Тема 28. Тактика відтворення обстановки та обставин події у формі слідчого експерименту



Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо тактики відтворення обстановки та обставин події у формі слідчого експерименту.

Ключові слова:

Поняття, різновиди і завдання слідчого експерименту. Значення слідчого експерименту для встановлення фактичних обставин злочину. Психологічні та етичні засади слідчого експерименту. Учасники слідчого експерименту. Підготовка до слідчого експерименту. Тактичні умови його проведення. Реконструкція обстановки, як умова проведення даної слідчої дії.

Тактичні прийоми проведення окремих видів слідчого експерименту (на можливість сприйняття якогось факту або явища органами почуття, на можливість здійснення якихось дій, встановлення механізму утворення слідів, явищ тощо).

Фіксація умов, процесу та результатів слідчого експерименту. Оцінка і використання отриманих результатів у розслідуванні злочину.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– тактичних умов проведення слідчого експерименту;

– реконструкції обстановки, як умови проведення даної слідчої дії;

– тактичних прийомів проведення окремих видів слідчого експерименту;

– фіксації умов, процесу та результатів слідчого експерименту.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-23, 26-29, 90, 101-103.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: план підготовки та проведення відтворення обстановки та обставин події у формі слідчого експерименту.

Тема 29. Використання спеціальних знань у кримінальному судочинстві. Призначення і проведення судових експертиз

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо використання спеціальних знань у кримінальному судочинстві, а також призначення і проведення судових експертиз.

Ключові слова:

Спеціальні знання. Форми використання спеціальних знань. Тактика залучення спеціаліста до участі в слідчих діях. Поняття, види та значення судової експертизи у розслідуванні злочинів. Класифікація судових експертиз. Криміналістична експертиза та її види. Експерт, його права та обов’язки. Організація, система та функції судово-експертних установ в Україні. Підготовка експертизи та її призначення. Вибір експертної установи (експерта). Поняття і види зразків для порівняльного дослідження. Вимоги до окремих видів зразків. Дотримання законності та етичних норм. Фіксація процесу одержання зразків. Зміст постанови про призначення судової експертизи.

Процес експертного дослідження, його стадії. Взаємодія слідчого з експертом. Види висновків експерта.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– залучення спеціаліста до участі в слідчих діях;

– значення судової експертизи у розслідуванні злочинів;

– вимог до окремих видів зразків для порівняльного дослідження і технології їх одержання;

– взаємодії слідчого з експертом під час проведення експертизи

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 14-17, 19-29, 93-95.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: перелік питань при призначенні судової експертизи.

 

Тема 30. Розшукова діяльність слідчого

Роль і значення теми для діяльності юристів полягає у тому, що вони володітимуть знаннями щодо розшукової діяльності слідчого.

Ключові слова:

Розшукова діяльність слідчого. Об’єкти розшуку. Види і форми розшукової діяльності. Тактичні основи розшукової діяльності слідчого. Планування розшуку. Розшукові версії слідчого. Тактичні прийоми і операції розшуку. Розшукова робота слідчого по припиненій кримінальній справі. Розшук майна, трупів та інших об’єктів. Використання слідчим даних криміналістичних обліків.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми – володітиме знаннями щодо:

– видів і форм розшукової діяльності;

– тактичних прийомів і операції розшуку в процесі розслідування кримінальної справи щодо обвинуваченого, що переховується від слідства;

– розшукової роботи слідчого по припиненій кримінальній справі.

Перелік нормативних актів МВС України до вивчення теми: 19-19, 82, 85.

Перелік процесуальних та службових документів, які складаються під час вивчення теми: побудова розшукових версій.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 146; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!