень речових доказів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-24, 25-28.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: перелік техніко-криміналістичних засобів, що містяться у валізі слідчого (ВС-1).

 

Тема 8. Криміналістичне вчення про фіксацію доказової інформації

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо криміналістичного вчення про фіксацію доказової інформації.

Ключові слова:

Поняття і значення фіксації криміналістичної (доказової) інформації як методу повного і точного відображення змісту слідчої дії та її результатів. Фіксація як спосіб, що надає виявленій інформації доказової сили, та забезпечує зберігання доказів для їхнього подальшого дослідження і використання.

Складання протоколу слідчої дії – основний спосіб закріплення у встановленому законом порядку факту і результатів використання техніко-криміналістичних засобів і методів.

Загальна характеристика допоміжних способів фіксації інформації, яка має криміналістичне значення. Різновиди техніко-криміналістичних засобів, прийомів та методів фіксації і збереження доказової інформації.  

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– поняття і значення фіксації криміналістичної (доказової) інформації як методу повного і точного відображення змісту слідчої дії та її результатів;

– фіксації як способу, що надає виявленій інформації доказової сили, та забезпечує зберігання доказів для їхнього подальшого дослідження і використання;

– складання протоколу слідчої дії – основний спосіб закріплення у встановленому законом порядку факту і результатів використання техніко-криміналістичних засобів і методів.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 38, 39, 45-48.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: додатки до протоколу огляду.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 148; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!